Rada Ambasadorów G2A Arena
Rita Cosby
Uznana dziennikarka, zdobywczyni nagrody Emmy, autorka bestsellerów i dynamiczny mówca motywacyjny. Od wielu lat prowadzi programy w czołowych stacjach telewizyjnych m.in. FOX News Channel i NBC. Jest specjalnym korespondentem wydawnictwa CBS Inside Edition. W trakcie swojej kariery przeprowadziła ekskluzywne wywiady z ponad dwudziestoma światowymi liderami i wieloma znanymi dziennikarzami. Została trzykrotnie wyróżniona nagrodą Emmy. Otrzymała nagrodę Matrix i Jacks Anderson i tytuł „Zabawnej i nieustraszonej kobiety” magazynu Cosmopolitan. Pierwsza reporterka, która dotarła do więźniów w Guantánamo. Gospodarz transmitowanej na całym świecie National Memorial Day Parade. Autorka bestsellerów takich jak Blonde Ambition, Quiet Hero: Secrets From My Father’s Past (tłum. Cichy bohater. Tajemnica Cichy bohater. Tajemnica przeszłości mojego ojca) poświęconą pamięci ojca Ryszarda Kossobudzkiego – żołnierza Armii Krajowej. Uhonorowana m.in. nagrodą Lecha Wałęsy Freedom Award.
Serge Ferre
Biznesmen i wieloletni specjalista z zakresu telekomunikacji. Absolwent MBA na ESSEC Paryskiej Szkole Biznesu, ponadto studiował na Uniwersytecie w Toronto oraz Uniwersytecie Paryskim. Pełnił funkcję wiceprezesa Nokia Multimedia Group Strategy i dyrektora operacyjnego w NOKIA France. Jest doradcą międzynarodowych przedsiębiorstw w zakresie komunikacji medialnej, telekomunikacji i Internetu w następujących krajach: Francja, Polska, Holandia, Finlandia, Stany Zjednoczone, Rosja, Maroko i Szwajcaria. Współpracuje z firmami takimi jak: NFWare, Sunnyvale (USA), CDNVideo-Wangsu (Chiny) oraz Myndblue (Francja). Obecnie jest konsultantem dla znanych Inkubatorów w Paryżu m.in.: Station F, Orange Fab France, Numa & Drahi Innovation@Polytechnique. Współpracuje z Fundacją Skolkovo. Mieszka w Stanach Zjednoczonych, Belgii i Francji.
Bartosz Skwarczek
Prezes i współzałożyciel G2A.COM, globalnej spółki działającej w obszarze e-commerce i Fin-Tech. Absolwent dwóch programów managerskich Harvarda. Ukończył zarządzanie na Akademii Górniczo Hutniczej oraz finanse w Szkole Głównej Handlowej. Od lat jest prezesem G2A.COM. Pod jego kierownictwem firma stała się korporacją o globalnym charakterze, zatrudniającą około 600 osób z 33 krajów i obsługującą ponad 19 milionów klientów z całego świata. Ponadto jest członkiem Facebook Poland Client Advisory Board, GOOGLE Next Gen CEO Club. Zasiada w Radzie Programowej Blockchain Tech Congress. Laureat licznych nagród i wyróżnień m.in. Złotego Medalu przyznanego przez Polski Klub Biznesu oraz Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej w kategorii Manager. Został Wyróżniony nagrodą Digital Shaper w kategorii Innovations & Technologies przyznawaną przez Fundację Digital Poland Prywatnie jest pasjonatem sportu i psychologii osiągnięć.
Grażyna Piotrowska-Oliwa
Menadżer z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, przedsiębiorca i inwestor. Absolwentka Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie i Akademii Muzycznej w Katowicach i studiów MBA we francuskim INSEAD. Zawodowo związana przede wszystkim z sektorem telekomunikacyjnym. W trakcie swojej kariery zawodowej była m.in. Dyrektorem Wykonawczym ds. Strategii, Rozwoju i Oferty Hurtowej w Telekomunikacji Polskiej, Prezesem Zarządu PTK Centertel (operator sieci Orange), Członkiem Zarządu ds. Sprzedaży w PKN Orlen, Prezesem Zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Była prezesem zarządu Virgin Mobile Polska. Ponadto angażuje się w inicjatywy edukacyjne i konkursy m.in. Mentors 4 Starters, Lean in STEM. Obecnie jest członkiem zarządu PEPCO Group Limited.
Marta Półtorak
Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Prezes Zarządu istniejącej od 1991 roku firmy Marma Polskie Folie i Prezes Zarządu Develop Investment – właściciela Centrum Kulturalno-Handlowego MILLENIUM HALL – największego wielofunkcyjnego kompleksu stolicy Podkarpacia. Marta Półtorak otrzymała tytuł „Kobieta Przedsiębiorcza 2010 Podkarpacia” w kategorii Działalność Gospodarcza, a także została laureatką rankingu „100 Kobiet Biznesu 2015” wg dziennika „Puls Biznesu”. W 2017 roku zdobyła Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu za wybitne osiągnięcia w produkcji folii przemysłowych oraz wkład w rozwój gospodarczy województwa podkarpackiego. Mecenas, współorganizator i pomysłodawca licznych działań prospołecznych i charytatywnych. Finansowała budowę Domu Polskiego w Nepalu dla ofiar trzęsienia ziemi, wspierała pobyt grupy dzieci z Ukrainy w Polsce, a także podejmowała szereg innych inicjatyw.
Zbigniew Inglot
Doktor nauk przyrodniczych, fizyk, prezes zarządu INGLOT Sp. z o.o. – jednego z wiodących producentów kosmetyków kolorowych na świecie. Z firmą INGLOT związany jest od 2000 roku. Początkowo pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej. Od 2016 r. sprawuje obowiązki prezesa zarządu, wspierając firmę w rozwoju międzynarodowym oraz nadzorując finanse spółki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jako nauczyciel akademicki pracował m.in. w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Prowadził niezależne badania naukowe na Uniwersytecie w Getyndze. W swoich pracach naukowych koncentrował się na zagadnieniach związanych z zastosowaniem różnych technik jądrowych w badaniach procesów utleniania. Autor kilkunastu prac naukowych. Członek American Physical Society (APS). Prywatnie interesuje się krajami rozwijającymi się, a w szczególności działalnością związaną z podnoszeniem poziomu zdrowia i edukacji.
Antoni Stasch
Prof. dr hab., Rektor Europejskiej Akademii Technologii i Zarządzania w Oedheim, w kraju związkowym Badenia – Wirtembergia, przewodniczący Rady Naukowej European Business Club – organizacji konsultacyjnej akredytowanej przy Radzie Gospodarczej i Społecznej ONZ. Od wielu lat pełni funkcję eksperta Fundacji Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej Niemieckiego Rządu Federalnego. Wywodzi się z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, na którym to w latach 2004-2015 pełnił funkcję Dyrektora Instytutu Ekonomicznego i Kierownika Katedry Ekonomii Elektronicznej. W latach 2007-2015 był profesorem wizytującym w Instytucie Organizacji Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ”, Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w Ministerstwie Gospodarki. Pomagał w realizacji licznych projektów biznesowych zarówno dla dużych korporacji, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw.
Robert Korzeniowski
Lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym, najbardziej utytułowany polski sportowiec pod względem zdobytych tytułów mistrza olimpijskiego. Od wielu lat jest promotorem lekkoatletyki. Był dyrektorem „Cracovia Maraton”. W latach 2005–2009 szef redakcji sportowej TVP, a następnie dyrektor TVP Sport, kanału tematycznego Telewizji Polskiej. W latach 2011–2012 pełnił funkcję doradcy UEFA Events ds. Marketingu i PR programu pakietów biznesowych Club Prestige na UEFA EURO 2012. Obecnie pełni funkcję dyrektora Biura Ubezpieczeń Rynku Sportu w firmie brokerskiej Mentor S.A. i przewodniczącego Rady Fundacji Aktywnej Rehabilitacji i Fundacji Sportowa Polska. Członek Komitetu Chodu IAAF i Komisji Międzynarodowej PKOL. Dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Przeglądu Sportowego (1998, 2000).
Józef Wancer
Bankier, absolwent ekonomii w City College Uniwersytetu Nowojorskiego oraz zarządzania Uniwersytetu Webster w Wiedniu. Przez blisko 25 lat pracował w Citibanku na stanowisku wiceprezesa oraz stanowiskach kierowniczych. Był niezależnym konsultantem, który uczestniczył w tworzeniu Citibanku w Warszawie. W 1992 r. organizował Bank Rolno-Przemysłowy, a w latach 1993–1994 był dyrektorem generalnym firmy Legler Polonia, członkiem Rady Nadzorczej Powszechnego Banku Kredytowego (PBK), wiceprezesem oraz prezesem Zarządu Raiffeisen Centrobank w Warszawie. W latach 2000–2010 był prezesem Banku BPH. Z Bankiem BGŻ związany jest od września 2013 r., w którym pełnił funkcję prezesa zarządu. W 2015 był prezesem zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas S.A.
Beata Drzazga
Twórca i Prezes BetaMed S.A., właścicielka największej firmy medycznej w Polsce świadczącej opiekę długoterminowa w domu pacjenta i w Clinice BetaMed w Chorzowie. Właścicielka nowoczesnej Kliniki Laseroterapii i Medycyny Estetycznej „DRZAZGA CLINIC”. w Las Vegas, w którym otworzyła kolejną firmę „Betamed International”. Laureatka ponad 150 prestiżowych nagród i wyróżnień. I Wiceprzewodnicząca Komitetu Bezpieczeństwa Biznesu Krajowej Izby Gospodarczej, tytularny Wiceprezes RIG w Katowicach, członek Narodowej Rady Geriatrii i Gerontologii ds. polityki senioralnej, członek Krajowej Rady Gospodarki Senioralnej, wiceprzewodnicząca Rady Gospodarczej Kobiet ds. ekonomii i przedsiębiorczości. Ambasador Biznesowy Stanu Nevada.
Gheorghe Marian Cristescu
Biznesmen działający w branży hotelarskiej od przeszło dwudziestu lat. Swoje doświadczenie zawodowe rozpoczął w hotelu Radisson SAS w Szczecinie. Przez 10 lat związany był z Grupą Hotelową Orbis, gdzie pracował m.in. w warszawskich ibisach i krakowskim Novotelu Centrum. Był dyrektorem generalnym hotelu Francuski w Krakowie, potem regionalnym managerem sprzedaży Orbisu na Polskę Północną, a także krajowym dyrektorem sprzedaży. W 2011 rozpoczął pracę dla sieci hoteli Best Western. Zdobył m.in. tytuł Człowieka Roku 2012 branży hotelarskiej przyznawany przez magazyn „Hotelarz”. Obecnie pełni funkcje Prezesa Zarządu Chopin Airport Development. Płynnie posługuje się językiem rumuńskim, polskim, angielskim i hiszpańskim. Poza pracą zawodową interesuje się sportem, historią oraz geografią.
Tadeusz Markowski
Profesor nauk technicznych, inżynier i konstruktor, rektor Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w kadencjach 1999–2002, 2002–2005 i 2016–2020. Stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie budowa i eksploatacja maszyn uzyskał w 1978 r. na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Poznańskiej, natomiast w 1992 r. otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego, a w 1999 r. postanowieniem prezydenta RP uzyskał tytuł naukowy profesora nauk technicznych jako pierwszy absolwent Politechniki Rzeszowskiej. W pracy zawodowej pozostał wierny macierzystej uczelni – Politechnice Rzeszowskiej, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Ma bardzo liczny i bogaty dorobek naukowy; jest autorem i współautorem kilku monografii, skryptów, licznych patentów oraz ponad 200 publikacji.
Wergiliusz Gołąbek
Doktor nauk humanistycznych, muzyk, menadżer, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Pełnił funkcję Kierownika Polskiej Filharmonii Kameralnej w Gdańsku, a w latach 1990-2006 Dyrektora Naczelnego Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie i Dyrektora Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Ceniony przez środowisko muzyczne za działalność menedżerską oraz efektywność w pozyskiwaniu dodatkowych środków finansowych od sponsorów, dzięki którym utrzymał działalność Filharmonii na wysokim poziomie. Od wielu lat związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w której pełnił funkcje: Prorektora ds. Nauczania (2007-2012), Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy (2012-2016). Od września 2016 roku jest Rektorem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Stypendysta rządu amerykańskiego, Wiceprezydent Konferencji Dyrektorów Filharmonii Polskich, Laureat Nagrody Ministerstwa Kultury. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem Gloria Artis.
Sylwester Czopek
Profesor nauk historycznych, archeolog i muzealnik. Związany z Uniwersytetem Rzeszowskim od początku jego istnienia. Absolwent archeologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Doktoryzował się w IHKM PAN w Warszawie (1989). Stopień doktora habilitowanego uzyskał w 1996 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2003 roku posiada tytuł profesorski. W 2015 roku został członkiem-korespondentem Polskiej Akademii Umiejętności. Od czterech kadencji jest członkiem Komitetu Nauk Pra- i Protohistorycznych Państwowej Akademii Nauk. W latach 2012-2015 pełnił funkcję prezesa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Archeologicznego. Jest ekspertem Narodowego Centrum Nauki. Na Uniwersytecie Rzeszowskim pełnił funkcję Dyrektora Instytutu Archeologii (2001-2008), Dziekana Wydziału Socjologiczno-Historycznego (2008-2012), Prorektora ds. Nauki (2012-2016). Obecnie jest Rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego na kadencję 2016-2020. 19 stycznia 2019 r. otrzymał tytuł Honorowego i Zasłużonego Obywatela Miasta Rzeszowa.
Jerzy Krzanowski
Współtwórca i wiceprezes Grupy Nowy Styl – europejskiego lidera i eksperta wyposażenia przestrzeni biurowych. Kieruje pionem inwestycji i zakupów, odpowiadając m.in. za kontrolę dostawców oraz strategiczne i innowacyjne przedsięwzięcia firmy. Zaangażowany w rozwój biznesu Podkarpacia oraz wspieranie młodych talentów, m.in. poprzez Fundację im. Janusza Korczaka. W 2015 roku został uhonorowany przez „Dziennik Gazetę Prawną” tytułem „Wizjoner 2015”. W 2016 r. otrzymał tytuł „Lidera Jutra” Instytutu ICAN. Od 2014 r. znajduje się na liście „100 Najbogatszych Polaków” magazynu „Forbes”. Uwielbia nordic-walking – przyznaje, że najlepsze pomysły przychodzą mu w trakcie ruchu na świeżym powietrzu.
Roman Paszke
Żeglarz, podróżnik, budowniczy jachtów. Od ponad czterdziestu lat jest aktywnym żeglarzem morskim. Pomysłodawca i organizator dużych polskich i międzynarodowych projektów żeglarskich. Przepłynął załogowo i samotnie ok. 370 tys. km w rejsach i regatach. Zwycięzca i uczestnik wielu międzynarodowych regat m.in.: Kieler Woche, Sardynia Cup, Rolex Cup. Wielokrotny Mistrz Polski w klasach morskich. Honorowy Ambasador Polskiej Izby Biznesu, Założyciel Stowarzyszenia RACE 2000, Żeglarz miesiąca wg magazynu żeglarskiego SEA HORSE (2001) oraz Żeglarz 50-lecia wg rankingu Pomorskiego Związku Żeglarskiego (2016). Ponadto prowadzi zajęcia motywacyjne dla wiodących polskich oraz międzynarodowych firm i korporacji, jest też gościnnym wykładowcą marketingu sportowego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor książki Ptaki Oceanów.
Stanisław Kluza
Doktor ekonomii, twórca i przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego w latach 2006–2011, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2006 roku był Ministrem Finansów i Wiceministrem Finansów. Pracował zawodowo m.in. w takich firmach jak: Unilever (polski oddział), McKinsey & Company (1998–1999), Bank Gospodarki Żywnościowej (2002-2006). Pełnił funkcję prezesa Banku Ochrony Środowiska (2016-17), a także głównego ekonomisty i dyrektora dep. analiz w Banku Gospodarki Żywnościowej (2002-2006). Od 1994 roku jest pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej. Autor licznych prezentacji i referatów w zakresie nadzoru nad rynkiem finansowym i analizy makroekonomicznej. Zawodowo interesuje się zagadnieniami takimi jak: polityka pieniężna, statystyka, ekonometria, makroekonomia, bankowość oraz badania koniunktury.
Marek Langner
Profesor biofizyki, kierownik Laboratorium Biofizyki Agregatów Lipidowych, na co dzień pracujący w Katedrze Inżynierii Biomedycznej na Politechnice Wrocławskiej. Prowadził długoletnie prace badawcze nad liposomowymi nośnikami leków oraz biofizyką błon lipidowych. Prace te realizowane były przez uczelnie wyższe w Polsce, jak i USA. Autor ponad dziewięćdziesięciu rozpraw naukowych dotyczących zagadnień z obszaru badań nad kierowanymi nośnikami leków, biosensorami oraz biofizyką błon lipidowych. Współtwórca dwóch preparatów nanomedycznych oraz prototypowej linii do produkcji nano-leków. Współwłaściciel przedsiębiorstwa Lipid Systems sp. z o.o. Laureat licznych konkursów. Uhonorowany nagrodami i wyróżnieniami za działalność naukową. Promotor wielu prac magisterskich inżynierskich oraz doktorskich.
Rafał Kalisz
Biznesmen z wieloletnim doświadczeniem w branży systemów teleinformatycznych i telekomunikacji światłowodowej. Prezes Zarządu firmy FIBRAIN oraz klubu piłkarskiego Stal Rzeszów S.A. Przez wiele lat był Wiceprezesem firmy FIBRAIN oraz Wiceprezesem firmy ZEMEW. Odpowiedzialny za kreowanie pomysłów i ich realizację przy wykorzystaniu funduszy unijnych, opiekę nad kluczowymi klientami firmy, usprawnianie procesów funkcjonowania przedsiębiorstwa, ustalania planów sprzedaży i realizację celów działu sprzedaży. Obecnie zajmuje się wyznaczaniem wizji rozwoju firmy, bieżącym zarządzaniem całością grupy i nadzorem działów sprzedaży oraz działów strategicznych firmy. Jest także autorem wielu analiz i artykułów techniczno-ekonomicznych dotyczących rozwoju nowych Systemów Światłowodowych. Uczestnik wielu paneli eksperckich, zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Janusz Diemko
Biznesmen z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży płatniczej i konsultingowej. Absolwent Uniwersytetu Londyńskiego (University College) i Członek Zrzeszenia Skarbników Wielkiej Brytanii (ACT). Świadczył usługi konsultingowe i doradcze dla Innova Capital. Zawodowo zajmował się m.in. pozyskiwaniem finansowania oraz analizami rynkowymi dla spółek polskich i zagranicznych. W latach 1998-2006 był związany z firmą Euronet, a w latach 2006-14 był Prezesem Zarządu First Data Polska S.A. W firmie tej przeprowadził proces sprzedaży POLCARD i koordynował wdrożenie firmy w globalne struktury korporacji. Obecnie członek rady nadzorczej CRE Polskie ePłatności S.A., w której pełnił funkcję prezesa zarządu w latach 2016-2018. Od 2014 r. partner i inwestor w funduszu Angel Hedgehog Fund inwestującym w spółki e-commerce/ICT na wczesnym etapie rozwoju. W chwilach wolnych gra na akordeonie i w squasha.
Michał Abramczyk
Ekspert do spraw nieruchomości, finansista, Absolwent European Law Students’ Association. Swoje kilkunastoletnie doświadczenie od początku rozwijał jako leader na rynku finansowym. Pracował na stanowisku doradcy, a później eksperta do spraw nieruchomości w Noble Bank. Wiedzę i umiejętności zdobywał pracując dla Deloitte Tax Advisory, BPH RE, Idea Expert, All Money, Home Broker, Open Finance. Od 2010 roku związany się z Domem Maklerskim Noble Securities, w którym współtworzył Departament Bankowości Inwestycyjnej. Współzałożyciel Domu Maklerskiego Michael/Ström. Obecnie jest Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Michael/Ström i Członkiem Rady Nadzorczej Paymento Financial S.A. Uczestnik projektów na temat emisji obligacji, a prywatnie podróżnik i odkrywca nowych smaków.
Michał Czechowski
Przedsiębiorca z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze nowych technologii, optymalizacji procesów sprzedaży, płatności i dostawy. Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych i Executive MBA na Uniwersytecie Koźmińskiego. Pracował w KLOS Nowoczesne Technologie Bankowe, gdzie odpowiadał za R&D i sprzedaż dla 15 największych banków w Polsce. Współzałożyciel NoaTech – firmy dostarczającej nowoczesne rozwiązania samoobsługowych. Obecnie jest Prezesem Zarządu Swipbox Polska. Autor wielu projektów nowych technologii, a w tym rozwiązań w zakresie samoobsługi, które jako pierwsze ukazały się na rynku lokalnym. Prelegent licznych i ważnych konferencji krajowych.
Stanisław Mazur
Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog. Założyciel i Prezes Zarządu Centrum Medycznego MEDYK – pierwszego prywatnego podmiotu leczniczego na terenie miasta Rzeszowa. Absolwent Akademii Medycznej w Lublinie. Uznany specjalista i pionier inicjatyw prozdrowotnych. Od 1981 roku czynnie zajmuje się chorobami wewnętrznymi oraz kardiologią. 10 lat pracował w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Chopina w Rzeszowie, a następnie 15 lat w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie. Odbył stypendia naukowe w Hamburgu oraz Filadelfii. Jest autorem kilku publikacji naukowych. W 2013 r. otrzymał tytuł Zasłużony dla Politechniki Rzeszowskiej. W 2014 r. został odznaczony tytułem Zasłużony dla Miasta Rzeszowa, a w 2015 r. tytułem Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego. W 2017 roku odebrał nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Strzyżowa za zasługi dla tego miasta. Od kilku lat zasiada w ścisłym Zarządzie Oddziału Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Henryk Sobolewski
Architekt i twórca projektu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. W latach 1979-1994 zawodowo związany z Biurem Projektowo-Budowlanym Budownictwa Ogólnego MIASTOPROJEKT – Rzeszów, w którym tworzył projekty takie jak: Zespół Dydaktyczno- Naukowy KUL nr 1 w Stalowej Woli, Osiedle mieszkaniowe przy ul. Staszica w Sanoku, Zespół Budynków Szkoły Podstawowej nr 5. W 1994 roku założył Autorską Pracownię Projektową „DOM”. Spośród dokonań pracowni można wymienić następujące projekty: Kompleks Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Jarosławiu, Uniwersytecka Biblioteka w Stalowej Woli, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, Salon Sprzedaży Samochodów wraz ze Stacją Paliw WATKEM, Hotelem Zimowit w Rzeszowie. Laureat konkursów i nagród projektowych. Prywatnie pasjonat podróży, historii, konserwacji zabytków oraz sztuki.