Tematem przewodnik konferncji była "Współpraca i rozwój pracowników ochrony zdrowia", podczas 5 paneli zostały poruszone następujące zagadnienia: Kim jest Yeti współczesnej medycyny; Koncyliacje lekowe; Wizerunek zawodowy farmaceutów i jeso wpływ na współpracę z innymi zawodami medycznymi; Racjonalna antybiotykoterapia. Aktualne zagrożenia epidemiologiczne - szczepienia; E-zdrowie - ewolucja na rynku aptecznym.
36-002 Jasionka 953
NIP 1182094667
dr n.ekon. Magda Ferretti – badaczka zespołów zdalnych, psycholog organizacji i fanka pracy hybrydowej. Doświadczona Project Manager i Account Manager globalnych klientów korporacyjnych w Citibanku, od 2018 roku prowadzi szkolenia i konsultacje nt. pracy zdalnej i zespołów rozproszonych, przeprowadza audyty pracy zdalnej, tworzy regulaminy pracy hybrydowej. Autorka pracy doktorskiej nt. przywództwa w zespołach rozproszonych z 2015 roku (Szkoła Główna Handlowa). Opiekun merytoryczna studiów podyplomowych “Zarządzanie Pracą Zdalną i Hybrydową – Rola HR” w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, wykładowca Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie prowadzi zajęcia “Home office and virtual team management”.
„Praca zdalna bez tajemnic” kanał Magdy: https://www.youtube.com/channel/UChH9uPT_5_JtLgF6OFXjVyQ
“Happy Hybrid Teams” kurs online: https://www.udemy.com/course/happy-hybrid-teams/?referralCode=16D41B1722F788AB51AA
Lilianna Kupaj: Trener programu Szkoły Coachingu Edukacyjnego
Jestem autorką i trenerem programu Szkoły Coachingu Edukacyjnego akredytowanego w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Coachów ICI. Specjalizuję się w coachingu: life, biznes i edu. Moja Szkoła posiada akredytację International Association of Coaching Institutes. Jestem, także akredytowanym Coach Master Trainer ICI oraz coachem i superwizorem Izby Coachingu. Pracuję jako mentor, superwizor i wykładowca akademicki.
Zapoczątkowałam w Polsce nurt coachingu edukacyjnego i wypuściłam w świat pierwszych Nauczycieli – Coachów.
Jestem kobietą biznesu uhonorowaną w 2015 r. tytułem Kreator Kompetencji Społecznych. W 2012 roku zostałam nominowana na Ambasadorkę Przedsiębiorczości Kobiet. Znalazłam się w prestiżowym gronie najlepszych Coachów i Trenerów polskich w „Leksykonie coachów trenerów mówców polskich” wydanym przez Wydawnictwo GALL w 2015 roku. Jestem Prezesem Fundacji Świadomego Rozwoju Edukacji.
Posiadam uprawnienia trenerskie do uczenia metody Transforming Communications™. Jest to komunikacja skierowana do ludzi na wymagających stanowiskach (zarządy firm, menadżerowie oświaty, terapeuci, trenerzy, coachowie).
Dysponuję ponad 2000 godzin doświadczenia w przeprowadzaniu indywidualnych sesji coachingowych i ponad 8000 godzin na sali szkoleniowej jako trener prowadzący.
Michał Milczarek
Mgr inż architektury krajobrazu oraz gospodarki przestrzennej. Studiuje pedagogikę.
W wolnej chwili uwielbia tworzyć ciekawe projekty.
Chętnie tworzy mini gry projektowe na bazie wizualizacji 360 stopni .Zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz oraz ogrodów. Szczegóły działalności Michała znajdują się na: ?https://www.mmmmilczarek.com/ ?https://www.facebook.com/mmmmilczarek.edu/
Agnieszka Belczyk Kosmetolog -ukończyła kierunek Kosmetologii na Uniwersytecie Medycznym
w Łodzi. Właścicielka prężnie rozwijającego się gabinetu w Rzeszowie. Kosmetolog z pasją i 10 letnim doświadczeniem.
W swojej pracy stawia na holistyczne podejście oraz terapie, które skutecznie wpływają na realne zmiany skóry. Uczestnicząc w wielu branżowych wydarzeniach oraz prowadząc szkolenia dla innych Ekspertów miała szansę poznać mnóstwo różnych technik, filozofii pracy oraz procedur zabiegowych. Dlatego w tym momencie z pełną świadomością może powiedzieć, że ma szeroką perspektywę naukową i stara się łączyć swoją wiedzę i wielu innych Ekspertów -tak, by dojść do perfekcji.
Magdalena Popek – Psycholog biznesu, trener biznesu, szkoli w Podkarpackim Centrum Szkoleniowym, w trakcie doktoratu z zakresu komunikacji społecznej i nauki o mediach.
Uczy i szkoli z zakresu psychologii zarządzania i komunikacji. Szkoli przedsiębiorców, kadrę zarządzającą, managerów i zespoły na personalizowanych szkoleniach grupowych oraz indywidualnych.
Absolwentka psychologii stosowanej UJ oraz Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W sali szkoleniowej spędziła jako trener indywidualny ponad 3000 godzin.
Porusza tematy takie jak: kompetencje liderskie, komunikacja managerska, asertywna komunikacja wewnątrzorganizacyjna i międzyzespołowa, inteligencja emocjonalna w biznesie, psychologia zarządzania zespołami i team building, planowanie, motywowanie zespołów, budowanie pewności siebie i radzenie sobie ze stresem. Interesuje się mediatyzacją komunikacji w przedsiębiorstwach, wypalaniem zawodowym pracowników, budowaniem strategii zapobiegania i radzenia sobie z wypaleniem i przerdzewieniem zawodowym.
Marzena Gasek. Projektanta wnętrz. Właścicielka Pracowni MAESTRO STUDIO DESIGN. Od 2017 roku zajmuje się projektowaniem wnętrz domów, mieszkań oraz pojedynczych pomieszczeń. W swojej pracy szczególną uwagę zwraca na potrzeby swoich klientów. Pomaga dobrze rozplanować wydatki na remont, doradza w wyborze materiałów wykończeniowych oraz dba o dobre relacje z ekipą remontową. Jej klientami są głównie rodziny, które stoją przed wyzwaniem urządzenia i przeprowadzki do nowego, wymarzonego domu lub mieszkania.
Strona www: https://maestrostudiodesign.pl/
Pani Psycholog w biznesie, Trener biznesu, Trener Mentalny, Coach ICF, Kreator Marki, Trener Structogram. Na co dzień pracuje z osobami zarządzającymi swoimi biznesami, pomaga opracować strategię, budować silną markę, tworzyć i rozwijać stałe zespoły personalne. Posiada 22 letnie doświadczenie w pracy z biznesem w różnych branżach, moim „konikiem” jest HR, Sprzedaż i obsługa klienta. Założycielka sieci SPA & WELLNESS, salonów kosmetycznych i fryzjerskiego. Założycielka Beauty Coach Academy by Justyna Bielenda – cieszącej się ogromnym uznaniem wśród klientów, którzy zmienili swoje życie osobiste i biznesowe oraz wyniki finansowe. Autorka kursów on-line dla branży Beauty: „DEMAKIJAŻ TWOJEGO BIZNESU – OTWÓRZ OCZY” oraz „Jak sprzedawać drogie usługi w branży beauty bez promocji i rabatów”
executive, biznes i turkus coach, przedsiębiorca, inwestor, wykładowca, keynote speaker, wieloletni menadżer, praktyk zarządzania i tworzenia turkusowych organizacji oraz samo-zarządzania. Autor bestsellera biznesowego „Od hierarchii do turkusu, czyli jak zarządzać w XXI wieku” – książki, która rewolucjonizuje i uczłowiecza sposób zarządzania w polskich firmach.
Ma 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu zespołów sprzedażowych i firm w Polsce, Europie, Rosji oraz Azji. Wieloletni prezes firmy igus sp. z o.o., którą rozwinął od 8 do 100-osobowego zespołu, wprowadzając turkusowy styl zarządzania i budując kulturę przedsiębiorczości, samo-zarządzania i tworząc kolejnych liderów. Współtworzył innowacyjną, przestrzenną, samo-zarządzającą się strukturę organizacyjną – Układ Solarny w której w centrum jest klient, a która jest dobrą alternatywą dla hierarchicznych struktur organizacyjnych. Zarządzał dużym zespołem w Singapurze i w regionie ASEAN. Otwierał oddział firm w Rosji.
Założył firmę ecoCoach jako turkusową organizację, która wspiera inne zespoły i firmy we wdrożeniu samozarządzania i tworzenia turkusowych organizacji. Założyciel, autor programu oraz master coach w Akademii ecoCoach – pierwszej w Polsce szkoły coachingu biznesowego i executive coachingu. Ma ponad 1400 godzin procesów executive coachingu dla CEO, zarządów oraz menedżerów w najbardziej innowacyjnych spółkach w Polsce oraz w Europie, w tym dla prezesów zarządów największych polskich spółek giełdowych, firm z branży IT oraz wpływowych ludzi świata mediów. Z sukcesami wspiera jako strategiczny doradca prezesów, zarządy, dyrektorów i właścicieli firm w rozwijaniu biznesu, tworzeniu kolejnych liderów oraz w holistycznym rozwoju całych organizacji. Skutecznie tworzy kolejnych polskich milionerów oraz multimilionerów.
Tomasz Gulak – Szkoleniowiec, mówca motywacyjny, trener, działacz społeczny, przedsiębiorca.
Założyciel “Wyjdź przed Szereg” i pomysłodawca ogólnopolskiego cyklu wydarzeń “Kobieto – Wyjdź przed Szereg”. Tomek od lat jest związany z szeroko pojętym rozwojem. Dzięki swoim działaniom, wydobywa potencjał z ludzi, który często jest schowany bardzo głęboko. Jest typowym przykładem na to, że „chcieć to móc” i z powodzeniem wprowadza swoje wizje w życie. Jego optymizm jest magnesem na ludzi, dzięki czemu tworzy sieci fantastycznych kontaktów. Na scenie występuje z najlepszymi i najbardziej znanymi mówcami w Polsce oraz prowadzi warsztaty dla Polskich i międzynarodowych organizacji. Występuje w mediach jako ekspert komunikacji i rozwoju. Jest również fundatorem i prezesem Fundacji Wyjdź przed Szereg oraz autorem książki Wyjdź przed Szereg – Punkt Zwrotny.
MACIENZO – Specjalista ds. wideomarketingu, od 2017 roku zaangażowany w twórczość internetową jako operator kamery / montażysta. Członek Agencji Filmowej MikeMedia. Doświadczenie zdobywał między innymi w agencjach reklamowo-marketingowych oraz TV. Miłośnik Color Gradingu filmowego oraz nieszablonowego montażu, który wciela w swoje projekty.
MIKE – Absolwent marketingu WSB-NLU. Operator kamery / montażysta. Właściciel agencji MikeMedia – człowiek petarda. Odpowiada za obraz zarówno techniczny jak i artystyczny. Ma obsesyjną miłość do dźwięków i nieszablonowych kreatywnych kadrów. Kocha pobudzać wyobraźnie i tworzyć magię obrazu.
Prof. ucz. dr hab. Piotr Zawada
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Arkadiusz Turczyński – Specjalista ds. Funduszy Europejskich oraz Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Rzeszowie.
Kilkunastoletnie doświadczenie związane z Funduszami Europejskimi. Zajmuje się wspieraniem potencjalnych beneficjentów m.in.: w ocenie czy pomysł na projekt ma szansę otrzymać wsparcie z Funduszy Europejskich, w informowaniu o warunkach, kryteriach i procedurach przyznania wsparcia , w przedstawieniu „krok po kroku” procesu ubiegania się o dofinansowanie.
Organizator wielu spotkań informacyjnych dla potencjalnych beneficjentów Funduszy Europejskich związanych głównie z tematyką Startupów i rozwoju przedsiębiorstw. Autor przewodnika „Finansowanie STARTUPÓW z Funduszy Europejskich”.
Kinga Klejment – Trener Skutecznej Komunikacji, a także Certyfikowany Trener STRUCTOGRAM® Polska, doradca rozwoju osobistego, coach i mentor. Posiada Certyfikat Konsultanta Kryzysowego, co ułatwia jej pracę z osobami będącymi w kryzysie. Wspiera w zmianie osobistej i zawodowej.
Pomaga ludziom, którzy chcą zrozumieć lepiej siebie i prawidłowo wykorzystać swoje talenty. Uczy właściwej komunikacji z innymi w relacjach osobistych (z partnerami, z dziećmi, z rodzicami, z rodzeństwem, ze znajomymi) oraz biznesowych (specjalizuję się w sprzedaży i przywództwie)
Jej misją jest praca z ludźmi, którzy pragną osiągać sukcesy w zgodzie ze sobą.
Ukończyła studia prawnicze, a zdobytą wiedzę wykorzystuje w pracy z klientami. Jest przedsiębiorcą z ponad dwudziestoletnim stażem, inwestorem i autorem poradnika rozwojowego. Ma również na swoim koncie sukcesy w sprzedaży bezpośredniej i MLM. Sprzedawała i budowałam zespoły, dzięki czemu jest nie tylko trenerem teoretykiem, ale i praktykiem.
Prowadzi sesje indywidualne i warsztaty grupowe, wykorzystując w tym celu innowacyjne narzędzie STRUCTOGRAM. Szczególną uwagę zwraca na naturalne predyspozycje człowieka oraz rozwój kompetencji miękkich. Uczy efektywnej komunikacji interpersonalnej opartej o typy osobowości. W biznesie specjalizuje się w komunikacji w sprzedaży i przywództwie. Swoją ofertę biznesową kieruję przede wszystkim do Prawników oraz Liderów, Managerów i Trenerów.
Iwona Pruchnicka – pełni funkcję kierownika Działu Instrumentów Rynku Pracy i Projektów w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie.
Wieloletni pracownik Publicznych Służb Zatrudnienia. Zajmuje się koordynowaniem realizacji instrumentów rynku pracy m. in. jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej.
Współtwórca badań w zakresie preferencji uczniów dotyczących wyboru dalszej drogi kształcenia i rozwoju zawodowego.
Posiada bogate doświadczenie z zakresu pośrednictwa pracy i współpracy z partnerami rynku pracy. Realizuje zadania związane z promocją oraz pełni funkcję rzecznika Urzędu.
Magdalena Sienkiewicz – Dietetyk kliniczny, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Współpracuje z osobami mającymi problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, jak również cierpiącymi na choroby dietozależne. Zwolenniczka zdroworozsądkowego podejścia do diety i stopniowej zmiany nawyków żywieniowych. W wolnym czasie prowadzi profil o tematyce żywieniowej, uwielbia kryminały, aktywność fizyczną i fotografię kulinarną.
Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec Sp. z o.o (producent tapet obiektowych), hotelarz, międzynarodowy doradca inwestycyjny w branży wnętrzarskiej.
Od 2013 roku Barbara Łukasiak jest Dyrektorem Handlowym w firmie Muraspec Sp z o.o. (producent tapet obiektowych). Oprócz prowadzenia działalności handlowej oraz intensywnej pracy szkoleniowej i edukacyjnej (targi branżowe, warsztaty, prezentacje dla hotelarzy, projektantów wnętrz i dekoratorów), na co dzień wspiera i inspiruje architektów w ich codziennej pracy projektowej. Długoletnie doświadczenie w pracy w sektorze hotelarskim sprawia, że całym sercem wspiera projekty, które stawiają na jakość i indywidualizm.
Przez biznesowych partnerów ceniona za profesjonalizm, kreatywność, energię do działania i szukanie rozwiązań, w sytuacji w której inni mówią, że „się nie da”. W kwestii wykończenia ścian nie ma dla Muraspec rzeczy niemożliwych.
W 2007 roku Barbara Łukasiak założyła Fundację Lepsze Życie wspierającą dzieci z domów dziecka oraz osoby niepełnosprawne.
JUSTYNA BIELENDA
Pani Psycholog w biznesie, Trener biznesu, Trener Mentalny, Coach ICF, Kreator Marki, Trener Structogram. Na co dzień pracuje z osobami zarządzającymi swoimi biznesami, pomaga opracować strategię, budować silną markę, tworzyć i rozwijać stałe zespoły personalne. Posiada 22 letnie doświadczenie w pracy z biznesem w różnych branżach, moim „konikiem” jest HR, Sprzedaż i obsługa klienta. Założycielka sieci SPA & WELLNESS, salonów kosmetycznych i fryzjerskiego. Założycielka Beauty Coach Academy – cieszącej się ogromnym uznaniem wśród klientów, którzy zmienili swoje życie osobiste i biznesowe oraz wyniki finansowe. Autorka kursów on-line dla branży Beauty: „DEMAKIJAŻ TWOJEGO BIZNESU – OTWÓRZ OCZY” oraz „Jak sprzedawać drogie usługi w branży beauty bez promocji i rabatów
Katarzyna Wolska Pociask
Inż. Ogrodnictwa, jest projektantem ogrodów w firmie ResGal w Rzeszowie
Studiowała na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja wydziale Ogrodniczym w Krakowie. Wtedy uczelnia nazywała się Akademią Rolniczą.
Od 30 lat zajmuję się projektowaniem ogrodów. Mówi : „Ogrody są moją pasją od wczesnych lat, ponieważ zawsze czułam duży kontakt z naturą. Zachwycały mnie piękne rośliny, przede wszystkim ich kompozycje, barwy i kształty. Mam to szczęście, że robię to, co lubię. Ogrody są moim hobby także w życiu prywatny. W moich projektach ogrodów widać tą pasję i zrozumienie świata roślin i ogrodów. Jest to zgodna opinia setek klientów i przyjaciół.
Projektowała ogrody w USA, Norwegii, Ukaranie, Anglii i całej Polsce.”
Ogród Pani Katarzyny był inspiracją do pokazania w programie Maja w Ogrodzie w 618 odcinku
PAWEŁ MUZYCZYSZYN
Absolwent stosunków międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Akademii Trenera Biznesu Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Certyfikowany coach ACC ICF, certyfikowany konsultant narzędzia HR Facet5®.
Praktyk wywodzący się z branży finansowej oraz IT, związany z pracą w działach obsługi i sprzedaży, gdzie zdobył doświadczenie w sprzedaży, zarządzaniu zespołami handlowymi, budowaniu sieci sprzedaży oraz budowaniu relacji z klientami strategicznymi. Jako trener, dzieli się swoją wiedzą poprzez przygotowywanie i realizację projektów szkoleniowych i coachingowych, których efektywność sprawdza w oparciu o twarde mierniki zwrotu z inwestycji. Pracuje w oparciu o metodologię Facet5® rekomendowaną przez Brytyjskie Towarzystwo Psychologiczne, treningi on the job, facylitację oraz narzędzia coachingowe.
Jako wykładowca współpracuje z uczelniami wyższymi, m.in. Wyższą Szkołą Bankową we Wrocławiu, Dolnośląską Szkołą Wyższą we Wrocławiu, Collegium da Vinci w Poznaniu, prowadząc zajęcia metodami warsztatowymi dla studentów studiów podyplomowych oraz MBA.
Od kilku lat współpracuje z prasą branżową w charakterze eksperta w dziedzinie sprzedaży, zarządzania sprzedażą, mentoringu oraz szkoleń metodami outdoor pisząc artykuły dla takich magazynów oraz gazet jak: Nowa Sprzedaż, Personel i Zarządzanie, Gazeta Finansowa, Szef Sprzedaży, As Sprzedaży.
Autor podcastu CEL_NA SPRZEDAŻ oraz bloga NA T(R)OPIE ROZWOJU www.pawelmuzyczyszyn.pl
Autor książki „Sprzedażowe nawyki. Mikroróżnice, które generują makroefekty” (Onepress 2022)
Klaudia Krabes – Czarnacka, trener sprzedaży, ekspert do spraw finansowania maszyn i urządzeń, prelegent, coach ICF .
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego na wydziale finanse i inwestycje.
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, na wydziale fizyki
Jest praktykiem, sprzedaje bez przerwy od 20lat. Przeszła przez wszystkie etapy rozwoju: od konsultanta sprzedaży bezpośredniej, dyrektora sieci w sprzedaży bezpośredniej, przedstawiciela handlowego, doradcę klienta ds. leasingu, koordynatora rynku medycznego, aż po eksperta ds. leasingu zawierającego kontrakty na 40 mln zł.
Jest autorką książki “Recepta na sukces w biznesie beauty- kompendium wiedzy jak prowadzić zyskowny salon beauty”
Prowadzi swoją firmę szkoleniową: DO IT NOW by Klaudia Krabes-Czarnacka
Daniel Raczkiewicz,
Rozpoczynał działalność na rynku energii w latach 2007-2009 jako główny specjalista w Elektrowni Kozienice (ENEA Wytwarzanie) był odpowiedzialny za strategię w obszarze Odnawialnych Źródeł Energii. W ramach projektu opracował koncepcję rozwoju rynku OZE na potrzeby elektrowni. W latach 2009-2011 Dyrektor Biura Obrotu Energią w jednej z pierwszych prywatnych spółek obrotu, odpowiedzialny za obsługę klientów TPA, strategię funkcjonowania biura obrotu na rynkach hurtowych, a w szczególności na rynkach giełdowych i OTC.
W latach 2013 -2017 współtworzył start-up, spółkę obrotu IEN Energy, jako Prezes Zarządu, opracował i wdrożył innowacyjne produkty dotychczas niespotykane w obrocie energią elektryczną tj. wirtualny magazyn energii, auto konsumpcję energii wytworzonej na potrzeby innych PPE, wirtualną elektrownię, bilansowanie obiektowych instalacji PV oraz obsługę umów PPA. Doświadczenia te są fundamentem funkcjonowania tworzących się klastrów energii na płaszczyźnie obrotu. Opracował 15 strategii dla klastrów energii, w tym 11 certyfikowanych przez Ministerstwo Energii.
Aktualnie jako ekspert specjalizuje się w problematyce transformacji rynku energii w Polsce w oparciu o lokalne wspólnoty energetyczne, mikrosystemy energetyczne, klastry energii i spółdzielnie energetyczne.
Ekspert rynku energii, doskonale znający zasady funkcjonowania rynku energii, który aktywnie wspiera wytwórców OZE w zakresie doboru optymalnych modeli sprzedaży energii, wspiera również rozwój innowacyjnych rozwiązań IT dedykowanych energetyce. Jako doradca był uczestnikiem projektu organizacji biura obrotu energią elektryczną dla spółek GK PKN ORLEN w zakresie w zakresie opracowania architektury i funkcjonalności systemu IT do obrotu energią elektryczną.
Opracował biznesplany organizacji przedsięwzięć polegających na organizacji spółek obrotu energią elektryczną oraz spółek dystrybucji energii elektrycznej.
Aktywnie współpracuje z organizacjami parlamentarnymi i rządowymi.
Absolwent Politechniki Warszawskiej, prelegent licznych konferencji i szkoleń, przewód doktorski Wydz. Elektryczny Politechniki Warszawskiej
Michał Gondek
jest związany z energetyką odnawialną od początku swojej kariery zawodowej. Od 7 lat aktywnie uczestniczy w rozwoju Grupy Columbus, będącej wiodącym dostawcą usług na rynku nowoczesnej energetyki w Polsce. Początkowo był odpowiedzialny za kwestie audytu energetycznego, następnie kierował Działem Realizacji, a w ostatnich latach objął zarządzanie obszernym Pionem Techniczno-Inwestycyjnym Columbus. Jako dyrektor Pionu, jest odpowiedzialny m.in. za realizację inwestycji, rozwój nowych produktów oraz wprowadzanie nowych technologii w Grupie. Od bieżącego roku pełni też funkcję prokurenta Columbus Energy S.A. Michał Gondek jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Energetyki i Paliw. Ukończył także studia podyplomowe Executive MBA na Akademii WSB.
Patricia Mitro
Prawniczka, certyfikowany coach, trener biznesu VCC. Absolwentka 3,5 letnich Seminariów Doktoranckich w Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Założycielka i wieloletnia prezeska Centrum Poradnictwa Prawnego Prawnikon pełniąca od 2019r. funkcję Dyrektor Zarządzającej. Prawniczka specjalizująca się przede wszystkim w prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa konsumenckiego. W ramach działań na rzecz kobiet pełni funkcję Przewodniczącej Podkarpackiej Rady Programowej Kobiet oraz Rzeszowskiej Rady Kobiet stanowiącej organ doradczy władz samorządowych. Od 12 lat aktywnie angażuje się w działalność społeczną, w szczególności aktywność na rzecz kobiet i osób pokrzywdzonych przestępstwem. W życiu kieruje się wiarą w intuicję i potencjał ludzki.
Emilia Dypczyńska-Banach
Prowadzi pracownię Emogrody, ukończyła studia na UP w Poznaniu. Jest nie tylko teoretykiem, lecz także praktykiem, czynnie realizuje własne projekty ogrodów. W 2018 roku maiała przyjemność pokazać swój ogród pokazowy na targach Gardenia.
W roku 2018 zdobyła nagrodę publiczności w Plebiscycie Polska Architektura XXL kategoria ogrody prywatne.
Kamila Samagalska – założycielka PRACOWNI oraz architekt główny.
Ukończyła 6cio letnią szkołę plastyczną z tytułem TECHNIK PLASTYK oraz 5cio letnie studia Architektury i Urbanistyki na Politechnice Rzeszowskiej z tytułem MAGISTRA INŻYNIERA ARCHITEKTA.Swoje umiejętności i nabyte doświadczenie wykorzystuje na co dzień w pracy.
Agata Kret- Prezes i współzałożycielka firmy AGMIMA sp. Z o.o.
Od 2010 zajmuję się projektowaniem wnętrz dla klientów indywidualnych i firmowych od 2013 roku. Oferuję kompleksową obsługę inwestycji, począwszy od układu funkcjonalnego poprzez projekt koncepcyjny, opracowanie techniczne, dobór materiałów, wycenę inwestycji, aż po nadzór autorski nad realizacją. Indywidualne rozpatrywanie każdego projektu to priorytet w mojej pracy. Najważniejsze we współpracy z klientem jest wymiana jego potrzeb i moich doświadczeń, dzięki czemu projekty są funkcjonalne, różnorodne i oryginalne.
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej oraz studiów podyplomowych w zakresie planowania przestrzennego na Politechnice Wrocławskiej. Architekt z uprawnieniami budowlanymi od ośmiu lat.
Jacek Kubrak, Prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o.
Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii. Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając tym samym pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 roku. Kluczowe przedsięwzięcia gospodarcze, jakie dotychczas zrealizował (nie licząc Creotech Instruments) to: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A. oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A. Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych o specjalności Wibroakustyka Maszyn i Urządzeń oraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest absolwentem programów menedżerskich IESE Business School, Harvard Business School oraz INSEAD Business School.
Rafał Kowalczyk – współwłaściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej OPTEA Sp. z o. o.
Posiad wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u.
Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko -, średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Główne osiągnięcia: tworzenie strategii firm i określanie misji przedsiębiorstwa, optymalizacja procesów biznesowych i ich wdrażanie, współtworzenie szkoleń i kursów dla działów HR-u przeprowadzonych przez najlepszych trenerów w Polsce, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firm, wdrażanie nowych rozwiązań w celu zwiększenia przychodów.
Autor wielu publikacji oraz panelista licznych konferencji na temat zatrudniania i rekrutacji osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy.
W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi.
Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, świetnie wykorzystuję fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.
Stanisław Mazur
lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, stypendysta naukowy w Hamburgu oraz Filadelfii, autor kilku publikacji naukowych. Pionier inicjatyw prozdrowotnych. Inicjator działań
społecznych, poświęconych edukacji prozdrowotnej oraz profilaktyce zdrowia. Prekursor prywatnej służby zdrowia w Rzeszowie. Od ponad 32 lat wraz z rodziną prowadzi firmę Centrum Medyczne Medyk – pierwszy prywatny podmiot leczniczy na terenie miasta Rzeszowa, jedną z najszybciej rozwijających się sieci placówek medycznych w województwie podkarpackim. Obecnie Centrum Medyczne Medyk świadczy usługi medyczne dla ponad pół miliona pacjentów, 8000 firm oraz łącznie daje pracę ponad 900 osobom. W ciągu kilkudziesięciu lat zorganizował tysiące spotkań
edukacyjnych i akcji prozdrowotnych. “Zasłużony dla Miasta Rzeszowa”, laureat wielu nagród
w tym nagrody Rzecznika Praw Pacjenta “Złoty Lider” w konkursie Ochrony Zdrowia 2019.
Janusz Fic Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej –Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Zarządzanie i Marketing (1994) oraz Executive Master of Business Administration Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (2015).
Pełni funkcję Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (od 2004).
Posiada wieloletnie doświadczenie w branży komunalnej, z którą związany jest od 1999 r. W 2009 r. uzyskał certyfikat Ministerstwa Środowiska na pełnienie funkcji Pełnomocnika ds. Realizacji Projektu (Measure Autorising Officer – MAO). Posiada certyfikat Ministra Skarbu Państwa na pełnienie funkcji członka w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
Aktualnie pełni funkcje:
Prelegent licznych konferencji z branży komunalnej.
Kontakt: janusz.fic@mpgk.krosno.pl
Michał Kozak
Prezes Zarządu Hotelu Arłamów S.A.
Od początku swojej historii zawodowej związany z branżą hotelarską, rozpoczynając jako recepcjonista i przechodząc przez kolejne szczeble zawodowe w hotelu. W branży MICE od 22 lat.
W chwili obecnej odpowiada za zarządzanie i rozwój jednego z najlepszych i najbardziej prestiżowych polskich hoteli jakim jest Hotel Arłamów S.A. To niezwykle wszechstronny, kompleksowy obiekt w górach, o charakterze wypoczynkowo-konferencyjno-sportowym, o nieprawdopodobnej i wyjątkowej na skalę europejską – infrastrukturze. Hotel ARŁAMÓW **** posiada 254 pokoi i 3500 metrów powierzchni konferencyjnej, 240 hektarów terenu, strefę SPA & Wellness, dwie hale sportowe, dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej czy własne lotnisko.
Wcześniej jako Dyrektor Generalny, Kozak z sukcesami zarządzał przez 15 lat z ponad 135 osobowym zespołem w jednym z największych przyhotelowych centrów konferencyjnych w Polsce – MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel **** w Ożarowie Mazowieckim. Odpowiedzialny był również za zarządzanie i rozwój wiodącej firmy cateringowej Mazurkas Catering 360°, specjalizującej się w obsłudze cateringowej największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na terenie całej Polski takich jak: Szczyt NATO na PGE Narodowym, z udziałem najważniejszych osobistości ze świata polityki (Obama, Merkel, Cameron), 41 sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, odbywającej się na Wawelu w Krakowie, Verva Street Racing w Warszawie, Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.
Osobowość Roku MICE POLAND 2012 w kategorii „manager obiektu”, zdobywca głównej nagrody w pierwszej edycji MP Power Awards w kategorii „dostawca: catering”. W 2019 roku odebrał MP Power Awards w kategorii „dostawca: venue”, a w 2020 MP Power Awards w kategorii „innowator”
Wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego Studium „Event Management”.
Poza pracą miłośnik piłki nożnej zaangażowany w jej społeczny rozwój – jako Vice Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Znicz Pruszków współtworzył jedną z największych w Polsce Akademii Piłkarskich. Obecnie zaangażowany w rozówj MKS Arłamów Ustrzyki Dolne.
Agnieszka Drozd
od 12 lat jest właścicielką i Prezesem Zarządu firmy transportowej BAMA Logistics.
W branży transportowej działa od 20 lat, dynamicznie rozwijając firmę, która już siedmiokrotnie trafiła do grona Gazeli Biznesu.
Agnieszka dwukrotnie znalazła się w rankingu ,,100 kobiet biznesu” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu.
Osiągnięcia, które uplasowały ją w tym rankingu to nie tylko rosnące z roku na rok wyniki firmy, ale też jej działalność CSR.
Potrzeba niesienia pomocy zaowocowała założeniem Fundacji Gorąca Cegła na początku 2021 roku.
Celem Fundacji jest pomoc w rozwoju i zapewnienie opieki medycznej dzieciom i młodzieży.
Joanna Czyżniejewska – architekt, praktyk. Ekspertka ds. rozwiązań funkcjonalno – przestrzennych w budynkach mieszkalnych. Architekt w pracowni architektonicznej easy project oraz kreator dobrej przestrzeni w disinn.architekci Prywatnie miłośniczka dobrej kuchni, szczególnie azjatyckiej. W wolnych chwilach śpiewa.
Roman Lis – Architekt IARP, praktyk, od ponad 10 lat zrzeszony w Izbie Architektów Rzeczpospolitej Polski. Specjalista ds. prawa budowlanego, projektowania budynków dla branży TSL oraz budynków mieszkalnych. W wolnym czasie zapalony długodystansowy cyklista, a od niedawna – żeglarz. Współwłaściciel pracowni architektonicznej easy project oraz marki disinn.architekci
Marcin Purgacz
Ambasador Marki Podkarpackie Smaki i Ambasador Kulinarnego Szlaku Podkarpackie Smaki, mistrz kulinarny.
Piotr Bassara
Właściciel i szef kuchni restauracji SteakHouse w Dębicy, która została bardzo doceniona przez gości, a także uzyskała nominację do Hermesów Poradnika Restauratora 2016 w kategorii Restauracja z tradycją. Swoją karierę zaczynał jako cukiernik z dyplomem mistrzowskim, ale jak sam przyznaje „wygrało mięso”. Przez łącznie 14 lat pracował w USA, ale zdobył również doświadczenie, pracując w londyńskiej, prestiżowej restauracji z kuchnią francuską. Uważa, że w tej branży najważniejsze są: pokora i szacunek dla ludzi.
MIROSŁAW BARSZOWSKI
Trener Reprezentacji Polski Wushu
Sędzia Międzynarodowy Sanda / Wushu; Student Klasztoru Shaolin
Założyciel i Prezes Stowarzyszenia Dalekowschodnich Sztuk Walki “TAO” (2001-2017).
Od 2000 r. wyszkolił prawie 3500 osób.Był również trenerem Reprezentacji Śląska Wushu. Wychował wielu mistrzów polski, kilku mistrzów Europy oraz zawodników zajmujących miejsca na podium na mistrzostwach świata Wushu. Przez wiele lat szkolił pracowników służb mundurowych oraz agentów ochrony VIPów. Posiada stopień mistrzowski 6 Duan International Wushu Sanda Federation – Hongkong oraz 3 Duan Chinese Wushu Association – Pekin.Specjalizuje się w tzw. chińskiej samoobronie Chin Na oraz walkach sportowych Sanda. Współpracuje z wybitnymi postaciami świata sztuk walki, jak np. z mistrzem Shi Yan Xiu z Klasztoru Shaolin. Prowadzi też działalność popularyzującą Wushu i kulturę chińską organizując zajęcia z kaligrafii i malarstwa chińskiego zarówno dla dzieci, jaki i dla młodzieży i dorosłych, wspiera również osoby niepełnosprawne.
Człowiek z pasją, kochający swoją pracę i kontakt z wychowankami, który szkoli – za co kilkakrotnie nagradzał go Minister Sportu.
Kamil Szymański
Prezes oraz współzałożyciel Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii Prezes Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego Kamil Szymański jest managerem z międzynarodowym doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję Prezesa G2A Arena – Centrum Wystawienniczo – Kongresowego Województwa Podkarpackiego oraz Prezesa Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Wcześniej zajmował stanowisko prokurenta i dyrektora ds. rozwoju biznesu w Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o., zarządzającej Stadionem Energa w Gdańsku. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Stypendysta programu rządu duńskiego Cirius. Odbył staże m.in. na Wydziale Prawa Publicznego Konstytucyjnego i Administracyjnego Uniwersytetu w Innsbrucku oraz w Trybunale Konstytucyjnym. Jako wiceprezes ELSA Poland – Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa oraz ELSA International – European Law Students’ Association w Brukseli, koordynował realizację licznych projektów w ponad 40 krajach. Był również odpowiedzialny za kontakty instytucjonalne z Radą Europy, UNESCO, UN ECOSOC, UNICTAL, WIPO, INTA, HRC.
Pierwsze kroki za konsolą to 2005 rok, grając systematycznie w rzeszowskich klubach (Le Madame, Metro Stacja Cafe, Live i wielu innych miejscach).
Ma na swoim koncie: ponad tysiąc zagranych eventów na terenie całej Polski, wiele kilometrów przemierzonych rok po roku, grono zadowolonych a zarazem stałych klientów oraz ogrom nieprzespanych nocy;)
Wspólne występy z gwiazdami sceny muzycznej to już codzienność: Maryla Rodowicz, Guru Josh Project, Perfect, Thomas Anders (Modern Talking) Ira, Kasia Kowalska, Bajm, Sydney Polak, Kombii, Happysad, Zakopower, Pectus, Kora, Sylwia Grzeszczak itd.
Występował między innymi na Microsoft Conference, Gali rozdania Asów Onetu czy rozdanie nagród Fair Play.
Na stałe współpracuje z Mistrzami Polski Asseco Resovia oraz K.S. Developres motywując muzycznie kibiców siatkówki.
W setach przeważa muzyka : D.I.S.C.O., House, Funk.
www.mundy.pl
Paweł Jaeschke – ekologiczni.com.pl
Od 19 lat związany z firmą Higma Service, ogólnopolskim dystrybutorem profesjonalnych rozwiązań do utrzymania czystości w firmach. Obecnie marketingowiec, z wykształcenia biolog. Autor kilkunastu publikacji branżowych.. Współautor i autor kilku projektów społecznych, edukacyjnych i konferencji, m.in. Akademia Czystości, Mistrzostwa Świata w Myciu Rąk, Ekologiczni w Biznesie, konferencja Czyste Powietrze. Dzięki długoletniej pracy w branży, która ciągle się rozwija, jest świadkiem zmian technologicznych i nowych trendów w profesjonalnym sprzątaniu. Uważa, że poznawanie świata i otaczającej nas rzeczywistości jest rozwijające.
Małgorzata Główka – Fundator i Zarządzająca Ekologiczną Marką MAAM. Menedżer i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w zarządzaniu strategicznym i operacyjnym na rynku finansowym, w tym szczególnie w sektorach bankowym i inwestycyjnym. Od lat z sukcesem kreuje, wdraża i realizuje strategie obszarów biznesowych. Niezależny ekspert międzynarodowych firm konsultingowych Guidenpoint Global i Ridgetop Research. Jest wpisana na listę kandydatów na członka Rady Nadzorczej Spółek Skarbu Państwa. Jej najnowszy projekt to marka modowa dla kobiet „MAAM”, którą tworzy z pasją i zaangażowaniem. Marka jest odpowiedzią na zmęczenie erą fast fashion. Marka działa na rzecz poprawy środowiska i warunków pracy, zgodnie z zasadami zrównoważonego biznesu i fair trade.
Jestem technikiem weterynarii i zoopsychologiem – specjalistą w terapii zaburzeń zachowania kotów i królików, zoofizjoterapeutą, dietetykiem zwierząt towarzyszących. Autorką i współautorką kursów dla felinoterapeutów i opiekunów małych zwierząt. Prowadzę zajęcia terapeutyczne i edukacyjne z udziałem zwierząt, posiadam uprawnienia felinoterapeuty i rodoterapeuty (lagoterapeuty i cavioterapeuty). Jestem członkiem Polskiej Federacji Felinologicznej FPL, Polskiego Związku Kynologicznego ZKwP oraz Krajowego Związku Hodowców Królików KZHK. Zajmuje się hodowlą Kotów Rasowych specjalizującą się w socjalizacji kotów terapeutycznych oraz hodowlą królików ras karłowatych.
Justyna Koczorowska – miłośniczka szczurów od 2007 roku, hodowca od 2015. Interesuje mnie przede wszystkim psychika szczurów i relacje w stadzie, które uwielbiam obserwować. Hodowlę traktuję jako wisienkę na torcie mojej pasji. Pracuję nad wydaniem książki dla początkujących zaszczurzonych
Łukasz Kucab – Dorada Energetyczny, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie
Aleksander Kasprowicz
Prawnik w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR z wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowisku sędziego SR w Sądzie Rejonowym dla miasta do 29 marca 2021 r. stołecznego Warszawy; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku Koordynowana Opieka Senioralna, dyplomowany terapeuta zajęciowy oraz opiekun medyczny. Zawodowo związana z osobami starszymi. Członek zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół KOS. Moją pasją jest taniec- jestem tancerką ZTL Harnam im. Jadwigi Hryniewieckiej
Jestem pedagogiem specjalnym, terapeutą zajęciowym, absolwentką Uniwersytetu Medycznego kierunku Koordynowana Opieka Senioralna. Jestem członkiem zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół KOS które działa na rzecz poprawy sytuacji osób starszych.
Jestem studentką IV roku Fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Trenerką Personalną a także Wiceprzewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Move It.
Staram się rozwijać w kierunku naukowym współprowadząc badania naukowe i biorąc czynny udział w Konferencjach Naukowych.
Moją pasją są ćwiczenia fizyczne oraz żeglarstwo.
Magister Fizjoterapii, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Od ponad dwóch lat pracuje jako fizjoterapeuta z pacjentami w warunkach domowych oraz w warunkach ambulatoryjnych. Staram się również rozwijać w obszarze naukowym uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych oraz prowadząc badania naukowe.
W wolnych chwilach wędruje po górach i czytam książki.
BIO Agnieszka Bełz
Ekspert Rekrutacji, CEO Skillwalker, Twórca społeczności H2H ❤ Polska
Specjalizuję się w doborach personalnych, dopasowaniu brakujących talentów do organizacji oraz w świadomym zarządzaniu karierą zawodową.
Doświadczenia nabywałam m.in. w takich firmach jak Manpower, Nokia Siemens Networks, Work Service.
Wspieram Pracodawców w pozyskaniu właściwych ludzi do organizacji.
Osobiście prowadzę jedynie jakościowe procesy doboru personalnego, gdzie dopasowanie Kandydata do stanowiska oraz organizacji ma wartość nadrzędną.
Kandydatom pokazuję perspektywę rynku pracy oczami Rekrutera i Pracodawcy.
Uczę nowoczesnych metodyk zaistnienia i komunikacji na rynku pracy. Pokazuję, na co zwracają uwagę zatrudniający. Łączę integracyjnie oczekiwania obu stron procesu. Prowadzę programy mentoringowe oraz kursy on-line dla Kandydatów istotne dla rozwoju dalszej kariery zawodowej i poszukiwania nowej wymarzonej pracy.
Często powtarzam: „Możesz się bać, ale to nie zmienia faktu, że możesz działać”
Uczę, wspieram, towarzyszę w świadomym zarządzaniu karierą zawodową.
Wyposażam w narzędzia, które mają za zadanie wspierać Kandydata długoterminowo.
Niosę przez świat konkretną misję – symbioza i kolaboracja w biznesie zamiast rywalizacji. Dlatego tworzę społeczność H2H ❤ Polska, w której dzielę się własnym potencjałem, by wspierać rozwój drugiego człowieka.
Rozwijam w ludziach, z którymi współpracuję umiejętność wychodzenia poza schemat, wspieram podważanie betonowych przekonań. Zmianę zawsze zaczynam od siebie.
Szukam rozwiązań, odkrywam nowe horyzonty i zarażam tym współpracowników.
Doświadczony Menadżer, Rekruter, Doradca Klienta, Mentor & Trener, Prelegent. Przewodnik po rynku pracy. Uważny słuchacz i obserwator.
Prywatnie urodzona optymistka, zarażam ludzi swoim uśmiechem i pozytywną energią.
Interesuję się rozwojem osobistym, ćwiczę jogę, kocham taniec. Rodzina w modelu 2+3+4… taaak… kotów mam więcej niż dzieci ?
Agata Rudnicka – związana z Wydziałem Zarządzania UŁ. Od 14 lat zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju. Ze szczególną uwagą od 8 lat przygląda się zrównoważonemu rozwojowi w branży odzieżowej. Związana była przez kilka lat z polskim oddziałem Fashion Revolution. Certyfikowana trenerka biznesu, menadżerka projektów i tutorka. Wyróżniona na liście Forbes Women jako jedna z 25 polskich liderek zrównoważonego rozwoju.
Monika Krawczykowska – miłośniczka zdrowego i ekologicznego stylu życia oraz diety roślinnej. Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi. Specjalistka z dziedziny produkcji odzieży w Polsce oraz w Azji. Od 2000-go r. związana z przemysłem odzieżowym. Doświadczenie jakie zdobyła podczas współpracy z firmami produkującymi w Azji i obserwacja systemu produkcji odzieży, były motywacją do wejścia na drogę odpowiedzialnej i etycznej mody. Tak właśnie powstał pomysł na własną etyczną i zrównoważoną markę odzieżową „Slogan – ubrania etyczne i wegańskie”. Po kilku latach prowadzenia własnej marki i pogłębiania wiedzy w tym kierunku– specjalista z dziedziny zrównoważonej i wolnej od cierpienia mody.
Absolwentka Koordynowanej Opieki Senioralnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz dyplomowany terapeuta zajęciowy. Od ponad 10 lat realizowała projekty dotyczące wsparcia społeczeństwa obywatelskiego, rozwoju trzeciego sektora i wolontariatu a także aktywnie uczestniczyła w pracach zespołów konsultacyjno-doradczych w zakresie polityki społecznej i współpracy administracji z organizacjami pozarządowymi. Od dwóch lat całkowicie poświęciła się pracy terapeutycznej z osobami starszymi oraz chorującymi psychicznie.
Absolwentka Koordynowanej Opieki Senioralnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, dyplomowany terapeuta zajęciowy, studentka studiów magisterskich na kierunku Zdrowie Publiczne Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół KOS.
Inez Pomorska-Jarząb
Kierownik Biura Karier oraz koordynator ds. HR w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu.
Prowadzi szkolenia dla studentów z komunikacji interpersonalnej, budowania marki osobistej oraz przygotowania do rozmowy rekrutacyjnej. Rzecznik Praw Studenta w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na Wydziale Finansów i Zarządzania we Wrocławiu oraz Wydziale Ekonomicznym w Opolu. Prowadzi indywidualne i grupowe spotkania doradcze oraz sesje coachingowe dla studentów. Jest inicjatorką wywiadów Biura Karier „Bliżej Biznesu”. Interesuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, etykietą w biznesie oraz rozwojem pracowników. Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe z coachingu międzynarodowego.
Tematyka komentarzy eksperckich
Absolwentka Koordynowanej Opieki Senioralnej na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz Informatyki w Pracy Socjalnej w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, studentka studiów II stopnia Zdrowia Publicznego UMed w Łodzi.
Od 16 lat w wolontariacie jako wolontariusz, koordynator i współorganizator wolontariatu akcyjnego i projektowego w Łódzkiem, animator lokalnych działań seniorów i na rzecz seniorów (Seniorzy w akcji, Akademia Wolontariatu
Katarzyna Rosińska – Ekspert PFR Portal PPK
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwa. Długoletnia kariera zawodowa sektorze finansowym (m.in. w obszarze szkoleń, zarządzania sprzedażą i budowania relacji). Od lutego 2019 pełni rolę Eksperta w PFR Portal PPK. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu PPK oraz Tarczy Finansowej.
Tomasz Krygier – Ekspert PFR Portal PPK
Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej w Katowicach na kierunku Bankowość i Finanse. Posiada 24 letnie doświadczenie zawodowe w tym m.in.: 3,5 roku w zarządzaniu zespołem sprzedaży do Małych i Średnich Przedsiębiorstw w jednym z banków. Jako trener, przez 15 lat był odpowiedzialny za szkolenia i rozwój managerów oraz pracowników sprzedaży B2C i B2B w firmie telekomunikacyjnej. Od dwóch pełni rolę Eksperta w PFR Portal PPK. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu PPK oraz Tarczy Finansowej.
Mateusz Adamek – Outsourcing Development Director – Randstad Polska
12 lat doświadczenia zawodowego w branży consultingu HR
7 lat doświadczenia zawodowego w implementacji rozwiązań z zakresu outsourcingu (warunki komercyjne i prawne oraz wdrożenie operacji i procesów)
7 lat doświadczenia zawodowego w zarządzaniu wielkowolumenowymi projektami pracy tymczasowej realizowanych dla największych klientów korporacyjnych w Polsce
inż. arch. kraj. Oliwia Mering- współwłaściciel pracowni projektowej The Olives ,projektantka przestrzeni publicznych i prywatnych,
Zafascynowana szeroko pojętym projektowaniem oraz trendami i kulturą z całego świata, a co się z tym wiąże- podróżowaniem. Sięga po rozmaite formy sztuki. Trzyletnia stypendystka i absolwentka Architektury Krajobrazu w Sopockiej Szkole Wyższej. Dzięki pasji do ciągłego samokształcenia, odbyła praktyki oraz staż w trzech firmach projektowych, a także zdobyła pierwsze miejsce w konkursie architektonicznym. W życiu najbardziej ceni sobie rozwój, stąd jej zapał do sięgania po nowe doświadczenia i korzystania z dostępnych kursów. Aktualnie działa we własnej pracowni The olives z współzałożycielką Oliwią Skorowską.
Rafał Kowalczyk – współwłaściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej OPTEA Sp. z o. o.
Posiad wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u.
Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko -, średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Główne osiągnięcia: tworzenie strategii firm i określanie misji przedsiębiorstwa, optymalizacja procesów biznesowych i ich wdrażanie, współtworzenie szkoleń i kursów dla działów HR-u przeprowadzonych przez najlepszych trenerów w Polsce, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firm, wdrażanie nowych rozwiązań w celu zwiększenia przychodów.
Autor wielu publikacji oraz panelista licznych konferencji na temat zatrudniania i rekrutacji osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy.
W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi.
Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, świetnie wykorzystuję fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.
inż. arch. kraj. Oliwia Skorowska -współwłaściciel pracowni projektowej The Olives
Młoda projektantka przestrzeni, zamieszkała w Trójmieście.
Z wykształcenia inżynier architekt krajobrazu, od najmłodszych lat zafascynowana procesem tworzenia.
Na obecnym etapie nie określa się i nie podporządkowuje żadnemu stylowi. Eksperymentuje.
Działa w zakresie projektowania przestrzeni (jako współwłaściciel pracowni projektowej The Olives), grafiki oraz fotografii. Nieustanne pragnienie rozwoju przekuwa w nowe umiejętności twórcze, a motywacja i zdobywanie kolejnych celów skutkuje stałym poszerzaniem horyzontów.
Mimo początkowego etapu kariery bardzo prężnie działa, by stale rozwijać swoje doświadczenie; może pochwalić się zwycięstwem i wyróżnieniem w konkursach, odbytymi stażem, praktykami i pierwszymi krokami w rozwoju własnej pracowni.
Dr hab. inż. Paweł Bereś – samodzielny pracownik naukowy w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo. Od dzieciństwa związany z ogrodnictwem, w tym jako producent roślin ozdobnych. Zawodowo zajmuje stanowisko profesora w Instytucie Ochrony Roślin – Państwowym Instytucie Badawczym w Poznaniu, gdzie bada choroby i szkodniki roślin rolniczych. Prowadzi wykłady i ćwiczenia z „Innowacji w ochronie roślin” na Uniwersytecie Rzeszowskim. Poza pracą zawodową, prywatnie pasjonuje się ogrodnictwem, a w szczególności uprawą i ochroną roślin ogrodniczych w uprawach hobbystycznych i profesjonalnych. Dużo uwagi poświęca ochronie bioróżnorodności, ekologii, wykorzystania metod biologicznych i biostymulacji roślin. Propaguje ogrodnictwo ekologiczne oraz zrównoważone. Jest autorem kilku książek oraz kilkuset artykułów do różnych czasopism, a także wykładowcą na różnych szkoleniach dla praktyków i doradców. Jest współzałożycielem portalu ogrodniczego DIONP (Działka i Ogród Naszą Pasją), gdzie pełni funkcję redaktora naczelnego.
Mgr Beata Bereś – pasjonatka ogrodnictwa i kulinarnego wykorzystania roślin uprawnych. Od dzieciństwa związana z pracą z roślinami. Posiada ukończone liczne kursy oraz szkolenia z zakresu ogrodnictwa, w tym doradztwa w ochronie roślin. Jest właścicielką Centrum Uprawy, Nawożenia i Ochrony Roślin. Jako autorka kilkunastu publikacji przekazuje swoją wiedzę do praktyki ogrodniczej. Specjalizuje się w uprawie mniej znanych roślin, w tym testuje różne odmiany pod kątem ich uprawy w warunkach Podkarpacia, ale i przydatności kulinarnej. Bierze udział w testach różnych preparatów ekologicznych na zlecenie zainteresowanych firm. Jest współproducentką kilku produktów, które weszły na rynek pod marką portalu ogrodniczego Działka i Ogród Naszą Pasją (hotele dla owadów, pułapki świetlne), którego jest współzałożycielką i na którym dba o rozwój sklepu ogrodniczego oraz o kontakt z ogrodnikami. Umiejętnie łączy ogrodnictwo z nowoczesnymi technologiami jakimi jest choćby budownictwo modułowe domów jednorodzinnych, w których ogrody ozdobno-produkcyjne spełniają bardzo ważną funkcję społeczną.
Marcin Nowak – przedsiębiorca, entuzjasta technologii blockchain i aktywny inwestor na rynku kryptowalut od 2017 roku. Aktualnie odpowiedzialny jest za Strategię i Operacje w stowarzyszeniu Digital Assets Group (https://edigital-assets.io) – prężnie działającym na rynku kryptowalut i specjalizującym się we wsparciu finansowym oraz merytorycznym innowacyjnych projektów na wczesnej fazie rozwoju.
Jakub Jacek Bałdys
Autor bloga “Kryptoprywaciarz.pl” oraz właściciel kanału YouTube o nazwie “Kryptoprywaciarz”.
Prawnik, przedsiębiorca oraz inwestor kryptowalutowy od 2015 roku. Swoje pierwsze Bitcoiny nabywał w okolicach ceny 300 USD, dzięki czemu jeszcze przed ukończeniem studiów uzyskał niezależność finansową. Oprócz prawa od zawsze pasjonowały go także ekonomia, historia, psychologia oraz filozofia.
Po prawie 6 latach doświadczenia w rynkowej spekulacji zdecydował się w 2020 roku stworzyć projekt edukacyjny – w postaci bloga oraz kanału YouTube – którego celem jest szerzenie wiedzy na temat inwestowania oraz promowanie inteligencji finansowej wśród polskiego społeczeństwa. Zakres tematyczny projektu nie ogranicza się jedynie do zagadnień związanych z rynkiem kryptowalut, jego celem jest szersze spojrzenie na rynki finansowe w globalnej makro-perspektywie.
Z uwagi na aktualny wzrost zainteresowania rynkiem kryptowalut ze strony nowych inwestorów, szczególną uwagę poświęca zagadnieniom związanym z cyberbezpieczeństwem oraz najczęstszymi błędami inwestycyjnymi osób początkujących. Preferuje długoterminowe inwestowanie w ramach zdywersyfikowanego portfela.
Ponadto, na swoim kanale YouTube – w serii “Analiza rynku z Kryptoprywaciarzem” – dokonuje co tydzień bieżących analiz aktualnej sytuacji na rynku, dzięki czemu również osoby bardziej zaawansowane znajdą tam wiele przydatnych dla siebie treści.
Paulina Banaś
Pracuje w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Powiatowym Zespole Doradców Rolniczych w Strzyżowie jako specjalista ds. ogrodnictwa.
Interesuje się również roślinami ozdobnymi i ich aranżacją.
Prywatnie właścicielka labradora, z którym pokonuje leśne trasy.
Agnieszka Braunberger – senior branch manager – Randstad Polska
Odpowiedzialna za region Podkarpacie i województwo lubelskie.Posiada czternastoletnie eksperckie doświadczenie w obszarze doradztwa personalnego i consultingu HR. Wspiera firmy w budowaniu najlepszych rozwiązań w celu pozyskiwania talentów na rynku pracy z branży produkcyjnej, finansowej i obsługi klienta. Pomaga w przeanalizowaniu potrzeb i usprawnień w zakresie polityki personalnej i wdrożenia efektywnego modelu pracy tymczasowej. Zajmuje się realizacją projektów greenfield poprzez zapewnienie pracowników na wszystkie etapy inwestycji.
Ines Borkowska – radca prawny – GWW Legal
W 2018 r. dołączyła do zespołu prawa pracy w GWW Legal. Świadczy na rzecz przedsiębiorców kompleksową pomoc prawną w zakresie indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy oraz prawa ubezpieczeń społecznych. Reprezentuje pracodawców podczas kontroli prowadzonych przez PIP, ZUS oraz w sporach sądowych. Od początku epidemii COVID-19 jest również członkiem zespołu zajmującego wsparciem prawnym przedsiębiorców w walce z COVID-19. Zajmuje się w szczególności reprezentowaniem przedsiębiorców w sprawach uzyskiwania, rozliczania i kontroli dofinansowań do wynagrodzeń pracowników oraz ulg w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne udzielanych na podstawie ustaw i rozporządzeń wydawanych w celu zwalczania negatywnych skutków gospodarczych wywołanych COVID -19.
Mariusz Fleszar
Prezes zarządu firmy Sunector Sp. z o.o.
mgr. inż fizyki technicznej o specjalizacji odnawialne źródła energii
Teresa Moroń
Doradca Energetyczny, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.
Katarzyna Pokrzywa – Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt
dr inż. arch. kraj. Agata Gajdek
Architekt krajobrazu Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, obecnie adiunkt i kierownik Pracowni Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zainteresowania zawodowe skupiają się na miejskich terenach zieleni ze szczególnym uwzględnieniem terenów zabaw dla dzieci i parków kieszonkowych. Dodatkowo bada i kataloguje tradycyjne budownictwo drewniane. Prywatnie pasjonatka pieszych wędrówek i mama czwórki dzieci.
mgr inż. arch. kraj. Marta Gargała-Polar
Nauczyciel akademicki w Pracowni Architektury Krajobrazu w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prowadzi badania z zakresu roślinności terenów niezurbanizowanych oraz przekształceń krajobrazu miejskiego i wiejskiego. Członek Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu. Z zamiłowania grafik komputerowy.
mgr inż. arch. kraj. Monika Kucharska-Świerszcz
Absolwentka architektury krajobrazu, doktorantka w Zakładzie Agroekologii i Użytkowania Lasu w Kolegium Nauk Przyrodniczych na Uniwersytecie Rzeszowskim.
Zawodowo związana z ochroną roślin.
Zainteresowania naukowe dotyczą:
– bioróżnorodności entomofauny miejskiej, zarówno owadów pożytecznych, jak
i szkodliwych oraz gatunków inwazyjnych,
– edukacji przyrodniczej i popularyzacji wiedzy z zakresu wspierania i ochrony bioróżnorodności.
Anna Cieszyńska -główny specjalista ds warzywnictwa w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Zajmuje się doradztwem ogrodniczym z zakresu warzywnictwa, sadownictwa i roślin ozdobnych. A także prowadzeniem szkoleń z zakresu ogrodnictwa i florystyki dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich
Najbliższy współpracownik firmy S-Studio. Od 18 lat prowadzi własną firmę zajmującą się Systemami bezpieczeństwa min. Systemami alarmowymi, nagłośnieniem. Na długiej liście z powodzeniem realizowanych projektów są min: Banki, hotele, wielkopowierzchniowe placówki handlowe jak i systemy bezpieczeństwa, nagłośnienia dla domów jednorodzinnych. Temat elektroniki dla budynku zna od strony zarówno projektu jak i wykonawstwa.
Z wykształcenia architekt-urbanista. Absolwentka Politechniki Krakowskiej. Założycielka prężnie rozwijającej się pracwni S-Studio architektura wnętrz, której projekty publikowane są w najlepszych magazynach wnętrzarskich w Polsce. Techniczne / budowlane podejście do projektowania uzyskała pracując przez lata w biurze architektonicznym. Naukę projektowania wnętrz szlifowała w najlepszych biurach projektowania wnętrz by potem założyć własną firmę.
Dba o to by projekt techniczny stał na równi z projektem wizualnym wnętrza.
Piotr Miąso – Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie
Absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.
Drogowiec, Inżynier ruchu, Audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W branży drogowej od 1992 roku. Wieloletni pracownik administracji drogowej i sektora prywatnego w dziedzinie projektowania i zarządzania inwestycjami. Od 2015r. kieruje samorządową jednostką organizacyjną województwa podkarpackiego.
Radosław Jarecki – radca prawny, Lider Praktyki Korporacyjnej w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych Sp. p. z siedzibą w Rzeszowie.
Współpracuje z kancelarią od 2005 r. W kancelarii działa w obszarach prawa korporacyjnego, prawa handlowego, fuzji, przejęć i restrukturyzacji prawnej przedsiębiorców, wdrożenia procedur sukcesyjnych oraz prawa antymonopolowego.
Doświadczenie zawodowe zdobywał uczestnicząc w obsłudze prawnej projektów inwestycyjnych związanych z nabywaniem spółek kapitałowych oraz przedsiębiorstw, restrukturyzacją prawną podmiotów gospodarczych oraz inwestowaniem w nieruchomości komercyjne.
Łukasz Martyniec – doradca sukcesyjny, prawnik, doradca finansowy, publicysta i wykładowca. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2004 r. specjalizuje się w doradztwie sukcesyjnym oraz planowaniu spadkowym, szczególnie dla firm rodzinnych. Prezes zarządu w spółkach Kancelaria Sukcesyjna sp. z o.o. oraz Finanse Osobiste sp. z o.o. Współpracuje m.in. z: Instytutem Biznesu Rodzinnego, Najwyższą Izbą Kontroli, PARP, Ministerstwem Rozwoju, Krajową Izbą Radców Prawnych, Europejską Federacją Doradców Finansowych EFFP. Prowadzi blog Wielopokoleniowi.pl.
Agnieszka Krysik – radca prawny, mediator rodzinny, założycielka kancelarii prawnej KRYSIKLAW, autorka bloga www.wsukcesji.pl , Przewodnicząca Komisji „BCC dla Rodzinnych” (Business Centre Club). Współzałożycielka LT BOX sp. z o.o. (www.zgromadzenia.online), od 2009 r. współautorka komentarza do Kodeksu spółek handlowych Wydawnictwa CH Beck. Doradza firmom rodzinnym m.in. w procesach zmiany pokoleniowej – sukcesji i reorganizacji przedsiębiorstw. Aktywnie uczestniczy w pracach przy projektowaniu i konsultacjach projektu ustawy o fundacji rodzinnej.
Bartłomiej Lalek – przedsiębiorca, inwestor, właściciel sieci stacjonarnych kantorów Bitcoin – TOKENOMIC. Związany z rynkiem kryptowalut od 2016. Członek Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin i współzałożyciel Izby Gospodarczej Blockchian i Nowych Technologii.
Zofia Pomes – dietetyk i założycielka Holistycznie Zdrowi – platformy zajmującej się promowaniem zdrowia w holistycznym ujęciu. Autorka ebooków “PCOS od A do Z: wiedza, dieta, suplementacja” oraz “Dieta dla płodności”. Na co dzień współpracuje głównie z kobietami chorującymi na PCOS i zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, parami starającymi się o dziecko, osobami z insulinoopornością. Pomaga również przyszłym mamom borykającym się z cukrzycą ciążową i prowadzi zajęcia na temat diety w szkole rodzenia.”
Magdalena Jaskółka dietetyk kliniczny oraz biotechnolog Założyciel i dietetyk w Poradnia Dietetyczna Jaskółka
Absolwentka Krakowskiej Szkoły Promocji Zdrowia kierunku dietetyka kliniczna oraz Politechniki Rzeszowskiej kierunku biotechnologia.
Certyfikowany specjalista SOIT – School Of Insulinresistance Therapy Fundacji Insulinooporności.
Specjalizacje: terapia nadwagi i otyłości, dietoterapia PCOS, insulinooporności, niedoczynności tarczycy, Hashimoto, chorobach układu krążenia, chorób metabolicznych, żywienie w ciąży oraz matek karmiących.
Na swoich social mediach pokazuje przyjemną i prostą stronę zdrowego odżywiania, dzieląc się przepisami oraz inspirując do zmian.
Patryk Kempiński – przedsiębiorca, wieloletni entuzjasta jak i miłośnik kryptowalut. Zawodowo w branży kryptowalut od 2017 roku, na rynku od 2016. Właściciel m.in. sieci stacjonarnych kantorów kryptowalut Wymienbitcoina.pl. Współzałożyciel oraz prowadzący kanał Krypto Raport, który poświęcony jest tematyce kryptowalut oraz technologii blockchain. W swoim portfolio ma również agencję marketingową WeMakeIt specjalizującą się w marketingu szeptanym na polskim oraz zagranicznym rynku.
Dr Jacek Tulimowski Specjalista Ginekolog-Położnik-Ultrasonolog
B I O
Specjalista Ginekolog-Położnik-Ultrasonolog. Przez wiele lat związany z Kliniką Nowotworów Narządów Płciowych Kobiecych Centrum Onkologii w Warszawie. Obecnie miejscem pracy są Gabinety prywatne „ Tulimowski & Sterlińska”. Oprócz wykonywania pracy zawodowej od wielu lat zajmuje się propagowaniem wiedzy medycznej w mediach: jest Redaktorem Naczelnym dwumiesięcznika „ Nowy Gabinet Ginekologiczny” ,twórcą „ Dr Tulimowski Press Workshops”- szkoleń dla dziennikarzy zajmujących się problematyką zdrowotną. Konsultantem i ekspertem Stowarzyszenia „Dziennikarze dla Zdrowia”, programów o zdrowiu w TVP, TVN, POLSACIE, TV4,programów radiowych I PR, III PR, RDC, TOK-fm. Autorem i prowadzącym program „ Dr Tulimowski o Kobietach dla Kobiet „ w Radio BAJKA. Także konsultantem naukowym wielu portali medycznych: „ abcZdrowie”, „Na temat.com.pl”, „ Sekspert”. W 2020 roku uhonorowany tytułem Przyjaciela Mediów. Od 12 lat Członek Kapituły „ Hotele Przyjazne Rodzinie”. Konsultant ds. marketingu „Chóru ARTOS” przy Teatrze Wielkim Operze Narodowej.
2020 r. twórca wspólnie z Dr Pawłem Grzesiowskim cyklu Webinarów „HoteleCovid-19” poświęconych organizacji i pracy hoteli w dobie pandemii Covid-19.
Właściciel Specjalistycznych Gabinetów Ginekologiczno-Położniczych i Centrum Laseroterapii w Warszawie- „Tulimowski&Sterlińska Gabinety”.
Izabela Parandyk-Zemsta – właściciel pracowni Twój Ogród Marzeń
Od 2008 roku prowadzi krakowską pracownię architektury krajobrazu Twój Ogród Marzeń, która zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji w zakresie szeroko pojętej aranżacji zieleni od projektowania aż po realizację. W pracowni odpowiada za relacje z Inwestorami oraz projekty. Na swoim koncie ma kilkaset obsłużonych inwestycji oraz stale poszerza grono Klientów.
Prywatnie inwestuje w mieszkania na wynajem, realizuje się poprzez wolontariat. Jest zwolenniczką planowania i realizacji celów.
Katarzyna Ziembińska – projektant w pracowni Twój Ogród Marzeń
Absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W pracowni Twój Ogród Marzeń wciela projekty w życie z sukcesem o czym świadczą liczne opinie zadowolonych inwestorów. Zrozumienie klienta, dokładność i dbałość o szczegóły są głównymi priorytetami jej pracy zawodowej. Prywatnie zwolenniczka aktywnego spędzania czasu w kontakcie z przyrodą.
Agnieszka Ptasińska
Psycholożka, trener, dyplomowany PWC Business coach, Scrum Master. Bada m.in. wpływ motywacji wewnętrznej oraz czynników środowiskowych na ilość i jakość pracy. Współautorka aplikacji o szczęściu w pracy. Badaczka i praktyczka szczęścia. Prowadzi złożone projekty rozwojowe i konsultingowe dla firm w Polsce i zagranicą. Pasja to bieganie i uprawa arbuzów.
Marta Rolnik
Psycholożka, dyplomowany coach, absolwentka szkoły Analizy Transakcyjnej, konsultantka biznesu. Doradza i szkoli zarówno w międzynarodowych korporacjach, jak i w systemie 1:1. Bada m.in. wypalenie zawodowe i wpływ emocji na jakość pracy. Współautorka aplikacji o szczęściu w pracy. Badaczka i praktyczka szczęścia. Pasja to nurkowanie i psy.
Marzena Załęska
Psycholog, Certyfikowany Instruktor Szkolenia Psów, Terapeuta Zaburzeń Zachowania Psów – behawiorysta oraz Instruktor Dogoterapii (kynoterapii). Pracą z psami zajmuje się od 2011roku, od 2015 roku prowadzi Centrum Szkolenia Psów PIES – Pozytywne i Efektywne Szkolenie
Swoje doświadczenie zdobył współpracując z Polskim Radiem, a następnie z jedną
z rzeszowskich agencji Public Relations. Przez kilku lat związany z firmą New Balance, dla której prowadził działania promocyjne w mediach społecznościowych w zakresie content marketingu, realizując przy tym globalne i krajowe założenia marketingowe. Przeprowadził kilkaset kampanii reklamowych w mediach społecznościowych m.in dla jednej
z największych polskich firm farmaceutycznych w Polsce – Olimp Labs Polska.)
Specjalizuje się w personal brandingu i LinkedIn. Od początku 2018 roku przeszkoliła ponad 3000 osób online i offline. Wystąpiła przed mniejszą lub większą publicznością kilkadziesiąt razy. Autorka wielu publikacji, m.in. w magazynie „Marketing w Praktyce”, “Social media manager”, “Lider branży edukacyjnej” oraz w Dzienniku Gazecie Prawnej. Ekspert platformy Her Impact, na której dzieli się wiedzą o LinkedIn, wspierając kobiety w rozwijaniu ich kariery zawodowej.
Współpracuje z osobami indywidualnymi, przedsiębiorcami, prowadzącymi małe firmy, jak
i z organizacjami, zatrudniającymi po kilkaset osób w branżach: finansowej, ubezpieczeniowej, inwestycyjnej, PR, motoryzacyjnej, IT, budowlanej i FMCG.
“Pomaga specjalistom w osiągnięciu mistrzostwa zawodowego, a pracodawcom i przedsiębiorcom zapewnia spokojny sen”
Nazywa się Monika Smulewicz. Jest ekspertką, praktykiem, a nade wszystko pasjonatką prawa pracy. Zawodowo, od ponad 20 lat, „sparing partnerką biznesu”. Wspiera przedsiębiorców w obszarze kadrowo-płacowym, rozwiązując problemy, z którymi borykają się dynamicznie rozwijające się organizacje. Od wielu lat, na salach szkoleniowych, edukuje pracowników i menedżerów w obszarze prawa pracy i kalkulacji wynagrodzeń oraz tego, jak efektywnie i zgodnie z prawem zarządzać kapitałem ludzkim w organizacjach. Zamiłowanie trenerskie doprowadziło ją do stworzenia kolejnego w karierze projektu szkoleniowego, autorskiej Akademii Mistrzostwa Kadrowo-Płacowego wpisanej na listę placówek oświatowych MEN, która jest spełnieniem jej marzeń o edukacji bez barier terytorialnych – w projekcie z sukcesem przeszkolonych zostało już ponad 6000 osób z całej Polski.
Marek Mych – Inżynier budownictwa, doradca klienta w firmie Abakon od 5 lat, dba o to, aby każdy klient otrzymał kompletną i rzetelną informację o ofercie firmy. Pracuje w centrali w Bielsku-Białej.
Beata Bereś – Regionalny przedstawiciel handlowy, kierownik biura Abakon Rzeszów, które zostało uruchomione we wrześniu 2020r. Od wielu lat pracuje w firmach budowlanych doradzając klientom w wyborze technologii domu
Jerzy Janiec – Doradca Energetyczny Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie
Józef Kowalczyk – od ponad 20 lat prezes Fundacji Euro-Most zajmującej się wspieraniem polskich przedsiębiorstw w zakresie pozyskiwania finansowania z środków UE i środków krajowych. Fundacja obsługuje ponad 500 firm i instytucji, min. na obszarze szeroko rozumianej gospodarki energetycznej.
Bartłomiej Solner
Od 20 lat związany z branżą sprzedażową w obszarach technologicznych, skoncentrowany na budowaniu relacji biznesowych. W swojej karierze zawodowej związany m.in. z firmą Sescom S.A., gdzie pełnił funkcję dyrektora sprzedaży, oraz z firmą Solidex S.A. jako dyrektor rozwoju biznesu, na stanowisku członka Zarządu. Od września 2020 r. jest Dyrektorem Strategii Sprzedaży w Columbus Energy S.A., dzięki czemu pasję do najnowszych technologii skutecznie łączy z pracą. Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Wojciech Gawroński
Od początku kariery zawodowej związany z obszarem sprzedaży i zarządzania zespołami sprzedażowymi. Przez ostatnie 10 lat realizował się w branży Odnawialnych Źródeł Energii, zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym, jako przedstawiciel producenta w nadzorze instalatorów oraz jako generalny wykonawca w kompleksowych realizacjach inwestycji. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Klienta Strategicznego B2B w Columbus Energy S.A. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Entuzjasta kryptowalut i technologii blockchain. Od 2017 roku publikuje treści na platformie YouTube. Organizator spotkania społeczności sympatyków kryptowalut w Białymstoku – Kryptostok.
Kamil Predecki – twórca brandu “Encyklopedia Kryptowalut”. Od czterech lat dzieli się wiedzą na temat rynku kryptowalut na swoim kanale YouTube. Autor książki o kryptowalutach “Encyklopedia Kryptowalut – Twój start w świat kryptowalut
Projektantka wnętrz mieszkalnych jak i obiektów użyteczności publicznej.
Realizuje projekty w kraju jak i za granicą.
Realizuje usługę home staging mieszkań zamieszkałych, inwestycji pod wynajem oraz przeznaczonych do sprzedaży.
Skutecznie pomaga TWORZYĆ funkcjonalne i spójne wnętrza z zachowaniem indywidualnych preferencji ich właścicieli
adw. dr Artur Rycak
Adwokat, doktor nauk prawnych, w latach 2000-2016 sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Prelegent na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach biznesowych i naukowych. Obecnie doradza największym polskim i międzynarodowym holdingom, spółkom i korporacjom w sprawach z obszaru prawa pracy, Posiada ponad 22-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, w tym jako sędzia i adwokat. Od ponad 24 lat prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy i procedury sądowej dla przedstawicieli biznesu i sektora publicznego, w tym dla managerów, szefów działów kadr i HR spółek, sędziów, radców prawnych, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych.
Mirosław Majkowski – Przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl
Prezes Zarządu w Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. z siedzibą w Dubiecku, Przewodniczący Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, Radny Rady Miejskiej w Przemyślu, Przewodniczący Komisji Promocji i Turystyki, Przewodniczący Zespołu ds. powołania Parku Kulturowego Stare Miasto w Przemyślu, Prezes Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K..
Działacz społeczny, organizator wielu widowisk i rekonstrukcji historycznych na terenie kraju, w szczególności Podkarpacia.
Zainteresowania: historia, turystyka, promocja regionu
Anna Brzechowska-Rębisz – Dyrektor biura Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Od dzieciństwa zapalona turystka. Absolwent dziennikarstwa, kulturoznawstwa i filologii angielskiej. Pierwsze kroki kariery zawodowej stawiała jako dziennikarz i PR-owiec. Z czasem zawód udało się połączyć z turystyczną pasją. Od siedmiu lat związana z podkarpacką turystyką.
Karolina Jabłońska – współtwórca kliniki Medicana – Centrum Terapii Medycznej Marihuana
Marzenna Szaniawska – partner firmy Sativa Life, zawodowo od kilkunastu lat zajmuje się jakością produktów leczniczych, suplementów diety i kosmetyków
Jacek Grzegorzak – burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko
Działalność społeczna:
Przewodnik Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej
Prezes Zarządu Jeździeckiego Klubu Sportowego “Dragon” w Wybrzeżu
Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Dubieckiej
Członek Zarządu Hoteli Historycznych w Polsce
Przeprowadzenie remontu i opieka nad opuszczonym budynkiem byłej cerkwi grecko-katolickiej w Dubiecku –organizacja w nim działalności Kresowego Domu Sztuki.
Utworzenie funduszu stypendialnego działającego przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Dubieckiej.
Koordynator projektu utworzenia szlaku turystycznego pn.: “Trzy ścieżki tożsamości: środowisko, historia, kultura”.
Współorganizacja Półmaratonu Górskiego Pogórzanin.
Wyróżnienia:
Złota odznaka Ministra Kultury „Za opiekę nad zabytkami”
Odznaka honorowa za zasługi dla turystyki nadana przez Ministra Gospodarki i Pracy
Medal za działalność na rzecz Gminy Dubiecko
Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji
Sławomir Gołąb, ur.1965, muzyk, nauczyciel, wychowawca młodzieży, nauczyciel muzyki w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, chórmistrz w Zespole Pieśni i Tańca Resovia Saltans Uniwersytetu Rzeszowskiego, animator kultury, miłośnik kultury marynistycznej, członek zespołu szantowego ,,Klang”, kompozytor wielu pozycji repertuarowych zespołu; 3 kadencję radny miasta Rzeszowa, przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Opieki Społecznej; z zamiłowania żeglarz, kajakarz, narciarz, członek rzeszowskiego Klubu Morsów ,,Sopelek”, podróżnik, organizator spływów kajakowych i obozów żeglarskich dla młodzieży; przepłynął kajakiem większość szlaków turystycznych w Polsce, uczestnik rejsów morskich m.in.: kanały Patagonii, Ziemia Ognista, Antarktyda, Spitsbergen, dwukrotnie opłynął Przylądek Horn, uczestniczył w rejsie przez Atlantyk oraz wzdłuż zachodniego wybrzeża Ameryki Południowej.
Bernard Barć – jestem entuzjastą zoologii, a głównie terrarystki.
Najwięcej swojej uwagi poświęcam wężom, głównie dusicielom. Od dziecka byłem zapalonym badaczem natury. Swojego pierwszego węża zakupiłem w 1995 roku, była to klasycznie ubarwiona samica węża zbożowego.
W połowie 2019 roku założył stronę internetową hodowli + sklep internetowy z profesjonalnym sprzętem, akcesoriami oraz fachową obsługą i doradztwem – SnakeBarn & SnakeBarn SHOP
Na swoim koncie ma kilkanaście rozmnożonych gatunków ptaszników, węży i płazów, regularnie rozmnaża boa dusiciele i pytony królewskie, na swoim koncie ma też stworzenie hybrydy pytona królewskiego z pytonem tygrysim co stawia go w grupie 3 hodowców na świecie którym się to udało, hybrydy te noszą nazwę burmball.
Zajmuję się hodowlą ptaszników od 2007 roku. Rozmnaża z powodzeniem większość posiadanych gatunków ptaszników, w tym także bardzo rzadkich oraz endemicznych. Utrzymuje czystość gatunkową oraz dba o zagwarantowanie każdemu ptasznikowi warunków życia w formie odtworzenia biotopu w terrarium. W hodowli posiada obecnie ponad 200 gatunków i wciąż zwiększa ich liczbę.
Magdalena Wielgołaska – konopna praktyczka od 2015 roku prowadząca osoby chore i zdrowe w Konopnych Kuracjach dr Hempatic. W swojej codziennej pracy pomaga dobrać odpowiednie stężenie CBD oraz odnaleźć optymalną, indywidualną dawkę, która wspiera w leczeniu danego schorzenia bądź w utrzymaniu zdrowia.
Leszek Tarnawski – architekt, grafik 3D, programista – Prezes Zarządu Flint Sim
Od niedawna Prezes Zarządu Flint Sim, z grupy kapitałowej Flint, która dostarcza symulatory VR dla klientów przemysłowych. Jednym z większych sukcesów Leszka w Flint było dostarczenie kompletnej serii symulatorów maszyn portowych dla Centrum Nowych Kompetencji w Gdańsku. Związany z technologiami AR/VR od prawie dekady, autor aplikacji w tych technologiach związanych z architekturą i przemysłem. Po pracy zapalony kitesurfer.
Roman Klin – Growth & Strategic Partnerships Manager w firmie 1000 realities. Pasjonat technologii immersyjnych. Pomaga w odpowiednim doborze rozwiązań AR i VR do potrzeb biznesu i przemysłu.
Piotr Strzyżewski – doradca biznesowy, ekspert w rozwijaniu efektywności i potencjału firm i zespołów, mentor managerów i Zarządu, doradca biznesowy i trener sprzedaży. Pomaga właścicielom i Zarządom w zwiększeniu sprzedaży i wartości firmy poprzez podniesienie efektywności zarządzania, nowe strategie sprzedaży, komunikacji wewnętrznej oraz wdrożenie modelu Zdrowia Organizacji (czyli wzrost zaufania, zaangażowania i odpowiedzialności oraz wiary w potencjał firmy i budowę konkretnej strategii działania, w którą angażuje się cały zespół zarządzający). Sprawia, że ludziom się chce chcieć więcej. Budował i skutecznie motywował zespoły sprzedażowe liczące ponad 3000 osób. Pracuje z największymi firmami w Polsce (ING, BNP Paribas Factoring, Mercedes) jak i firmach z sektora MŚP oraz dla marek Premium. Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w trenowaniu, budowaniu zespołów i zarządzaniu w strukturach sprzedażowych oraz rozwiązywaniu kluczowych problemów w firmach. Jako doradca w consultingu pracował dla ponad 100 firm, daje gwarancję rezultatów w postaci konkretnych liczb i wyników. W ciągu 6 miesięcy podnosił wynik firmy nawet o 50-100%.
Michał Hanuszek – Trener biznesu – Spółdzielnia Trenerska
Ekspert w prowadzeniu negocjacji międzynarodowych i dyplomowany psycholog biznesu ze specjalizacją kultury biznesu chińskiego. Koordynuje rozwój menadżerów i wspiera ich w procesie zmian na rynkach międzynarodowych.
Jest absolwentem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na kierunku Zarządzanie i Marketing w Organizacji Gospodarczej na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz studiów podyplomowych na wydziale Ekonomii i Zarządzania w Opolu w zakresie: Biznes międzynarodowy Unia Europejska – Chiny. Ukończył studia podyplomowe Akademii Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.
23 lata temu wspólnie z Przyjacielem zaprojektował i wdrożył na polskim rynku, nową markę „Electra”, w branży energetycznej, która z powodzeniem konkuruje z największymi producentami na świecie.
Na sali szkoleniowej i w pracy indywidualnej ważne dla niego są : tworzenie atmosfery otwartości i zaangażowania, nauka przez zabawę, grywalizację i doświadczanie, partnerstwo w relacji trener – uczestnik opartej na zaufaniu i empatii, retrospekcja z wieloma perspektywami, praca w oparciu o mocne strony uczestnika i wzmocnienia poczucia wartości, zastosowanie zasady Tu i Teraz, cele rozumiane jako wzmocnienie procesów rozwoju, budowaniu synergii współpracy w trakcie warsztatów, ćwiczenia dostosowane do wiedzy i doświadczenia ukierunkowanego na praktyczne rozwiązania
Jest pasjonatem podróży, wspinaczek wysokogórskich, edukacji z zakresu kultury azjatyckiej i psychologii biznesu. Kocha wyzwania biznesowe a ludzie, którzy z nim współpracują „nie muszą tylko chcą”.
BIO PAULINA ZIEBURA
Prowadzi autorską pracownię projektową Multum Studio, w której oferowane są kompleksowe usługi projektowania wnętrz, domów i przestrzeni zielonych. Projekty obejmują: analizy, projekty funkcjonalne, wizualizacje, projekty wykonawcze, listy materiałów i wyposażenia, realizacje zamówień oraz nadzór autorski.
„Inspiruję się modernizmem, dlatego w projektowaniu stawiam na funkcjonalność. Najlepiej czuję się w nowoczesnej stylistyce, natomiast każdy projekt jest wypadkową moich pomysłów i wizji inwestora. Zależy mi na budowaniu relacji z klientami, którzy mogą na nas liczyć na każdym etapie inwestycji.”
mgr Katarzyna Witecka
Mistrz florystyki. Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego i Studiów Podyplomowych Florystyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Mistrz Podkarpacia Ogólnopolskich Mistrzostw Florystycznych Regionu Małopolsko- Podkarpackiego w Rzeszowie 2015 roku. Wicemistrz Polski Międzynarodowych Florystycznych Mistrzostw Polski w Poznaniu w 2016 roku. I Wicemistrz Podkarpacia w Ogólnopolskich Mistrzostw Florystycznych Regionu Małopolsko- Podkarpackiego Rzeszów 2017 r. Uczestniczka i asystentka wielu pokazów w Poznaniu, Krakowie, Kutnie i Rzeszowie. Uczestniczka wystawy i pokazów w Kutnie w czasie trwania „Święta róży”. Właścicielka kwiaciarni „Kochamkwiaty.pl” w Rzeszowie. Nauczyciel Akademicki w Wyższej Szkole Inżynieryjno- Ekonomicznej w Rzeszowie.
mgr Piotr Marzec
Mistrz florystyki. Absolwent Wydziału Politologii na UMCS w Lublinie i Studium Florystycznego SITO NOT w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Właściciel kwiaciarni w Zamościu od 1996 roku. Nauczyciel w SPPSS w Lublinie. Autor wystawy biżuterii floralnej na targach Garden Expo w G2A Arena w Jasionce k/ Rzeszowa i pokazów florystycznych organizowanych przez Podkarpacki Klub Florystów SITO w WSI-E w Rzeszowie. Twórca pokazów w ramach Special Days podczas targów Gardenia w Poznaniu. Pomysłodawca i współorganizator wystawy róż w Muzeum Pałacu Zamoyskich w Kozłówce „Róża do wszystkich rzeczy”. Uczestnik Królewskiej Wystawy Róż na Zamku Królewskim w Warszawie. Pomysłodawca i współorganizator wystawy „Floryści w hołdzie księżnej Izabelli Czartoryskiej” w ramach wystawy „Kres polskich Aten” w Puławach. Autor wielu pokazów i wystaw florystycznych w kraju i za granicą, m.in. w Lublinie, Warszawie, Łodzi, Skierniewicach, Zamościu, Lwowie, Aosta (Włochy), Timisoara na Timi floralis (Rumunia). Autor książki „Florystyka w Protokole Dyplomatycznym”. Członek Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.
mgr inż. Elżbieta Kosydar
Mistrz florystyki. Absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie i WSI-E Rzeszowie. Europejski instruktor florystyki. Właścicielka kwiaciarni w Ropczycach, którą prowadzi nieprzerwanie od 1989 roku. Mistrzyni Podkarpacia 2000 roku. Uczestniczka II Międzynarodowych Mistrzostw Florystycznych Polski w 2001 r. i III Międzynarodowej Wystawy Florystycznej w 2004 r. w Poznaniu. Pomysłodawczyni i organizatorka wielu wystaw i pokazów florystycznych, między innymi w Wilnie, Łodzi, Rzeszowie i Ropczycach. Uczestniczka wystawy i pokazów w Kutnie w czasie trwania „Święta róży”. Autorka trzech książek o tematyce florystycznej „ W świecie kwiatów -poradnik florysty”, „W świecie kwiatów -zasady kompozycji florystycznych”, „W świecie kwiatów- historia dekoracji roślinnych”. Prezes Podkarpackiego Klubu Florystów SITO NOT Rzeszów. Przewodnicząca Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie florysta w Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie. Nauczyciel florystyki w Szkole Policealnej Wizażu i Stylizacji w Rzeszowie. Nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Inżynieryjno- Ekonomicznej w Rzeszowie. Od 2019 roku piastuje urząd Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia Naukowo -Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa z siedzibą w Skierniewicach.
Projektuję przestrzeń, w której dobry design przeplata się z funkcjonalnością. Funkcja we wnętrzach ma dla mnie szczególne znaczenie. Dbam o każdy detal. Tworzę wnętrza, które inspirują. Każdy projekt, który powstaje w mojej pracowni jest indywidualny i szyty na miarę potrzeb użytkowników. Doświadczenie w pracy z klientem zdobywałam w jednym z warszawskich biur projektowych, w którym przez kilka lat realizowałam i nadzorowałam projekty wnętrz użyteczności publicznej, głównie sklepy sieciowe znanych marek w całej Polsce jak i za granicą. Projektowanie wnętrz prywatnych i komercyjnych, tworzenie koncepcji i identyfikacji wizualnej dla marek to moja pasja, dlatego założyłam autorską pracownię FUNKCJAFORMY, gdzie samodzielnie wykonuję zawód architekta wnętrz.
Prowadzi autorską pracownię projektową Multum Studio, w której oferowane są kompleksowe usługi projektowania wnętrz, domów i przestrzeni zielonych. Projekty obejmują: analizy, projekty funkcjonalne, wizualizacje, projekty wykonawcze, listy materiałów i wyposażenia, realizacje zamówień oraz nadzór autorski.
„Inspiruję się modernizmem, dlatego w projektowaniu stawiam na funkcjonalność. Najlepiej czuję się w nowoczesnej stylistyce, natomiast każdy projekt jest wypadkową moich pomysłów i wizji inwestora. Zależy mi na budowaniu relacji z klientami, którzy mogą na nas liczyć na każdym etapie inwestycji.”
Andrzej Krawczyk- Prezes zarządu Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych Sp. z o.o.
Prezes zarządu Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił pracę magisterską na temat rozwoju franchisingu w Polsce. Ukończył także specjalistyczne kursy z zakresu franchisingu prowadzone przez prof. Martina Mendelsohna na Middlesex University Business School w Londynie.
Jarosław Kałasz- prezes i współzałożyciel GO4Robot
Jarosław Kałasz – współzałożyciel firmy GO4Robot, która promuje edukację robotyki i programowania. Z wykształcenia absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej.
Razem z wspólnikiem stworzyli firmę, ponieważ lubili pracę z dziećmi i klocki LEGO®. Z tego połączenia powstał biznes, który łączy naukę z zabawą i pokazuje zalety programowania. Warsztaty prowadzone są w oparciu o zestawy klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji LEGO®.
Początek firmy to klasyczny start biznesu w garażu, a teraz zatrudniają ponad 20 osób i świadczą usługi na terenie całego kraju. Od dwóch lat rozwijają też sieć franczyzową GO4Robot, aktualnie posiadają oddziały w Gdańsku, Łodzi i Wrocławiu. W minionym roku firma świętowała 5 lat swojego istnienia.
Patrycja G. Bartosz – Burdiak
Prezes Zarządu Orbis Cannabis Sp. z o.o.
Radca Prawny w Bartosz – Burdiak Kancelaria Radców Prawnych (Prawnik Zarządzający).
Absolwentka Wydziału Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji oraz Szkoły Prawa Brytyjskiego i Europejskiego Uniwersytetu Cambridge, Centre for European Legal Studies.
Ekspert Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych. Członek Komisji Doskonalenia Zawodowego Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie VIII i X Kadencji. Członek Zrzeszenia Prawników Polskich O/Warszawa.
Autorka licznych publikacji z zakresu prawa. Współtwórca wielu opracowań zamieszczonych w systemie Lexis.pl, wydawnictwa prawniczego Lexis Nexis Polska Sp. z o.o. Wykładowca na uczelni wyższej jako specjalista z zakresu prawa gospodarczego.
Uśmiechnięta, pełna empatii, doskonały warsztat prawny. Jej przyłożenie się do słowa przynosi wymierne korzyści. Jej pasją są techniki pracy legislacyjnej oraz możliwości tworzenia innowacyjnych rozwiązań prawnych.
Dariusz Jan Nowak
Członek zarządu Orbis Cannabis Sp. z o.o.
Prokurent BioKonopia SA Sp. z o.o. – producenta produktów z konopi włóknistych z kapitałem szwajcarskim.
Współprzewodniczący Zespołu ds. Biogospodarki przy Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Ekspert w dziedzinie zarządzania przedsiębiorstwami. Posiada ugruntowane doświadczenie
w zakresie systemów ERP. Zasiadał przez ponad 6 lat w zarządzie spółki akcyjnej, jako Prezes Zarządu, dzięki czemu wzmocnił swoje umiejętności zarządzające i analityczne. Do realizacji nowych wyzwań, związanych z konopiami, zrezygnował z tej funkcji.
Pomysłodawca innowacyjnych rozwiązań. Realizator wielu projektów unijnych. Zasiada w zespołach: „Biogospodarka”, przy Ministrze Rolnictwa, pod patronatem Prezydenta RP.
Dla niego nie istnieje zdanie: „nie da się”. Pełen energii i umiejętności kompleksowej analizy celów, jakie są przed nim stawiane. Dostrzegający właściwe rozwiązania w momentach istotnych dla powodzenia inwestycji. Prelegent na międzynarodowych konferencjach, z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Podróżnik, lubi zwiedzać świat na własną rękę. Motocyklista.
r. pr. Ewelina Pacyniak
Prawniczka Kancelarii Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR. Obsługuje polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje w zakresie prawa pracy, prawa ochrony danych osobowych oraz w sporach sądowych.
Absolwentka: Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie, Wydziału Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada Certyfikat ukończenia Szkoły Prawa Amerykańskiego oraz Podyplomowych Studiów Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
DR MAGDALENA RYCAK
Radca prawny w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i Hr zajmująca się prawem pracy od 20 lat. Doradza z zakresu prawa pracy największym polskim i międzynarodowym spółkom.
Obroniła na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego pracę doktorską napisaną pod kierunkiem prof. Ludwika Florka nt. „Wymiaru i rozkład czasu pracy”
Ceniony szkoleniowiec. W latach 2000 – 2019 przeprowadziła ponad 3500 godzin szkoleniowych m.in dla sędziów, kadry zarządzającej polskich spółek i międzynarodowych korporacji, działów HR i kadr, instytucji publicznych, radców prawnych, dyrektorów sądów oraz studentów studiów podyplomowych.
Od kilkunastu lat występuje jako ekspert w Zespole Prawa Pracy w Radzie Dialogu Społecznego (wcześniej Komisji Trójstronnej d.s. Społeczno-Gospodarczych).
Regularnie występuje w roli prelegenta na polskich i międzynarodowych konferencjach z prawa pracy.
Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i kilkuset publikacji dla praktyków prawa pracy.
Od ponad 10 lat kieruje studiami podyplomowymi Prawo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych a od dwóch lat kieruje również studiami podyplomowymi Ochrona Danych Osobowych i Zarządzanie Bezpieczeństwem Informacji w Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Od 2009 r. adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2010-2015 prodziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego. W latach 2012-2015 zastępca sędziego Trybunału Administracyjnego przy Radzie Europy. W latach 2008-2013 adiunkt w Polskiej Akademii Nauk. Od 2003 r. konsultant prawny i szkoleniowiec w wydawnictwie Wolters Kluwer.
Karol Skrobacz – Specjalista ds. Certyfikacji w Control Union Poland
Absolwent ochrony środowiska na Uniwersytecie Rzeszowskim, doktorant w dziedzinie nauk rolniczych w Zakładzie Chemii i Toksykologii Żywności UR, audytor i koordynator systemów biomasowych i rolniczych w Control Union Poland, przedstawiciel oddziału CU w Rzeszowie. Znany z tego że przez cały rok dojeżdża do pracy rowerem – bo idea zrównoważonego rozwoju jest mu bardzo bliska. Doświadczenie z zakresu ochrony środowiska i nowych, ekologicznych technologii zdobywał w laboratoriach uczelni w Polsce i na Węgrzech, na doświadczalnych poletkach uprawnych oraz podczas działalności w kole naukowych przyrodników w trakcie studiów. Autor kilku artykułów naukowych oraz popularnonaukowych programów radiowych związanych z produkcją i przetwarzaniem żywności.
Robert Knysak – Dyrektor Zarządzający w Control Union Poland
Audytor, Konsultant, absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Krakowie, stypendysta niemieckich Fundacji DAAD, Deutsche Bundesstiftung Umwelt oraz Fundacji Nowickiego. Realizował projekty badawcze w Katedrze Ekonomiki Leśnictwa Uniwersytetu Alberta Ludwika we Freiburgu, Tharandcie, oraz Instytucie Badawczym Leśnictwa. W 2000 roku rozpoczął z ramienia Fundacji WWF (Światowy Fundusz Na Rzecz Przyrody) tworzenie w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Ukrainie przedstawicielstw organizacji Forest Stewardship Council, reprezentującej ogólnoświatowy system certyfikacji gospodarki leśnej i jej produktów. Posiada 15-letnie doświadczenie audytorskie, od roku 2010 jest dyrektorem jednostki Control Union Certifications w Polsce. Autor kilku publikacji popularnonaukowych oraz kilkunastu artykułów dotyczących zrównoważonej gospodarki leśnej, posiadający doświadczenie dotyczące funkcjonowania systemów certyfikacji w leśnictwie, rolnictwie i uprawach plantacyjnych.
Katarzyna Sowińska-Bolechowska – Dyrektor Handlowy w Control Union Poland
Od 7 lat pracuje w Control Union Poland zajmując się głównie strategią rozwoju firmy. Jest odpowiedzialna za współpracę z Klientami i zagranicznymi biurami CU, oraz pozyskiwanie nowych akredytacji.
Wcześniej związana z Forest Stewardship Council (polski oddział FSC), gdzie zdobyła wiedzę dotyczącą idei certyfikacji. Ważna dla jej rozwoju zawodowego była także praca w firmie wdrożeniowej, która pozwoliła na lepsze zrozumienie problemów z jakimi borykają się firmy ubiegające się o certyfikat.
Grażyna Feliga – specjalista ds. Marketingu w Control Union Poland. Zarządzała marketingiem i sprzedażą w branży HoReCa. Z rekinami e-commerce współpracowała jako SEO-wiec, copy i proofreader. Trend hunter.
dr inż. Dorota Bartosz
Ekspert w Polskim Stowarzyszeniu Budownictwa Ekologicznego PLGBC, realizującym międzynarodowe projekty Smarter Finance for Families oraz Build Upon, związane m.in. z efektywnością energetyczną budownictwa mieszkaniowego, istniejącego i nowopowstałego.
Doktor inż. z ponad 20 letnim doświadczeniem dydaktycznym i naukowo-badawczym zdobytym na Politechnice Śląskiej w Katedrze Ogrzewnica, Wentylacji i Techniki Odpylania.
Dydaktycznie związana z tematyką ochrony cieplnej budynków, systemów wentylacji i klimatyzacji, przepływu ciepła, procesów ogrzewania oraz diagnostyki energetycznej w budownictwie. Wykładowczyni kilkudziesięciu edycji studiów podyplomowych: Audyting energetyczny w budownictwie na potrzeby termomodernizacji oraz oceny energetycznej budynków.
W ramach pracy naukowej realizowała projekty badawcze wykorzystujące dynamiczne modelowanie procesów cieplnych oraz rzeczywistych przepływów powietrza zachodzących w budynkach. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych. Wykonawca projektu strategicznego pt: „Zintegrowany system zmniejszenia eksploatacyjnej energochłonności budynków”, w tym autorka metodyki wyznaczania charakterystyki energetycznej w oparciu o krótkoterminowe pomiary in-situ.
Audytor energetyczny w zakresie budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Członek Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Ekspert w zakresie prawidłowego podziału kosztów ogrzewania w budynkach wielorodzinnych oraz ich poprawnej diagnostyki energetycznej.
Celina Ampel, absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, wydział marketing i zarządzanie.
W firmie MTA Design pracuje od 2017 r. jako specjalistka ds. organizacji i rozwoju sprzedaży. Ze sprzedażą związana od początku swojej kariery zawodowej. Kilkuletnie doświadczenie w branży z powodzeniem wykorzystuje w spotkaniach z klientami, służąc pomocą w realizacji kolejnych projektów.
Od strony sprzedażowej i doradczej uczestniczyła w realizacji takich inwestycji jak projekty wnętrz: IP Cliniq w Rzeszowie, Banku Spóldzielczego w Lubaczowie, Hotelu Apart 12 w Rzeszowie, Centrum Medycznego Medyk i jego placówek terenowych i wiele innych.
Każdy projekt, jest dla niej tak samo ważny, niezależnie od tego, czy jest to wnętrze małego domku, czy duży obiekt publiczny, potrafi słuchać wymagań inwestora i pozostaje do dyspozycji aż do zakończenia całej inwestycji.
Reprezentuje firmę na targach i spotkaniach branżowych.
Szymon Wegner, CEO, Flint Tech
Szymon jest jednym z czołowych polskich ekspertów w dziedzinie VR, AR i MR. Od prawie dekady zajmuje się technologią wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, a od 2017 roku prowadzi własną firmę, która najpierw jako Delivr, a teraz Flint dostarcza rozwiązania z zakresu VR/AR Klientom z całego świata. Prywatnie Szymon to miłośnik wspinaczki skalnej i muzyki alternatywnej.
Adrian Łapczyński – prezes spółki EPICVR specjalizującej się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań
VR+AR dla biznesu.
Konrad Ziaja, założyciel i CEO start-upu CinematicVR
Tadeusz Talarek – fotograf amator, uczestnik działań Mieleckiej Grupy Fotograficznej. Jak twierdzi przekornie, w fotografii ważniejsze od tego, co widać jest to, co można sobie pomyśleć.
Maria Kotaniec – adwokat i doradca podatkowy. Prowadzi Kancelarię Adwokacką w Warszawie, w której na co dzień obsługuje przedsiębiorców i klientów indywidualnych. W codziennej praktyce reprezentuje klientów przed organami podatkowymi i organami administracji publicznej. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług, podatkach dochodowych od osób prawnych, postępowaniach sądowych, sądowo-administracyjnych, podatkowych. Doświadczenie zdobywała w spółkach doradztwa podatkowego, Prokuratorii Generalnej Rzeczpospolitej Polskiej, kancelariach prawnych. Ukończyła stacjonarne jednolite studia magisterskie na kierunku prawo na Uniwersytecie Łódzkim, Podyplomowe Studia Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej i aplikację adwokacką prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.
ŁUKASZ KRASOWSKI
Radca prawny
Łukasz jest członkiem zespołu ds. podatkowych, głównie w zakresie postępowań podatkowych i planowania podatkowego. W ramach praktyki AXELO reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i sądowo-administracyjnych, na poszczególnych ich etapach, a zwłaszcza w zakresie: zastrzeżeń oraz wyjaśnień do protokołu kontroli, odwołań od decyzji, a także innych pism niezbędnych w toku postępowań.
W latach 2014-2018 doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach radców prawnych i doradców podatkowych poprzez obsługę prawną osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych w szczególności z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i administracyjnego.
Jest wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Rzeszowie. Absolwent między innymi Studiów Podyplomowych z zakresu doradztwa podatkowego na Uniwersytecie w Białymstoku.
Łukasz Gurdak – Fotografuje, bo to kocham. Rocznik ‘84. Jego dorobek to wystawy indywidualne oraz nagrody i wyróżnienia w najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursach i salonach fotograficznych m.in. w Fine Art Photography Awards (Londyn), International Photography Awards (IPA, Los Angeles), PX3 (Paryż), ND Photography Awards (Londyn). Nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych wystawach i salonach pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP), m.in. w: Nowym Jorku, Belgradzie, Rzeszowie, Jarosławiu, Bardejowie, Davos, Santo Domingo, Warnie. Brał udział w ponad 120 międzynarodowych wystawach pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej (FIAP) na sześciu kontynentach. W roku 2017. otrzymał tytuł Excellence FIAP (EFIAP) nadany przez Fédération Internationale de l’Art Photographique. Założyciel i członek Mieleckiej Grupy Fotograficznej. W roku 2018 zostałem uhonorowany medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej. Swoją przygodę z fotografią zaczął w szkole podstawowej. Pierwsze fotografie wykonywałem Zenitem E ze standardowym obiektywem Helios. Uwielbia łączyć ciało z naturą w wyznaczaną własnymi wartościami estetycznymi symbiotyczną całość. Lubi dokumentować rzeczy, zawody i czynności znikające z naszej codzienności. Kocha prostą, „niemodyfikowaną genetycznie” fotografię. Lubi pracować z ludźmi pracującymi sercem.
Jakub Soja – Rocznik ’84. W Mieleckiej Grupie Fotograficznej działa od 2011. Autor wystawy „Echo przeszłości” prezentowanej w Muzeum Historii Fotografii JADERNÓWKA w Mielcu.
Agnieszka Piekarska – Mielczanka, rocznik 1969. Pasjonatka fotografii. Od wielu lat działa na forum Mieleckiej Grupy Fotograficznej. Swoją pasję rozwija także indywidualnie, tworząc portrety, kreując scenerie martwej natury. Często ucieka w plener, by uchwycić to, co ulotne. Chętnie zgłębia tajniki i technikę pracy nad nowymi tematami.
Pracę będącą częścią prezentowanego projektu miała przyjemność zaprezentować podczas międzynarodowego salonu fotograficznego w Nowym Jorku – NYC Exhibition Brooklyn 2019.
Psycholog, psychoterapeuta
Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie – specjalizacja psychologia kliniczna. Ukończyła 4-letnią specjalizację z Psychoterapii Systemowej Rodzin w Krakowie. Certyfikowany diagnosta zaburzeń FASD – specjalizacja ukończona w PARPA w Warszawie. Studia podyplomowe z zakresu „Neuropsychologia Kliniczna Dziecka” w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego, Oddział Dzienny Rehabilitacji Psychiatrycznej dla Dzieci i Młodzieży, Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie- praca z kobietami doświadczającymi przemocy i współuzależnionymi oraz z dziećmi z rodzin z problemem alkoholowym. Stale poszerza swoje umiejętności uczestnicząc w licznych szkoleniach, konferencjach naukowych oraz superwizując swoją pracę pod kierunkiem certyfikowanych superwizorów.
Prowadzi psychoterapię dzieci i dorosłych, oraz terapię rodzin. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologicznej w Centrum Medycznym Medyk.
Tadeusz Sobotnik – Dyrektor Biura Strategii PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
dr n.med. Witold Mazur
Jestem lekarzem z tytułem doktora nauk medycznych. Ekspertem w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii.
Po studiach spędzonych w Lublinie skupiłem się na sercu, które stało się moją pasją. Głównie na Śląsku, w II Klinice Kardiochirurgii w Katowicach-Ochojcu, później w Rzeszowie, szkoliłem się pod okiem mistrzów.
Po wielu latach operowania serc obecnie zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem kardiologicznym, kwalifikacją do operacji oraz kontrolą po operacjach kardiochirurgicznych. Kompetencje, doświadczenie i wiedza przyczyniły się do rozwoju lekarskiego personal branding.
Służę radą i pomocą jak tylko zajdzie taka potrzeba. Skracam dystans aktywnym profilem Social Media. Najmocniejszą moją stroną jest wiara, a największą nagrodą uśmiech i ocalone ludzkie życie.
Paweł Wiśnioch – W Fundacji RECAL od 2015 roku, aktualnie koordynator projektu „Piłki za puszki”.
Piotr van der Coghen – Prezes Polskiego Instytutu Ratownictwa Górskiego Prezes Polskiego Instytutu Ratownictwa Górskiego. Twórca i pierwszy naczelnik JOPR i grupy jurajskiej GOPR. Były członek zarządu głównego GOPR w Zakopanem i rady Fundacji GOPR. Instruktor Szkoły Survivalu, Narciarstwa i Alpinizmu VANCROLL. Instruktor i autor programu obozów survivalowych dla dzieci i młodzieży SZKOŁA TYGRYSÓW Członek honorowy Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ.
Sylwester Tkaczyk – mgr hipologii i jeździectwa, pedagog,, instruktor sportu jazda konna. Nauczyciel jazdy konnej w liceum jeździeckim w Pszczelej Woli. Od młodych lat związany z końmi, pracuje z młodymi końmi oraz „zepsutymi” naprawiając ich psychikę i ucząc pracy i zaufania do ludzi od podstaw. Od 5 lat uczestniczy w zajęciach z hipoterapii jako pomocnik oraz osoba odpowiedzialna za konia.
Konie to pasja i sposób na życie pani Zofii i pana Sylwestra. Przez długi czas prowadzili własną stajnię teraz stacjonują ze swoimi końmi w stajni należącej do szkoły. Są właścicielami 5 koni , między innymi hucuła Wojtka, który jest idealnym koniem do hipoterapii i to właśnie on towarzyszy im podczas zajęć z dziećmi. Więcej informacji można znaleźć na ich stronie na facebooku oraz Instagramie konie,psy i my Z&S Taczyk.
Zofia Tkaczyk – mgr psychologii, pedagog, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością hipoterapia oraz jazda konna, trener szkolenia psów. Od 7 lat prowadzi zajęcia z hipoterapii i jazdy konnej, obecnie pracuje również z młodzieżą, jako nauczyciel jazdy konnej w liceum jeździeckim w Pszczelej Woli
Karolina Grys – z wykształcenia jestem zootechnikiem i technikiem weterynarii. Tematem alpak zajmuję się od 2011r. W roku 2014 ukończyłam kurs alpako i kynoterapii, a od 2015r. czynnie wspomagam terapię i edukację z udziałem alpak. Poza zajęciami z alpakami uczę w technikum weterynaryjnym, gdzie prowadzę zajęcia z zakresu zabiegów oraz analityki weterynaryjnej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Alpakoterapeutycznego.
WŁODZIMIERZ PIETRASZKO – Międzynarodowy Instruktor Bonsai
Urodził się w 1957 roku. W 1983 r. ukończył studia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uzyskując tytuł magistra inżyniera rolnictwa w katedrze gleboznawstwa. W latach 1983 – 1990 pracował w Wojewódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego na stanowisku głównego specjalisty produkcji roślinnej. Od 1986 r. prowadzi własne ogrodnictwo i szkołę bonsai. W roku 2008 został mianowany przez Zarząd Bonsai Club International na funkcję Międzynarodowego Instruktora Bonsai.
Sprawowane funkcje:
Paweł Sosulski – menadżer działu audytów energetycznych
Audytor i certyfikator energetyczny. Autor wielu audytów termomodernizacyjnych, remontowych oraz przedsiębiorstw. Koordynator projektów (ocen energetycznych) we współpracy z jednostkami samorządów terytorialnych na szczeblu wojewódzkim oraz gminnym. Prowadzi szkolenia z zakresu audytów oraz efektywności energetycznej. Posiada bogate doświadczenia związane z chłodnictwem i klimatyzacją w zakresie projektowania i wykonawstwa instalacji komercyjnych
i przemysłowych. W kręgu jego zainteresowań znajdują się m.in. instalacje odnawialnych źródeł energii.
Wykształcenie: Wyższe, Politechnika Wrocławska, kierunek: Budownictwo Lądowe i Wodne, specjalizacja: Budownictwo Technologiczne – Budownictwo energooszczędne i pasywne z elementami klimatyzacji, wentylacji i ogrzewnictwa.
Doradca, mentor, trener i praktyk wpisany na listę ZAE nr 386 oraz listę MI uprawniającą do wystawiania Świadectw Charakterystyki Energetycznej nr 9496. Twórca i współtwórca ponad 100 audytów energetycznych budynków, twórca i współtwórca ponad 100 audytów energetycznych w przemyśle m.in. dla: ciepłowni Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o. w Bogdańce, Aquapark Zakopane, współtwórca kilkudziesięciu wniosków o dotacje unijne na termomodernizacje budynków. Rozwinięty warsztat trenerski i dorobek w postaci własnych programów szkoleniowych z zakresu: OZE, certyfikacji energetycznej, sporządzania audytów energetycznych, rozwiązań ekologicznych w firmach, gospodarki energetycznej, budynków pasywnych. Zrealizowane szkolenia: „Sposoby efektywnego wykorzystania OZE w firmie” 600h szkolenia (6 edycji); „Przygotowanie do egzaminu na certyfikatora energetycznego” 60h (20 edycji); „Audyty energetyczne na potrzeby termomodernizacji” 40h (8 edycji); „Rozwiązania ekologiczne w firmie” 32h (4 edycje); „Gospodarka energetyczna” 24h (6 edycji); „Budynki Pasywne” 148h (3 edycje); „Systemy fotowoltaicznie w teorii i praktyce” 148h (4 edycje).
Barbara Łukasiak, dyrektor handlowy Muraspec Sp. z o.o (producent tapet obiektowych), hotelarz, międzynarodowy doradca inwestycyjny w branży wnętrzarskiej.
Od 2013 roku Barbara Łukasiak jest Dyrektorem Handlowym w firmie Muraspec Sp z o.o. (producent tapet obiektowych). Oprócz prowadzenia działalności handlowej oraz intensywnej pracy szkoleniowej i edukacyjnej (targi branżowe, warsztaty, prezentacje dla hotelarzy, projektantów wnętrz i dekoratorów), na co dzień wspiera i inspiruje architektów w ich codziennej pracy projektowej. Długoletnie doświadczenie w pracy w sektorze hotelarskim sprawia, że całym sercem wspiera projekty, które stawiają na jakość i indywidualizm.
Przez biznesowych partnerów ceniona za profesjonalizm, kreatywność, energię do działania i szukanie rozwiązań, w sytuacji w której inni mówią, że „się nie da”. W kwestii wykończenia ścian nie ma dla Muraspec rzeczy niemożliwych.
W 2007 roku Barbara Łukasiak założyła Fundację Lepsze Życie wspierającą dzieci z domów dziecka oraz osoby niepełnosprawne.
Prowadzę pracownię projektową Ambience. Interior Design. Wyznaję teorię, że najlepsze wnętrza łączą w sobie piękno, funkcjonalność i indywidualizm.
Moje projekty charakteryzuje połączenie nowoczesności i klasycznej elegancji. Ostateczną inspiracją dla każdego wnętrza są sami klienci, ich potrzeby i gusta. Nie wierzę w gotowe wizje i „jedyne słuszne”
pomysły. Rozpoczynając współpracę z nowymi klientami, nigdy nie wiem w jakim kierunku ona pójdzie – i to bardzo lubię w tej pracy.
Michał Kapczuk
Co-Founder, CEO spółki Higher, która skutecznie pomaga firmom znaleźć dopasowanych do ich DNA pracowników, co sprzyja rozwijaniu
się angażujących miejsc pracy. Każdego dnia współtworzy ze specjalistami HR i EB szyte na miarę rozwiązania bieżących wyzwań.
Wprawiony w łączeniu potrzeb personalnych firm z ich celami biznesowymi.
Współpracował m.in. z Accenture, Grupą Żywiec, Microsoft, Coca-Cola HBC Poland&Baltics
Krystian Drąg – Dyrektor sprzedaży Doradzamy Nieruchomości.pl, z rynkiem nieruchomości związany od 2016 roku, doświadczenie w sprzedaży zdobywał m.in. w Home Broker, od 2018 właściciel Doradzamy Nieruchomości.pl
Jagoda Perec– Dyrektor Oddziału kredytowego Doradzamy Nieruchomości.pl,
Z rynkiem finansowym związana od 2014 roku. Absolwentka Ekonomii UR, Zarządzania PRZ, ukończyła studnia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości.
Z zawodu jest ogrodnikiem – Technikum Terenów Zieleni w Warszawie , SGGW wydział ogrodniczy , praca magisterska z dendrologii u W. Senety.
Sztuki bonsai uczył się od najlepszych europejskich mistrzów : Vaclava Novaka , Wili Benza, Jurgena Zaara , Salvatore Liporzce i japońskiego mistrza Nobuichego Urushibaty w szkole Taisho en w mieście Shizuoca.
Od 1999 roku prowadzi firmę sprzedającą i zajmuje się produkującą drzewka bonsai jak i wszystko co jest potrzebne do ich uprawy . od 2009 roku prowadzi Warszawską Szkołę Bonsai , gdzie można zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu sztuki bonsai . Uczestniczył ze swoimi drzewami w wielu wystawach krajowych i zagranicznych jak również prowadził pokazy formowania drzew na tych imprezach. Jestem organizatorem międzynarodowej wystawy drzew DĄB POLSKI . Do tej pory odbyło się 5 edycji tej wystawy.
Ryszard Surmiak – lat 78, założyciel i prezes Rzeszowskiego Klubu Morsow “SOPELEK “. Morsowanie uprawia 13 rok ,a ponieważ robi to z “głową ” nigdy nie chorował ,nie miał kataru, kaszlu itd. Uprawia różne sporty jak: Narciarstwo zjazdowe,skiturowe i biegowe. Lata na motoszybowcu, jeździ na motocyklu i trenuje nordic walking.
ŁUKASZ SZKOŁA
Twórca kursu Kurs przesadzania bonsai – poziom podstawowy oraz członek Szkoły JUKU
Urodził się i wychował w Wałbrzychu. Swoją przygodę z Bonsai zaczął w 2007 roku. Ostatnie 14 lat poświęcił na poszerzanie wiedzy u Mistrzów Bonsai z Japonii, Chin, Korei Południowej, Szwajcarii, Czech, Włoch i Majorki.Od siedmiu lat należy do najstarszej Szkoły Bonsai w Polsce – Szkoły JUKU. W 2019 r. reprezentował Polskę na Międzynarodowym Forum Młodzieżowym Bonsai w Szanghaju. Spędził cztery na naukach sztuki bonsai w Korei Południowej i Japonii. Od ponad pięciu lat dzieli się wiedzą, doświadczeniem oraz pracą związaną z tą japońską sztuką w Internecie. Twórca onlinowego kursu bonsai „Kurs przesadzania bonsai – poziom podstawowy”.
Joanna Tonkowicz
Partner Zarządzająca w Absolvent Consulting. Strateg w obszarze strategii marki pracodawcy (EVP) i procesów HR dla takich marek jak: LuxMed, MetLife, GSK, PwC, PKP Energetyka i wiele innych. Swoją wiedzę i doświadczenie w projektowaniu EVP pracując ponad 15 lat dla firm doradczych EY, Deloitte i banku Santander. Twórczyni najwyżej ocenianych kampanii EB na polskim rynku. Projekty strategiczne i PM dotyczące kampanii employer brandingowych dla rynku pracy oraz kultury organizacyjnej i projektowania doświadczeń pracowników przy okazji komunikacji korporacyjnej, transformacji kulturowej, rebrandingu lub fuzji firm, strategii Diversity & Inclusion i grywalizacji w procesach HR. Facylitatorka, prelegentka i wolontariuszka kompetencyjna dla organizacji studenckich, konferencji branżowych, fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Szpitala Dziecięcego w obszarach związanych z budowaniem marki osobistej i biznesowej,
skutecznej komunikacji, projektowaniem doświadczeń pracowników i kandydatów oraz różnic pokoleniowych. Entuzjastka wdrażania Celów Zrównoważonego Rozwoju w życie prywatne i zawodowe.
Patrycja Woszczyk Human Power – Trenerka, 8 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami i HR, project manager ponad 40 przedsięwzięć, 14 lat w sprzedaży, autorka i współautorka ponad 150 narzędzi badawczych badawczych z zakresu HR, zarządzania energią i obszaru wellbeing. Współautorka narzędzia badawczego Power Audit do pomiaru poziomu energii w organizacji. Przez 6 lat zarządzała pracownikami wiedzy. Kierownik merytoryczna projektów związanych z zarządzaniem pokoleniami, twórczyni autorskich programów szkoleniowych w tym zakresie. Autorka ponad 40 publikacji tematycznych (w tym na temat zachowań podejmowanych przez pracowników i liderów, mających wpływ na poziom ich energii, zaangażowania oraz skuteczności (m.in. „Energy Master” 2018, „Age Power” 2019, „Mental Health. Odporność psychiczna. Emocje i biznes” 2020). Prelegentka konferencji HR, regularnie publikuje w Personelu i Zarządzanie, Personelu Plus. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z budowaniem zaangażowania pracowników będących na różnych etapach rozwoju zawodowego, podnoszeniem efektywności osobistej. Wspiera firmy w strategiach wellbeing. Z powodzeniem realizowała projekty rozwoju dla menedżerów i specjalistów wielu branż, w tym m.in. Comarch, Play, Avon, DB Schenker, ING Bank Śląski, Grupa Żywiec, P&G, Europejski Fundusz Leasingowy, mBank, Credit Agricole, Polpharma, Novartis, Grupa Żywiec. Colliers, DVN GL, HP Inc., PZU i in.
Grzegorz Rozbrój – Prawnik, Dyrektor regionalny
Karierę zawodową rozpoczynał w krajowych i międzynarodowych organizacjach, w tym w instytucjach finansowych. Doświadczenie w obszarze podatków zdobywał także w jednej z firm z tzw. Wielkiej Czwórki. W roku 2019 r. dołączył do kancelarii GWW, w której specjalizuje się w kwestiach zarządzania ryzykiem podatkowym.
Praktyki: Planowanie podatkowe
Koordynatorka projektu Każda Puszka Cenna w Fundacji RECAL od 2020 roku. Aktualnie studentka inżynierii Gospodarki Obiegu Zamkniętego na Politechnice Śląskiej w Gliwicach i przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego GOZ. Zaangażowana w realizację Project Based Learning dotyczących oceny możliwości zawrócenia do obiegu różnego rodzaju odpadów przy wykorzystaniu recyklingu chemicznego i organicznego.
Piotr Świstak – Adwokat, Mediator gospodarczy oraz Dyrektor zarządzający w GWW o/Rzeszów
Swoje doświadczenie zdobywał w wiodących rzeszowskich kancelariach prawnych. Praktycznie od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się tematyką karuzeli w podatku VAT. Reprezentuje klientów w sporach podatkowych, w szczególności dotyczących podatku od towarów i usług. Z racji zainteresowania informatyką doradza także w obszarze Prawa Nowych Technologii podczas wdrażania rozwiązań informatycznych.
W roku 2018 r. dołączył do departamentu podatkowego kancelarii GWW, w której świadczy usługi prawne dla firm z branż: produkcyjnej, handlowej, medycznej, automotive, deweloperskiej, TSL i innych.
Praktyki: Spory podatkowe, Outsourcing raportowania podatkowego, IP i Nowe technologie.
Michał Taranowicz – Radca prawny
W swojej karierze zawodowej zdobywał doświadczenie w polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych, m.in. w zespole Tax Integrated Advisory w PwC Polska.
Odpowiedzialny za realizację projektów compliance z zakresu zarządzania ryzykiem podatkowym. Reprezentował Klientów w licznych, skomplikowanych postępowaniach sądowych, a także brał udział w negocjacjach wielu umów i transakcji handlowych.
Michał Taranowicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył również roczny program Amerykańskiej Szkoły Prawa oraz International Trade and Business Summer School prowadzony przez the Catholic University of America w Waszyngtonie.
Katarzyna Rosińska
Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwa. Długoletnia kariera zawodowa w bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych w obsłudze klienta korporacyjnego, zarządzania sprzedażą i budowania relacji. Od lutego 2019 Regionalny Ekspert PPK w Biurze Relacji z Klientami odpowiedzialna za region śląski.
Prywatnie miłośniczka psów, fanka literatury kryminalnej
Michał Szmigielski – radca prawny z kancelarii Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska.
Specjalizuje się w szczególności w sprawach dotyczących wsparcia przedsiębiorców i pozyskania dofinansowań w ramach Tarczy Antykryzysowej oraz Tarczy Finansowej PFR.
Piotr Pilch – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego
Były dyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie i Wicewojewoda Podkarpacki, aktualnie Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Geografia oraz studiów podyplomowych z Zarządzania Oświatą i Edukacji dla Bezpieczeństwa.
Magdalena Zwolińska, Adwokat, Partner w NGL Legal
Magdalena specjalizuje się w zagadnieniach związanych z prawem pracy. Posiada rozległe doświadczenie w zakresie sporządzania umów dotyczących zatrudnienia, dokumentów wewnętrznych z zakresu prawa pracy oraz porozumień pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcami. Doradza także w kwestiach związanych ze sporami zbiorowymi i zwolnieniami grupowymi. Wielokrotnie prowadziła negocjacje układów zbiorowych i innych porozumień ze związkami zawodowymi. Doświadczenie Magdaleny z zakresu sporów sądowych obejmuje spory o ustalenie istnienia stosunku pracy, kwestię pracy w godzinach ponadwymiarowych, mobbing oraz dyskryminację w miejscu pracy, a także przygotowywanie oraz prowadzenie wewnętrznych dochodzeń dotyczących mobbingu i molestowania w miejscu pracy.
Magdalena jest autorką licznych publikacji, między innymi w Monitorze Prawa Pracy, Doradcy Restrukturyzacyjnym, Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej oraz w Serwisie Prawno-Pracowniczym. Jest także często zapraszana w charakterze eksperta do udziału w programach radiowych i telewizyjnych.
Jest członkiem Stowarzyszenia Prawa Pracy, Sekcji Prawa Pracy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz Polskiego Stowarzyszenia HR.
Ariel Szafran, HR Director w NGL Services
Ariel Szafran, posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze HR.
Doradza w kwestiach związanych z tworzeniem i usprawnianiem procesów HR – administracji personalnej, projektów rekrutacyjnych i rozwojowych oraz związanych z kształtowaniem
i wzmacnianiem pożądanej kultury organizacyjnej przedsiębiorstw, w tym budowania programów zaangażowania pracowników oraz employer brandingu.
Tworzył oraz wdrażał strategie i procesy HR w organizacjach. Brał udział w tworzeniu Centrum Usług Wspólnych jednej z globalnych firm prawniczych, gdzie wspierał proces budowy centrum od podstaw tworząc wszystkie obszary HR.
Pracował w międzynarodowych firmach doradztwa personalnego wspierając podmioty z branży finansowo-ubezpieczeniowej oraz z branży prawniczej.
Tomasz Mikulski Business Development Manager w firmie Huro.
Od 15 lat zajmuję się obsługą klientów w biznesie B2b. W firmie Huro zajmuję się sprzedażą oraz marketingiem. Specjalizuje się we wdrożeniach elektronicznego obiegu dokumentów z podpisem elektronicznym DocuSign®️. Na konferencji online Cyber Future pokaże Ci, jak wygenerujesz oszczędności oraz podniesiesz wydajność i komfort codziennej pracy, dzięki elektronicznemu podpisowi.
Witold Drozdowski
Prawnik, niezależny ekspert prawa pracy, były starszy inspektor pracy. Prawem pracy zajmuje się od ponad 20 lat.
W ramach działań podejmowanych jako Inspektor Pracy sprawował nadzór i kontrolę pracodawców w zakresie przestrzegania przez nich przepisów prawa pracy, w szczególności przepisów dotyczących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, a także przepisów dotyczących stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, czasu pracy, urlopów, uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem, zatrudniania młodocianych i osób niepełnosprawnych,
Autor licznych publikacji związanych ze stosowaniem przepisów prawa pracy w praktyce.
Od maja 2014 r. prowadzi samodzielną Kancelarię Prawa Pracy i BHP, łącząc swoje bogate doświadczenie zawodowe z bardzo cenionymi umiejętnościami przekazywania wiedzy.
Ceniony wykładowca prawa pracy i zarządzania zasobami ludzkimi (HR) na licznych szkoleniach w tej jakże ważnej, lecz nadal niszowej dziedzinie prawa.
Krzysztof Piotrowicz – Współzałożyciel NavySol, absolwent Politechniki Gdańskiej. Odpowiada za wytwarzanie platformy Digica, opartej o sztuczną inteligencję służącą do automatyzacji oraz cyfryzacji procesu obiegu dokumentów. Posiada doświadczenie we wdrażaniu i modelowaniu procesów automatyzacji wewnątrz firm i w centrach usług wspólnych. W wolnej chwili żegluje i piecze słodkie tarty.
Mariusz Madejczyk Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki w Białymstoku. Od 1998 r. do dnia dzisiejszego ściśle związany z administracją rządową. Od 1999 r. był zastępcą Dyrektora, a od 2005 r. – Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Informatyki – Terenowego Banku Danych w Białymstoku. Od 2005 r. nieprzerwanie jest pełnomocnikiem Wojewody Podlaskiego ds. informatyzacji, od 2008 r. – pełnomocnikiem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji ds. integracji i standaryzacji rejestrów publicznych. Był pełnomocnikiem MSWiA ds. standaryzacji i integracji systemów teleinformatycznych administracji publicznej. W latach 2016-2020 był pełnomocnikiem Ministra Cyfryzacji ds. współpracy z administracją rządową i samorządową RP; Od 2011 pełni funkcję dyrektora Biura Informatyki i Rozwoju Systemów Teleinformatycznych – komórki organizacyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, gdzie realizowane jest przedsięwzięcie EZD PUW. Od czerwca 2018 r. jest dyrektorem oddziału NASK w Białymstoku, w którym realizowany jest projekt EZD RP.
Paulina Piwowarczyk jest Globalnym HRBP w Alight Solutions, gdzie wspiera międzynarodową funkcję sprzedażową spółki w wielu regionach (EMEA, LATAM, APAC). Doświadczenie zawodowe zdobywała wspierając różne rodzaje organizacji (MSP, duże organizacje międzynarodowe i globalne korporacje) z obszaru wielu branż (energetyka węglowa, odnawialna, SSC/BPO). Jako HRBP odpowiada realizację wielu projektów m.in. wdrożenie PPK,GDPR.
Jest absolwentką amerykaskiego programu MBA oraz ostatnio podyplomowych studiów z zakresu ochorny danych osobowych na Akademii im Leona Koźmińskiego.
Iwona Janik- Kierownik Działu Dotacji EkoEnergia Polska Spółka z o.o. – wykształcenie wyższe.
Obowiązki: koordynowanie pracy Działu w zakresie pozyskiwania dofinansowania dla szerokiego spectrum klientów ( gospodarstwa domowego, firmy czy instytucji ), nadzór nad rozliczaniem uzyskanego wsparcia finansowego, wyszukiwanie programów pomocowych oraz źródeł finansowania instalacji OZE.
Prowadzi: ciągłe aplikowanie klientów do programu Czyste Powietrze, aplikowanie w projektach konkursowych RPO ŚWIĘTOKRZYSKIE oraz inne województwa, pomoc w pozyskiwaniu środków na instalacje energooszczędne w budynkach użyteczności publicznej.
Łukasz Kuczkowski – Radca prawny / Partner / MBA / Kieruje biurem w Poznaniu
Łukasz posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prawie pracy i HR, w tym w prowadzeniu pracowniczych postępowań sądowych. Doradza w zakresie zbiorowego stosunku pracy, bieżących relacji i negocjacji ze związkami zawodowymi, a także prowadzi spory zbiorowe. Ma bogate doświadczenie we wdrażaniu, negocjacji i rozwiązywaniu układu zbiorowego i innych porozumień z organizacjami związkowymi oraz gwarancji pracowniczych. Prowadzi procesy restrukturyzacji pracowniczych obejmujące zwolnienia grupowe, programy dobrowolnych odejść oraz inne formy redukcji zatrudnienia. Wprowadził i rozwinął praktykę pracowniczych planów kapitałowych wraz z zagadnieniem ubezpieczeń społecznych. Do jego klientów należą spółki z branży handlowej, energetycznej, logistycznej, technologii, mediów i telekomunikacji (TMT) oraz farmaceutycznej. Łukasz jest członkiem European Employment Lawyers Association. Wdraża nowe technologie do organizacji pracy, komunikacji i zarządzania kancelariami prawnymi. Jest autorem wielu publikacji w mediach i prasie branżowej.
Paulina Łączek-Ciećwierz – Prezes Zarządu i założycielka firmy doradztwa personalnego Recruitment International Consulting Group (RICG), specjalizującej się w rekrutacjach, wsparciu kariery specjalistów i menedżerów. Ma ponad 19-letnie doświadczenie w branży HR. Realizuje projekty doradztwa personalnego dla międzynarodowych korporacji i polskich firm również z sektora MŚP, często liderów w swoich branżach. Absolwentka MBA HR na Akademii Leona Koźmińskiego.
Katarzyna Błachowicz
Jest członkiem zarządu Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu – Krajowego Klastra Kluczowego. Jako wiceprezes zarządu Centrum Kooperacji Recyklingu – non for profit system sp. z o. o. (spółka będąca koordynatorem Klastra), inicjuje, organizuje i wspiera m.in. działania na rzecz rozwoju innowacji, konkurencyjności, a przede wszystkim wzajemnej współpracy biznesowej pomiędzy firmami i instytucjami naukowymi związanymi z gospodarką odpadami i recyklingiem. Jest wiceprzewodniczącą sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Odzysku Materiałowego Surowców i ekspertem w programie Climate Leadership organizowanym przez UNEP/GRID-Warsaw Centre.
Z wykształcenia specjalista ds. ochrony środowiska, przez przeszło 10 lat prowadziła, jako redaktor naczelna, czasopismo “Recykling”, a następnie miesięcznik „Energia i Recykling. Gospodarka o obiegu zamkniętym”. Obecnie jest w Radzie Programowej tego czasopisma. Jako członek jury, brała udział w konkursach o tematyce związanej z recyklingiem, ograniczaniem marnowania żywności, jak i edukacją ekologiczną (projekt STREFOWA: „Polski food waste hackathon”, oraz projekt #reducefoodwaste; Konkursie o Puchar Recyklingu). Uczestniczy w pracach grupy ds. polityki klastrowej przy Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii jak i w grupie roboczej ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Jest autorem wielu publikacji w zakresie recyklingu, odpadów, zrównoważonego rozwoju, a przede wszystkim gospodarki o obiegu zamkniętym. Organizuje lub występuje jako prelegent w branżowych debatach, konferencjach, warsztatach i wydarzeniach
Piotr Golema, kierownik Wydziału Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, realizujący wsparcie dla przedsiębiorców w ramach rządowej Tarczy Antykryzysowej.
Mieszko Maciejewski – Kierownik ds. realizacji EkoEnergia Polska Spółka z o.o. – wykształcenie wyższe.
Do jego obowiązków w firmie należy Nadzorowanie pracy działu sanitarnego oraz ekip monterskich oraz nadzór techniczny nad infrastrukturą badawczą Centrum OZE.
Był odpowiedzialny za projekt oraz Budowę stanowisk Badawczych pomp Ciepła w centrum OZE gdzie koordynuje i wspiera działania personelu prowadzącego badania oraz działu technicznego centrum. Prowadzi duże projekty Termomodernizacyjne ( zakłady pracy, fabryki, centra handlowe, jednostki publiczne)
Mgr inż. Daniel Dziedzic-Wiceprezes Zarządu Spółki EkoEnergia Polska z którą jest związany od ponad 5 lat. Urodzony 1980 roku w Kielcach. Specjalista, projektant i kierownik budowy, posiadający uprawnienia budowlane w zakresie projektowania i kierowania robotami bez ograniczeń w zakresie instalacji elektrycznych i elektroenergetycznych od 2013r. Ma doświadczenie przy projektowaniu i nadzorowaniu inwestycji fotowoltaicznych(farmy, instalacje dla zakładów przemysłowych, dla budynków indywidulanych) oraz liniowych i kubaturowych w zakresie instalacji oraz sieci elektrycznych i elektroenergetycznych o napięciu 0,4kV/15kV.Posiada Certyfikat UDT w zakresie instalacji fotowoltaicznych oraz uprawnienia (eksploatacja i dozór ) SEP E+D bez ograniczeń napięciowych. Z tematyką odnawialnych źródeł energii związany od 2013 roku. Promotor szerzenia edukacji w zakresie OZE wśród młodzieży. Posiada kwalifikacje pedagogiczne i dyplom nauczycielski. W latach 2018-2020 Opiekun-mentor 2-letniego innowacyjnego modelu kształcenia praktycznego dla klas TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach w ramach programu „Uczeń Zawodowiec”. Obecnie słuchacz podyplomowych prestiżowych studiów Master of Business Administration(MBA) w WSKSiM w Toruniu.
dr Jakub Majewski – analityk i specjalista w zakresie logistyki, planowania i rozwoju systemów transportowych, inwestycji infrastrukturalnych oraz organizacji i marketingu przewozów publicznych. Adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG).
Zawodowo związany rynkiem kolejowym od 2000 r., w pierwszym okresie jako prezes Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei i pełnomocnik Urzędów Marszałkowskich z koordynujący organizację przewozów regionalnych. Następnie członek zarządów oraz rad nadzorczych przewoźników kolejowych – w tym m.in. PKP Przewozy Regionalne, Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Szybkiej Kolei Miejskiej. W latach 2009-10 prezes Kolei Mazowieckich, a 2012-14 wiceprezes Urzędu Transportu Kolejowego ds. regulacji rynku kolejowego. W okresie przygotowań do mistrzostw piłkarskich UEFA EURO 2012 menedżer ds. transportu w spółce PL.2012 odpowiedzialny za transport kolejowy i inwestycje infrastrukturalne. Od 2014 Prezes Fundacji „Pro Kolej”.
Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań analitycznych, projektów badawczych, zmian legislacyjnych oraz studiów wykonalności dla przemysłu i transportu. Licencjonowany maszynista kolejowy i jednocześnie branżowy komentator prasowy i telewizyjny.
Jacek Wodzisławski – Prezes Zarządu Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL
Jacek Wodzisławski od 1997 roku pracuje w Fundacji RECAL, obecnie na stanowisku Prezesa Zarządu, działającej w Polsce na rzecz odzysku opakowań aluminiowych. Posiada blisko 25 letnie doświadczenia w projektach i badaniach z zakresu gospodarki odpadami. Inicjator i współautor analiz rynku gospodarowania odpadami komunalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem ekoprojektowania opakowań, ich ponownego zagospodarowania oraz projektów edukacji recyklingowej. Współodpowiedzialny w Polsce za wdrożenie paneuropejskiej inicjatywy Every Can Counts/ Każda Puszka Cenna. Współpracownik Krajowej Izby Gospodarczej. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.
Krzysztof Inglot, Prezes Zarządu Personnel Service S.A., ekspert rynku pracy
Krzysztof Inglot jest Prezesem Personnel Service S.A., spółki będącej liderem zatrudnienia pracowników z zagranicy na potrzeby polskich pracodawców. Menadżer HR z prawie 20-letnim doświadczeniem zdobytym m.in. w Work Service S.A., gdzie pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwoju, Pełnomocnika Zarządu ds. Sprzedaży i Rzecznika Prasowego. Prowadzi projekty restrukturyzacyjne w obszarze zasobów ludzkich dla kluczowych firm w Polsce. Autor wielu komentarzy i wypowiedzi eksperckich w mediach, dotyczących bieżącej sytuacji na rynku pracy.
W 2013 roku Krzysztof Inglot nabył uprawnienia i kompetencje do pełnienia funkcji Mediatora i Arbitra, a w 2015 roku dołączył do zespołu ekspertów Centrum Badań i Analiz Pracodawców RP.
Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na wydziale Zarządzania i Informatyki. Po ukończeniu studiów otrzymał tytuł Managera Zasobów Ludzkich, a także ukończył studium podyplomowe w zakresie Zarządzania Działem Handlowym.
Piotr Wielgomas, Prezes Zarządu, założyciel grupy BIGRAM S.A. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, odbył staże w branży HR w USA i Wielkiej Brytanii. Ponad 28 lat zarządza firmą i jej strategią. BIGRAM jest jedną z najbardziej aktywnych i doświadczonych firm doradztwa personalnego w Polsce. Jest również wyłącznym polskim partnerem renomowanych sieci międzynarodowych : IIC Partners Executive Search oraz Career Star Group / outplacement / oraz polskim koordynatorem globalnych projektów Global Management Challenge oraz Enactus.
Dr Marek Cierpiał-Wolan – Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.
W 1999 roku otrzymał tytuł naukowy doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Starszy wykładowca
w Katedrze Metod Ilościowych i Informatyki Gospodarczej
w Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie. Autor ponad 90 publikacji krajowych i zagranicznych. Redaktor naczelny czasopisma naukowego Wiadomości Statystyczne. The Polish Statistician (Warszawa), sekretarz naukowy Statistics in Transition new series (Warszawa), redaktor statystyczny Barometru Regionalnego (Zamość). Prezes Polskiego Towarzystwa Statystycznego – Oddział w Rzeszowie, członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Kierownik oraz ekspert krajowych i międzynarodowych projektów badawczych. Organizator i aktywny uczestnik wielu konferencji naukowych.
Agnieszka Wędrychowicz – fundator Polskiej Akademii Zoopsychologii i Animaloterapii, organizator i wykładowca w trakcie kursów zoologicznych. Od 10 lat behawiorysta zwierząt towarzyszących PAZiA (UFT), trener psów. Jest twórcą autorskiej metody pracy z psami i kotami problemowymi. Uczestniczyła we współtworzeniu pierwszych w Polsce wytycznych dotyczących prowadzenia zajęć z udziałem zwierząt.
Karolina Stańczuk-Ryś
Stomatologia Aleksander Makara, Centrum Medycznym MEDYK.
Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach z oddziałem lekarsko-dentystycznym w Zabrzu. Na co dzień zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą z endodoncją, protetyką oraz chirurgią. Leczy również najmłodszych pacjentów. Swoją wiedzę doskonali na licznych kursach i konferencjach naukowych. W przyszłości chciałaby poszerzać wiedzę w zakresie implantoprotetyki.
lek. dent. Katarzyna Klimowicz
Stomatologia Klimowicz & Partnerzy
W zawodzie pracuję od 3 lat, zajmuję się głównie stomatologią zachowawczą, stomatologią estetyczną, profilaktyką i periodontologią, a także stawiam pierwsze kroki w leczeniu endodontycznym pod mikroskopem. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z pacjentem i rozwiązywanie problemów nie tylko na płaszczyźnie stomatologicznej, ale też psychologicznej. Staram się, aby relacja z pacjentem opierała się na współpracy, zrozumieniu obu stron i spokoju z nutą dobrego humoru. W przyszłości chciałabym rozwijać się w zakresie periodontologii oraz protetyki. Prywatnie jestem fanką koncertów, podróży oraz zwierząt.
Tomek Pająk
trabant z 1990 roku, 1.1 przebudowany na 1.6 ze skody
stylizowany z zewnątrz na 601 z lat 80
remont generalny w latach 2018-2019
Trabanta odziedziczyłem po rodzicach, kiedy miałem 20 lat. Oni wtedy za talon kupili sobie fiata uno. Mój trabant zresztą też był salonowy za talon. To nie był mój pierwszy samochód. Miałem wcześniej malucha, ale było mi jednak trochę ciasno. Mimo, że tamten egzemplarz trabanta nie dotrwał obecnych czasów, to nigdy nie pożegnałem się z sentymentem i miłością do trabantów.
Trabant, którego dzisiaj można oglądać na wystawie czekał bardzo długo na remont. Właściwie to, gdyby nie moi synowie Daniel i Patryk, pewnie nigdy bym go nie skończył. Ogromnie podnosili mnie na duchu, motywowali i ciągle walczyli w garażu, posuwając front robót na przód. Wyszło całkiem nieźle!
Grzegorz Buniowski “Sowart”
trabant 1.1 z 1991 roku
stylizowany na 601
Jedynym samochodem, jaki pamiętam z dzieciństwa jest trabant. W każdej rozmowie o tym, jak to kiedyś było, zawsze się pojawiał tylko ten samochód.
Kiedy szukaliśmy z moją przyszłą wtedy żoną samochodu do ślubu, długo się nie zastanawiałem. Czułem, że fajnie będzie pojechać właśnie trabantem. Pożyczyliśmy wóz od kolegi. Ku mojemu zaskoczeniu, żona była zachwycona i niedługo po ślubie podjęliśmy decyzję o zakupie własnego. To było moje marzenie. Mimo, że miewam chwilę zwątpienia i czasami nachodzi mnie, żeby go sprzedać, to żona przypomina mi, że trabant zostaje dla naszego syna w przyszłości. Obecnie robimy nim ok 300-400 km rocznie, pojawiamy się na zlotach i jeździmy dla przyjemności w wolne dni.
Z tego zlotu robiłem też film
Darek Bąk
trabant 1.1 1990 rok przebudowany na 1.3 g10 z suzuki
remont generalny 2019-2020
Przyszedł taki czas, kilka lat temu, że jeździliśmy na zloty trabantów dla towarzystwa, zwykłym “tyłkowozem”, bo żaden z naszych trabantów nie był sprawny. Wtedy Ela, moja kobieta, powiedziała -dosyć! trzeba się za to zabrać. Miałem piękny szkielet z 1979 roku, zdrowiutki, bez grama rdzy. Stał zakopany w stodole na wsi. Bo to w ogóle nie jest prawda, że trabanty są z plastiku i nie rdzewieją. To tylko poszycia są z duroplastu, cała konstrukcja jest metalowa i podlega naturalnym prawom korozji. Przez brak czasu zleciłem remont Pawłowi Brossowi z Katowic. W międzyczasie zacząłem myśleć o jakimś mocniejszym i ekonomicznym silniku. Paweł z entuzjazmem podszedł do tematu. I tak w 2020 roku wyjechał na drogi odnowiony trabant 1.3 g10 z suzuki.
Na myśl przyszły mi wspomnienia jak w 1977 roku przejechałem się trabantem po raz pierwszy. Do dziś to pamiętam. Zakochałem się od razu w tej maszynie, szybko przeliczyłem kasę i kupiłem, chociaż moja św.p. żona nie odzywała się do mnie ze trzy miesiące.
Projektantka wnętrz, właścicielka i pomysłodawczyni pracowni projektowej Proste Wnętrze, Blogerka, felietonistka.
Absolwentka Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz absolwentka Politechniki Krakowskiej // Wydział Inżynierii Lądowej //Budownictwo Ogólne // Teoria Konstrukcji Inżynierskich.
Od 2014 roku w swojej pracowni zrealizowała ponad 100 projektów wnętrz, głównie mieszalnych. W pracy kładzie ogromny nacisk na funkcjonalność wnętrz, relację z klientem, komunikację z nim, perfekcyjnie przygotowaną dokumentację projektową, tak aby cały proces tworzenia wnętrza był sprawny, a klient usatysfakcjonowany.
Współpracuje z wieloma markami i brandami, kooordynuje ekipy wykończeniowe, stale szkoli się na targach, konferencjach. Prócz szkoleń branżowych dba o rozwój osobisty. Lubi nowe wyzwania.
Gościnnie współpracuje z Radiem oraz Telewizją wypowiadając się jako ekspert w dziedzinie projektowania wnętrz. Jej publikacje znajdziecie również w prasie drukowanej i internetowej.
Karolina Malicka – Inspektor Budowlany w branży od 10 lat, ze względu na jej 150 cm wzrostu znana jako “jednostka miary budowlanej”. W social mediach działa pod marką W szpilkach na budowie, a na co dzień pomaga klientom podczas odbioru technicznego mieszkania lub domu zakupionego od dewelopera lub przy sprawdzeniu technicznym nieruchomości przed zakupem z rynku wtórnego, skupiając się w szczególności na lokalizowaniu wad ukrytych.
Jestem artystą amatorem. Z kulturą za pan brat od wielu lat, ale fotografować zacząłem jakieś 6 lat temu, a świadomie to chyba jeszcze nie zacząłem. Uwielbiam fotografować przyrodę ale nie są to pejzaże w standardowym ujęciu. Raczej to poszukiwanie światła i koloru w otaczającym mnie świecie.
Fotografia interesowała mnie już od dzieciństwa, choć droga długa i wyboista. Jestem pasjonatką fotografii przyrodniczej. Uwielbiam kolorowe ogrody, w których znajduje się wszystko co lubię fotografować, a w szczególności kwiaty, owady, ptaki czy wiewiórki. Lubię pokazywać z bliska otaczający nas świat przyrody. Uwielbiam też fotografować ludzi i ich emocje, pokazują one wtedy swoje uczucia niczego nie udając. Fotografia jest dla mnie życiem, ale i zabawą, ponieważ zawsze znajduje w tym coś przyjemnego, coś co otwiera mnie na nowe poglądy i rozwój.
Filip Iwański – CEO IMAGINE
Bio
Filip Iwański rozpoczął swoją przygodę ze światem digital już w 2001 roku. W 2009 założył agencję digital IMAGINE, która pomaga swoim partnerom spełniać cele biznesowe, strategiczne, komunikacyjne i inne. W swojej karierze pracował już dla takich marek jak m.in. Orange, mBank, Getin Bank czy Mitsubishi. Pasjonat designu oraz prostoty w projektowaniu. Absolwent ASP w Łodzi. Prywatnie szczęśliwy tata dwóch córek.
Eulalia Wierzbicka
Dyrektor ds. projektów strategicznych
Od prawie 15 lat z sukcesami zajmuje się systemami i technologiami informatycznymi w zakresie ich optymalnego doboru, wdrożenia oraz utrzymywania, zarówno w przedsiębiorstwach produkcyjnych, jak i dystrybucyjnych oraz usługowych.
Zajmuję się realizacją procesów przygotowywania organizacji do wyboru i wdrożenia technologii informatycznych, definiowania potrzeb i wymagań, doboru optymalnego rozwiązania i dostawcy usług oraz wspierania wdrożeń systemów informatycznych.
Specjalizacja
· Usprawnianie procesów i rozwój biznesu
· Systemy i technologie informatyczne
· Znajomość rynku dostawców IT
· Wsparcie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych
· Modelowanie procesów i przenoszenie ich na platformy biznesowych aplikacji mobilnych
· Tworzenie aplikacji biznesowych
Temat wystąpienia:
Zaadaptowanie aplikacji mobilnych do świata biznesu.
Trener Biznesu / Rysownik Biznesowy w Personel System
Od ponad 12 lat Trener Biznesu, od 3 lat Rysownik Biznesowy. Na co dzień w Personel System współpracuje z kadrą zarządzającą i realizuje złożone projekty szkoleniowo- coachingowe dla menedżerów różnych firm i organizacji.
Jest trenerem kadry menadżerskiej kilku wiodących firm na rynku polskim. Ze względu na swoje doświadczenie zawodowe specjalizuje się w tematach związanych z zarządzaniem zespołem oraz ze sprzedażą i profesjonalną obsługa Klienta Trenerka z doświadczeniem w sprzedaży usług w systemie B2C, B2B, Telesales
Trenerka myślenia wizualnego, Rysowniczka konferencyjna. Prowadzi warsztaty ucząc:
Przygotowuje również pracowników firm, z którymi współpracuje do konkursów autoprezentacyjnych ucząc, jak można urozmaicić takie wystąpienie wprowadzając rysunek.
Ze względu na wieloletnie doświadczenie w pracy z Biznesem uczy i pokazuje jak wykorzystać rysunek i myślenie wizualne właśnie w tym obszarze i jak zwiększyć swoją skuteczność biznesową dzięki rysunkom.
Oprócz warsztatów z “Rysunek w biznesie” rysuje konferencje, wystąpienia, warsztaty, burze mózgów. Tworzy również rysunki do webinarów, live’ów i kursów on-line. Była obecna między innymi na Konferencji Toastmasters “Powrót do Bydgoszczy”,na konferencji organizowanej przez Brian Tracy International “Nowoczesne Techniki Sprzedaży”, Lokomotywa Biznesu, Kody kobiecości, Marketing On.
Tytuł wystąpienia:
„Dlaczego warto wykorzystywać rysunek w biznesie”
„Pomagam ludziom dzielić się pomysłami. Im częściej będą to robili, tym większe jest prawdopodobieństwo, że osiągną sukces i zmienią świat.
W tym celu stworzyłem @FLIPCHARTTELLING czyli praktyczne podejście do Myślenia Wizualnego.
Z zamiłowania jestem trenerem i kocham dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem.
Oprócz wiedzy chcę dawać ludziom uśmiech, bo z uśmiechem łatwiej jest pokonywać najcięższe nawet przeszkody.
Do zobaczenia na moich warsztatach, webinarach lub po prostu na kawie PIOTR FIDERKIEWICZ”
Tytuł wystąpienia:
„Wizualny Shot Track – czyli jak szybko przełamać strach przed rysowaniem”
Wiktoria Gazda
Moje zdjęcia to moment życia. Pokazują chwilę podjęcia decyzji o wyborze kierunku drogi życiowej jaką pragnę podążać. To wewnętrzna energia, która staje się kodem obrazowym czytelnym dla otoczenia.
Zdjęcia te nie są żadnym projektem są zapisem ważnych dla mnie wydarzeń, próbą analizy sensu tego co robię. Zastanawiałam się wielokrotnie czy praca, którą wykonuję codziennie ma sens. Co z tego co robię może być dla mnie przyszłością. Te kilka fotografii przedstawia etapy kierunkowania się mojego stylu. Nic nie jest ze sobą spójne i wszystko jest inne. Ważna jest wiedza jaką zdobywałam tworząc te prace oraz to jak wykorzystam ją w przyszłości.
Damian Lasociński
Fotografią interesuję się już ponad 10 lat i jest to głównie fotografia lotnicza. Od wielu lat jeżdżę na różne imprezy lotnicze oraz lotniska w Polsce i Europie. Jednak większość moich zdjęć lotniczych zrobionych jest na lotnisku w Jasionce koło Rzeszowa. Drugą moją ulubioną dziedziną fotografii jest krajobraz, gdyż wiąże się ona z moimi częstymi wyjazdami w Bieszczady. Często fotografuję także przestrzeń miejską.
Dawid Wikiera
Fotografią zajmuję się od dwóch lat. Większość moich zdjęć to tematyka typu krajobrazy oraz street photography.
Izabela Zduńczuk
Fotografią amatorsko zaczęłam interesować się 4 lata temu. Moją ulubioną tematyką zdjęć jest zdecydowanie portret – uwielbiam zatrzymać w obiektywie wszelkiego rodzaju ludzkie emocje. Są to dla mnie piękne momenty. Moim stylem od początku jest fotografia czarno-biała. Razem z grupą “Łapacze Chwil” z Głogowa Małopolskiego – nadal rozwijam swoje umiejętności. Lubię również reportaż, krajobraz. Fotografia jest ważna w moim życiu, wiążę z nią przyszłość.
Tomasz Olbrycht, dr inż. pracuje w Katedrze Agroekologii, na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jest specjalistą z zakresu ochrony roślin i entomologii, a jego naukowe zainteresowania dotyczą pożytecznych owadów występujących w agroekosystemach oraz ekologii chrząszczy saproksylicznych (związanych z martwym drewnem).
Temat: Pożyteczne organizmy w naszych ogrodach.
W 2013 ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Na co dzień pracuje w jednej z Tarnogórskich przychodni weterynaryjnych. Spełnia się jako mąż i ojciec. Prowadzi bloga weterynaryjnego pt. Nie zadzieraj z Weterynarzem.
Zajmuje się szkoleniem psów ponad 15 lat. Uczestnik wielu szkoleń i seminariów na temat modernistycznego systemu szkolenia psów. m.in. Bart Bellon ” nepopo” Jirii Scucka, Harve Jaffrain. Przygotowujacy w swojej szkole psy do egzaminów kynologicznych, do pracy w służbach jak i psy rodzinne.
Paweł Szymkowicz
trabant 1.1 z 1990 roku
2016-2017 remont generalny wykonany przez SoboL Garages
Od czasów szkoły średniej w ZS Samochodowych w Rzeszowie marzyłem o wozie, który będzie rzucał się w oczy na drodze. Kiedy już w życiu dorosłym mogłem pozwolić sobie na samochód-zabawkę, myślałem chwilę o czymś sportowym jak subaru, jednak szybko porzuciłem te marzenia na rzecz auta, które ciągle pojawiało się gdzieś w mojej głowie. Kiedy okazało się, że jeden z moich znajomych zobaczył w pracy chłopaka, który jeździ trabantem, wiedziałem już że to będzie to. I tak poznałem Bartka z SoboL Garages, który wykonał remont generalny, kiedy już zakupiłem dobry egzemplarz. Od tej pory trabantem jeżdżę dla przyjemności. Kilka razy do roku odwiedzam zloty czy inne imprezy. W 2017 wspólnie z grupą Rzeszowskie Klasyki Nocą roku wystawiliśmy samochód na słynnym Moto Legends w Expo Silesia w Sosnowcu.
Patryk Gielarowski “Cobra”
trabant 1.1 z 1991 roku
przerobiony na 2.0 abf z volkswagena
Pojechałem kiedyś z kolegą Bartkiem na zlot trabantów.
To była taka impreza, z tych imprez, które wszystko w życiu zmieniają. Wróciłem do domu i kupiłem trabanta.
Pojeździłem nim chwilę. Wszyscy znajomi dookoła zaczęli wyjeżdżać odremontowanymi pięknymi wozami, mój osobisty ślub zaczął się zbliżać… podjąłem decyzję o generalnym remoncie. Wszystkie prace przebudowy wykonałem sam, lakier położył kolega Złoty.
Oprócz trabanta mam jeszcze dużego fiata z silnikiem 2.0, który dopiero czeka na odnowienie, ale służy mi do codziennej jazdy.
Michał Michna
trabant z 1991 roku
model 1.1 przerobiony na 1.3 mz z golfa II
remont generalny w latach 2015-2016
Trabanty znam już od wczesnego dzieciństwa. Mój sąsiad miał ich sześć(!) na ogrodzie. Jako dziecko oglądałem je z daleka i obmyślałem plany jak dostać się do nich bliżej. Sąsiad tylko czasami pozwalał zobaczyć coś z bliska. Kiedy kupiłem już pierwszego w życiu trabanta rozpocząłem remont własnymi rękami. Trwało to długo ale efekt oceniam na bardzo dobry. Rodzina była raczej sceptyczna. “Gdzie to ładować tyle pieniędzy i czasu w taki stary samochód…” -te słowa słyszałem wiele razy, zanim wyjechałem z garażu gotowym wozem. Później nikt już nie mówił takich rzeczy.
Markus Miller
trabant 601s z 1988 roku
kręciołek -pół trabanta do rozrywki
Początki trabanciarstwa u mnie zaczęły się od pierwszego samochodu po zdaniu prawa jazdy, którym był trabant. Rok 1999. Posiadam nawet stare zdjęcie, które pochodzi mniej więcej z 2001/2002 roku z czasów studiów.
W 2008 pojawił się mój obecny trabant 601s z 1988 roku. Jest u mnie do dzisiaj i myślę że jeszcze długo będzie. Obecnie rzadko użytkowany, od czasu do czasu na przejażdżki i na zlot jak się nadarzy.
W roku 2020 zrobiłem swój projekt trabanta kręciołka z trabanta dawcy, który dogorywał (1990 rok produkcji, najpierw był z niego kabriolet, później stał 8 lat nieużywany). Jest to pół trabanta do rozrywki.
Marcin Gancarz “Balcer”
trabant 1.1 z 1991 roku
przebudowany na 1.3 z suzuki swifta w 2017 roku
Pierwszego trabanta kupiłem ok 2012 roku od kolegi. Pomyślałem, że to fajne auto na codzień. Od razu go polubiłem. Trabant jest spoko. Wszyscy się uśmiechają na jego widok.
Później inny znajomy nie wyhamował i wjechał mi w tył. Ja uderzyłem w mostek. Generalnie nic się nie stało, ale trabant jakby wygiął się do środka. Myśleliśmy chwilę, żeby go ratować ale finalnie kupiłem lepszy egzemplarz, a ten posłużył jako dawca. Przy remoncie nabrałem odwagi na mocniejsze serce. Pomógł mi Bartek z Sobol Garages. W 2017 roku wystawiliśmy go na Moto Legends w Expo Silesia w Sosnowcu, wspólnie z grupą Rzeszowskie Klasyki Nocą.
Leszek Dobrowolski “Pasjonat”
trabant 1.1 z 1990 roku
przerobiony na 1.3, remont generalny 2015 rok
Trabant to mój pierwszy samochód w życiu. Marzył mi się garbus, ale był wtedy bardzo drogi. Zresztą do tej pory garbusy są bardzo drogie. Do malucha bym się zmieścił ze względu na wzrost. Rodzina była zachwycona tym pomysłem, z podziwem oglądali moją pracę przy pierwszym własnym samochodzie. Był to 1997 rok. Do tej pory tak pozostało.
Niedługo później nadarzyła się okazja, żeby zakupić wyjątkowy projekt trabanta-limuzyny. 5 drzwiowy wóz, stworzony z trzech aut-dawców, w środku kanapy, lodówka, barek… nie wiedziałem jeszcze wtedy, że dzięki tej limuzynie poznam tak wiele sławnych osób! Miałem przyjemność wozić nią m.in. Beatę Kozidrak, Skibę, Jana Borysewicza z Lady Punk, Małgorzatę Ostrowską, Michała Wiśniewskiego, Krzysztofa Daukszewicza. Ten wyjątkowy trabant pojawił się także w polskim filmie Drzazgi Macieja Pieprzycy z 2008 roku. Obecnie limuzyna wróciła w swoje rodzinne strony na Śląsk, należy już do kogoś innego, ale piękne wspomnienia pozostaną ze mną na zawsze.
Bartosz Sobolewski “SoboL”
trabant 1.1 z 1990 roku
przerobiony na 1.8 adl z seata ibizy
Po tym jak zdałem egzamin na prawo jazdy kupiłem malucha, bo nie było mnie stać na inny samochód. Potem następnego… wszystkie jakoś u mnie kończyły swój żywot. W trabancie od zawsze podobały mi się tylne lampy. Kojarzyły mi się trochę z amerykańskimi samochodami. Kiedy w wieku 19 lat kupiłem pierwszego trabanta ojciec powiedział do mnie: “Oszalałeś, że będziesz takim złomem jeździł”. Te słowa mocno zapadły mi w serce. Odpowiedziałem: “Oj tato, jeszcze będziesz się chwalił kolegom jakim trabantem jeździ Twój syn”.
Wtedy zaczęła się moja przygoda z kreatywnym odnawianiem starych samochodów. Żeby kupić silnik 1.8 do osobistego projektu, sprzedałem oczko w głowie -limuzynę BMW 7. Wbiłem siekierę w dach seata i pomyślałem, że to musi się udać.
Kiedy już nabrałem wprawy i odwagi w budowaniu trabantów o wiele szybszych i bezpieczniejszych niż to zakładała fabryka w DDR, pomagałem kolegom w przygotowaniu ich projektów. Namówiłem nawet jednego z nich na zbudowanie trabanta o napędzie 4×4 i silniku z audi tt quattro, chociaż wcale nie byłem pewny, czy to jest możliwe. Ten trabant od 2015 roku jeździ po drogach, a przygotowaniu czeka już kolejny, jesteśmy na etapie ukończenia prac.
Odkąd w moim życiu pojawiła się rodzina, pojawiła się także przyczepa kempingowa qek junior, bardzo lekka, dedykowana trabantom. Wspólnie ze znajomymi wyjeżdżamy na zloty kilka razy do roku.
Trabantem zwiedziłem Chorwację, Włochy, Niemcy oraz Austrię i Polskę.
Tomek Solarz
wartburg 353 z 1969 roku
Wartburgi były w mojej rodzinie od zawsze. Możliwe, że przez nasze ręce przeszło z 30 wartburgów. Brat też do tej pory jeździ wartburgiem, drugi brat sprzedał po ślubie… W pamiątkach rodzinnych znalazłem fotografię, na której mam może 3 lata i stoję na tylnej klapie wartburga.
Swojego kupiłem od pierwszego właściciela. Marzyłem o nim długo, ale pan chciał za niego niewyobrażalną kwotę. W końcu w późnej starości postanowił oddać go w dobre ręce już w przystępnej dla mnie kwocie. Nie zdecydowałem się nigdy na generalny remont, nie było takiej potrzeby. Jeżdżę nim dla przyjemności, często na co dzień.
dr Wojciech Broszkiewicz
dr nauk humanistycznych w zakresie socjologii (UJ w Krakowie); właściciel firmy badawczej Explicator; adiunkt Zakładzie Socjologii w PWSW w Przemyślu; specjalizuje się w ilościowych i jakościowych badaniach społecznych; współpracował dotychczas z licznymi instytucjami, firmami i NGO-sami w zakresie badań i ewaluacji, w tym m.in. od 2016 r. współpracuje z CK w Przemyślu, tj. Operator regionalny na Podkarpaciu programu Bardzo Młoda Kultura realizowany pod auspicjami NCK; autor publikacji naukowych (dotyczących m.in. młodzieży, kapitału kulturowego, społeczności lokalnych, społeczeństwa informacyjnego oraz środków masowej komunikacji), a także kilkudziesięciu raportów z badań.
Monika Szela – Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wyższej Szkoły Menagerskiej w Warszawie. Od 2012 roku Dyrektor Teatru Maska w Rzeszowie, z którym zawodowo związana była od 1997 roku. Od najmłodszych lat aktywnie zaangażowana w liczne wydarzenia społeczne i kulturalne. Członek zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów. W 2016 roku odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego brązowym medalem Zasłużony kulturze – Gloria Artis.
Tomasz Drachus – magister sztuki, muzyk instrumentalista, manager, animator kultury. Aktywnie koncertujący od 2005 r w zespołach jazzowych popowych i rockowych. Uczestnik wielu festiwali w kraju i za granica, występujący na jednej scenie obok takich artystów jak Angie Stone, Agnieszka Chylińska, Kombii, Kasia Kowalska, Lemon itp. Producent i pomysłodawca festiwali i koncertów m.in. Rzeszów Jazz Festiwal, czy We Will Rock You – sylwester w Rzeszowie. Producent, wydawca lub muzyk sesyjny na 10 płytach, kompozytor m. in. Hymnu Mistrzostw Swiata w Łucznictwie 2009 – “Bo warto wierzyć” czy Dziecięcego Hymnu Podkarpacia “U nas można latać”. Manager artystyczny w klubach m.in Red Zone Pub, Wytwórnia. Właściciel klubów koncertowych Jazz Room i Niezła Sztuka. Manager zespołów m.in Genek Loska Band, Oversoul, Funky Flow. Właściciel agencji koncertowej FF Music i eventowej Backart. Twórca pierwszego w Rzeszowie Domu Kultury Włącznik w całości finansowanego bez udziału środków publicznych.
Z wykształcenia jest inżynierem, pasjonatą roślin. Interesuje się projektowaniem ogrodów i ekologią. Przez 20 lat mieszkała i pracowała w RPA i tam też zaczęła poszerzać swoją wiedze w tych kierunkach (studia, College). Tam tez po raz pierwszy zetknęła się z tematem wermikompostowania. W tamtych czasach był to jeszcze dość nowy temat. Liderami była Australia i Stany Zjednoczone. Swoja przygodę z wermikompostowaniem oczywiście kontynuuję do dzisiaj.
Marek Wzorek — executive, biznes i turkus coach, przedsiębiorca, wykładowca, keynote speaker, wieloletni menadżer, praktyk zarządzania i tworzenia turkusowych organizacji oraz samo-zarządzania. Autor książki „Od hierarchii do turkusu, czyli jak zarządzać w XXI wieku” która rewolucjonizuje sposób zarządzania w polskich firmach.
Ma 20-letnie doświadczenie w rozwijaniu zespołów sprzedażowych i firm w Polsce, Europie, Rosji oraz Azji. Wieloletni prezes firmy igus sp. z o.o., którą rozwinął od 8 do 100-osobowego zespołu, wprowadzając turkusowy styl zarządzania i budując kulturę przedsiębiorczości, samo-zarządzania i tworząc kolejnych liderów. Współtworzył innowacyjną, przestrzenną, samo-zarządzającą się strukturę organizacyjną – Układ Solarny w której w centrum jest klient a która jest dobrą alternatywą dla struktur organizacji o kształcie hierarchicznej piramidy. Założył firmę ecoCoach, jako turkusową organizację, która wspiera inne zespoły i firmy na drodze do turkusu i tworzenia turkusowej kultury organizacyjnej. Z sukcesami wspiera jako executive coach innych prezesów, dyrektorów, właścicieli firm w rozwijaniu biznesu i w tworzeniu kolejnych liderów.
Monika Mroczkowska – Białasik Wykładowca projektowania wnętrz i fotografii
Od 6 lat zawodowo związana z obszarem marketingu, Employer Brandingu i Social Media. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. poprzez tworzenie i prowadzenie ogólnopolskich kampanii z zakresu Employer Brandingu dla Deloitte Polska i Deloitte Central Europe Business Sevices Center, planując strategię marketingową dla nowej aplikacji mobilnej w Cyfrowa Foto oraz prowadząc kampanie dla klientów indywidualnych. Aktualnie zawodowo związana z Działem Marketingu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
Specjalista i Trener w Coocnut Agency. Swoje 6-letnie doświadczenie zdobyła pracując zarówno w agencji reklamowej, jak i po stronie klienta w roli Marketing Managera. Rozwijała dział marketingu w jednej z największych polskich marek e-commerce z branży fashion.
Wiedzę z zakresu mediów społecznościowych i budowania wizerunku zdobywała w Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytecie Jagiellońskim, na którym ukończyła kierunek Zarządzanie Kulturą i Mediami ze specjalizacją Zarządzanie Reklamą.
Pracowała m.in. dla: Skin79, Guess What, Browar Revolta, OWASP, SF BCC czy Pupil Foods. Przeprowadziła liczne szkolenia i doradztwa dla klientów indywidualnych oraz wielu marek. Występowała także w roli prelegenta na wielu wydarzeniach branżowych, m.in. takich jak Social Media Week czy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2020.
Szymon Ciupa
Jako ekspert lub kierownik projektów od ponad 10 lat zajmuje się wspieraniem administracji samorządowej we wdrażaniu projektów Smart City, w tym systemów informacji przestrzennej.
Zrealizował projekty z zakresu Strategii Smart City, GIS, e-administracji, zrównoważonego rozwoju oraz analizy i wizualizacji danych miejskich m.in. dla: Urzędu Miasta Kielce (zdobywca wielu prestiżowych nagród za system informacji przestrzennej, w tym wyróżnienie podczas kongresu Smart City Expo w Barcelonie), Urzędu Miasta Gliwice, Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, Urzędu Miasta Opole, Urzędu Miasta Toruń, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi czy Metropolii Poznań.
Jako zewnętrzny ekspert wspierał miasto Kielce w procesie certyfikacji ISO37120 „Zrównoważony rozwój społeczny Wskaźniki usług miejskich i jakości życia”. Miasto Kielce jako pierwsze w Polsce uzyskało certyfikat wydany przez World Council on City Data na poziomie platynowym.
Jest autorem publikacji naukowych, które ukazały się m.in. w Studiach Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN oraz kwartalniku Człowiek i Środowisko oraz artykułów publikowanych w takich magazynach jak: The GIS Professional (USA), Przegląd Komunalny, Inteligentne Miasta i Regiony, Urbanista, Elektroniczna Administracja, CAD&GIS.
Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu:
• informatyzacji miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego zgodnie z wymaganiami INSPIRE oraz potrzebami miast,
• metod wdrażania systemów informacji przestrzennej w administracji samorządowej
• transformacji miast w miasta inteligentne.
MARCIN MALISZEWSKI
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej i Szkoły Głównej Handlowej. Od 2009 roku zajmował się m.in. wdrożeniami systemów SAP oraz optymalizacją procesów biznesowych. Z sukcesami wdrażał projekty w Polsce i za granicą dla firm takich jak: BP, Loreal, Huawei, IBM, Cyfrowy Polsat, Polkomtel, PSE. Od 2016 roku zarządza projektem współdzielenia skuterów elektrycznych blinkee.city, który jest pionierem i liderem w dostarczaniu systemów miejskiego skutera elektrycznego.
Konrad Fijołek
Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, Lider ruchu miejskiego Rzeszów Smart City
Projekt domu jest projektem przyszłego życia – zależy mi na tym, żeby chwile spędzone w jego wnętrzu były pełne ciepła i miłości. Od ponad 5 lat projektuję wnętrza. Takie, które otulają i wzbudzają uśmiech. Dokładam wszelkich starań aby każdy projekt był wyjątkowy i nieszablonowy. Moim ulubionym materiałem jest drewno, a kolorem pudrowy róż. Inspiruje mnie wszystko dookoła – ludzie, podróże i sztuka filmowa.
Klaudia Kocoń, założyciel oraz dyrektor generalny DER ARCHITECTS jest architektem tworzącym wieloaspektowe, oparte na doświadczeniu przestrzenie mieszkalne, hotelowe, gastronomiczne, handlowe, a także przestrzenie wystawiennicze. Znana z zamiłowania do modernistycznego minimalizmu, jednocześnie hołdująca luksusowi. Jest absolwentką Wydziału Architektury Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
DER ARCHITECTS
Przeświadczenie o ścisłej zależności istoty przenikliwości architektury i jej wnętrza oraz czysta potrzeba jej symbiozy stanowi ideę przyświecającą naszym codziennym zmaganiom projektowym. Proces twórczy opieramy na materii będącej rzeczywistością, a przestrzeń odbieramy jako swego rodzaju potencjał.
Opracowaliśmy liczne projekty architektury, architektury wnętrz, ekspozycji stałych i czasowych oraz rewitalizacji- od obiektów użyteczności publicznej, aż po prywatne rezydencje. Nasze projekty obejmują całościową obsługę- od przeprowadzania badań społecznych, analiz, przez wypracowanie koncepcji wizualnej, przygotowanie projektu wykonawczego, aż po nadzór autorski podczas procesu realizacji. Przy opracowywanych projektach współpracujemy ze specjalistami z dziedziny nauki, kultury oraz sztuki.
Agata Koman-Więch – twórca i trener wideo dla firm i marek osobistych, specjalizuje się w transmisjach LIVE, których wykonała już ponad 500 z przedsiębiorcami i nie tylko. Pomaga firmom tworzyć wideo do Social Media i na strony www. Współzałożycielka agencji – KAMAN social media, w której wraz z zespołem pracuje nad marketingiem wielu przedsiębiorców. Występuje przed kamerą i uczy tego innych na szkoleniach stacjonarnych organizowanych w całej Polsce oraz za pomocą kursów online. Autorka ebooków o tematyce Social Media. Świadomie buduje swoją markę osobistą przez codzienną obecność w sieci za pomocą InstaStories.
Kamil Cyrana
Absolwent studiów licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne w WSPIA Rzeszowska szkoła wyższa oraz studiów magisterskich na kierunku HR management również w WSPIA Rzeszowska szkoła wyższa.
Absolwent studiów inżynierskich w Politechnice Rzeszowskiej na kierunku Informatyka.
Posiada duże doświadczenie w zarządzaniu biznesowym w projektach informatycznych oraz tworzeniu zespołów projektowych. Zajmuje się tworzeniem rozwiązań dla złożonych problemów biznesowych w IT. Ponadto zajmuje się analizą projektów informatycznych i ich założeń pod kątem przydatności dla klientów docelowych, modelowaniem procesów biznesowych oraz wdrażaniem rozwiązań na rynku. Posiada umiejętności w zakresie user experience oraz w zakresie audytu e commerce pod kątem weryfikacji ścieżki procesów koszyka zakupowego.
Doświadczenie zawodowe zdobywał w początkowej roli jako Account Manager New Business w firmie MobiTouch sp. z o.o następnie przeszedł do firmy w roli New Business jako Sales Manager w PrimeBit Studio Sp. z o.o., gdzie przewodził w większości procesów biznesowych oraz pozyskał dla Spółki PrimeBit Games S.A inwestora z branży gier.
Obecnie prowadzi Software House ELEMENT ZONE Sp. z o.o. w roli CEO, oraz spółkę zajmującą się body leasingiem oraz rekrutacją Smart4team Sp. z o.o. a także prowadzi firmę Travpack LLC zajmującą się logistyką w roli CEO działającą pod marką Consonta.com
Współpracuje również na stanowisku CTO dla firmy Grupa WW Sp. z o.o. oraz Fkolo Sp. z o.o. obsługując klientów firm, przewodząc w zarządzaniu projektami IT oraz uczestnicząc przy konsultingu.
Robert Kuc
Przedsiębiorca i biznesmen, właściciel sieci restauracji Zdrowa Krowa serwujących najwyższej jakości steki i burgery ze składników pochodzących od lokalnych dostawców, przygotowywane według autorskich receptur, założyciel sieci franczyzowej Zdrowa Krowa liczącej aktualnie 11 lokalizacji w całej Polsce.
Sportowiec, absolwent AWF’u, założyciel stowarzyszenia Zdrowa Krowa Sport zrzeszających najlepszych sportowców i drużyny sportowe.
Lubi mówić, że w jego umyśle nie ma barier, nigdy nie spoczywa na laurach i nieustannie się rozwija. Z tego powodu w jego głowie zrodził się plan na 2020 rok – cel to 20 lokalizacji Zdrowej Krowy w całym kraju. Prelegent i ekspert w swojej dziedzinie, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas wielu lat pracy w biznesie gastronomicznym.
Grzegorz Aksamit
Współzałożyciel i wiceprezes zarządu Stava. Pełni w spółce rolę CIO (Chief Information Officer). Wcześniej zaangażowany m.in. w biznes w branży aplikacji mobilnych, od czasów kiedy dominującym systemem w telefonach było J2ME a o iPhone nikt jeszcze nie marzył. Ekspert od platform Business Intelligence i BigData. Od ponad 15 lat w branży IT.
PIOTR BIJAŃSKI
Prezes i założyciel sieci kancelarii prawnych, specjalizujących się w skutecznej pomocy zadłużonych – Twój Prawnik 24. Stworzył nowoczesną kancelarię prawną, która łączy w sobie tradycyjny model biznesowy z działaniami online, a dodatkowo daje realną pomoc klientom.
Tomasz Kaleta
Współwłaściciel, Wiceprezes firmy informatycznej PROFERIS, doświadczony konsultant w zakresie wsparcia procesów biznesowych oraz ich usprawniania przy wykorzystaniu systemów informatycznych klasy ERP, MES i Business Intelligence.
Od 1995 roku związany z branżą informatyczną, zajmuje się w szczególności z elementami związanymi z ochroną i zabezpieczniem danych informatycznych oraz tworzeniem indywidualnych rozwiązań informatycznych do zarządzania produkcją.
Pasjonat motoryzacji i zagorzały zwolennik analizy przechowywanych danych do celów zarządczych.
Wojciech Bakun
Przedsiębiorca i polityk, prezydent miasta Przemyśla od 2018 r., poseł na Sejm VIII kadencji, był członkiem Komisji: ds. Unii Europejskiej, Łączności z Polakami za Granicą, Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz wiceprzewodniczącym Parlamentarnego Zespołu Karpackiego.
Marek Mazurkiewicz
Przedsiębiorca z ponad 20 letnim stażem. Doświadczony zarówno jako Franczyzodawca jak i Franczyzobiorca kilku znanych konceptów. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa prawnego i finansów.
Justyna Zimny-Frużyńska − od lat jestem związana z przygotowaniem i realizacją projektów finansowanych z funduszy europejskich. Posiada akredytację Konsultanta Funduszy Europejskich. Pracę przy projektach finansowanych z funduszy unijnych rozpoczęła w 2005 r., realizując projekt „Centrum Szkoleń i Certyfikacji Językowej”. Projekt był współfinansowany z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR), który był jednym z sześciu programów operacyjnych, służących realizacji Narodowego Programu Rozwoju na lata 2004-2006. W latach 2008-2016 pracowała na Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Podczas pracy na uczelni prowadziła zajęcia dydaktyczne, których tematyką zajęć było m.in. sporządzanie biznesplanów, wniosków o dofinansowanie, budżetowanie czy rozliczanie środków.
Sebastian Laszczyk urodzony w 1994 roku w Rzeszowie. Ukończył Rzeszowski Zespół Szkół Plastycznych w 2015 roku. W tym samym roku podjął studia na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku grafika. W 2016 roku rozpoczął studia, również na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku sztuki wizualne ,,malarstwo i techniki malarskie’’. W 2019 roku ukończył studia licencjackie cyklem prac malarskich ,,Zagubiony’’, który aktualnie można zobaczyć w budynku A2 Kolegium Humanistycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ukończył Instytut Sztuk Pięknych w pracowni wklęsłodrukowej i multimedialnej, otrzymując tytuł magistra sztuki w 2020 roku. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą:
– Nencki Art. Collection – Centrum neurobiologii Instytutu Marcelego Nenckiego PAN
– Galeria Wydziału Artystycznego UMCS, Lublin
– Galeria R+ , Akademia Sztuk w Szczecinie
– Galeria miejska. Zespół szkól plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie
– XXVII Międzynarodowe Biennale Exlibrisu Współczesnego
– Ex.Digitalis salon 2019 międzynarodowy przegląd ekslibrisu cyfrowego
– IX Międzynarodowa wystawa exlibrisu i małych form graficznych ‘’Pszczoła, Mały Wielki bohater’’ Biblioteka w Oleśnicy 2020r.
– Obraz, Grafika, Rzeźba, Rysunek roku 2020, BWA Rzeszów
– 25 Międzynarodowo jesiennego salonu sztuki w Lublinie
– Bucharest International Print Biennale 2019
– The 6th Grapic art. biennial of Szeklerland, Sfântu Gheorghe, 2020
– 4th. International printmaking triennial Serbia/Belgrad
– 11th Kochi Triennial Exhibition of Prints 2020 Japonia
Projekty artystyczne:
– 2rd. Art and Science, Sztuka bioróżnorodności
– 3rd. Art and Science, Siła struktur biologicznych
– Marina Abramović, Wolność Absolutna
Artysta ten w swojej sztuce stara się zawrzeć emocje poprzez precyzję pracy. Dzieła te są bardzo złożone pod względem kompozycyjnym jak i technologicznym. Prace prezentowane na wystawie są zestawieniem kontrastów będących składnią jego osobowości. Jak sam mówi: „Z jednej strony potrafię poświęcić się w całości danemu projektowi, a z drugiej mój spokój jest zmącony byle błahostką, doprowadzając mnie do szału”. Na wystawie można zobaczyć trzy cykle prac jakimi są:
Sześć ścian wykonany w technice wklęsłodrukowej ,,akwaforta-akwatinta’’. Technika ta jest dość wymagająca. Jest to proces długoterminowego trawienia blachy, który rozkłada się to na liczne czasy działania kwasu na blachę mającej w składzie tytan cynk. Oczywiście cały proces przygotowania i wykonania matrycy w tej technice jest o wiele bardziej złożony. Same zaś prace przedstawiają poszczególne emocje artysty. Stwierdza, że starał się każdą z nich wyodrębnić i doprecyzować tak, aby powstała z tego dobra grafika. Motywem przewodnim tego cyklu jest ludzki szkielet, tworzy on kompozycje z nadaną mu cechą do wyrażenia ekspresji i statyki. W „stopklatce” możemy oglądać i doszukiwać się niuansów techniki wykonania.
Figur akcja jest cyklem prac wykonanych w technice linorytu. Jest to proces obrabiania klasycznego linoleum polegający na wycinaniu przygotowanego wcześniej projektu. W cyklu tym artysta wykorzystał podstawowe figury geometryczne (piramida, kula, walec, sześcian, stożek), multiplikując ich mały model oraz utworzone kompilacje, aż do tego momentu powstania jednego dużego modelu. Nadając im określoną wartość skali, natężenia linii uzyskał przestrzeń podobnym modelom 3D. Inspiracją tego cyklu prac jest sztuka bioróżnorodności i jej micro świat. Budowanie organizmów z subtelnego połączenia elementów. Sześć ścian jest odzwierciedleniem precyzji i skupienia artysty stawiając go przed wyzwaniem do spełnienia.
Pole oka jest nawiązaniem twórcy do zamiłowania logicznych zagadek wzrokowych. Prace te zostały wykonane w technice offsetu. Są tą aluminiowe blachy z emulsją światłoczułą poddane obróbce z wcześniej zaprojektowanym projektem. Kompozycje zostały wykonane na bazie wystawowych modeli, z którymi na co dzień pracuje z technice malarskiej. Odpowiednio ustawione, nieożywione modele budują zagadki dla widza. Każde z przedstawień niesie za sobą oddanie przestrzeni i zbudowanie obrazu za pomocą rastru. Użycie tylko odpowiednio rozmieszczonych kropek nadaje nam końcowy efekt, jaki możemy ujrzeć na przedstawionych zdjęciach lub na żywo.
W swojej sztuce artysta ten stara się podejmować nowe wyzwania technologiczne i pobierać jak najwięcej inspiracji z sztuki natury. To co już wytworzyła sama natura jest odpowiednim punktem podparcia do inspiracji i ciągłego przetwarzania według własnego uznania.
Artysta form multimedialnych
Fotograf – Reportażysta
Grafik – Figuratywista
Muzyk – Producent
Absolwent Instytutu Sztuk Pięknych w Rzeszowie (2020). Umiłowanie klimatu lat 90-tych. Vintage w nowej odsłonie. W 2017 zakwalifikowany na prestiżowe X Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu. Założyciel grupy We are 90’s. Aktualnie częściej w roli
reżysera lub operatora podczas różnych realizacji filmowych. W ostatnim czasie materiały video dla Citroen, DS, OFF Camera. Film dyplomowy „ gruzonatores” dostępny na serwisie YouTube.
Karolina Bukała urodzona w 1995 r. w Rzeszowie, pochodząca z gminy Szczucin w województwie małopolskim, obecnie zamieszkała w Rzeszowie.
Absolwentka Tarnowskiego liceum plastycznego na specjalizacji reklama wizualna. Oraz absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na kierunku Grafika.
Swoje zainteresowania kieruję głównie w stronę krajów dalekiego wchodu; przede wszystkim Japonii i Korei. Jednak to kultura europejska odciska w znacznym stopniu swoje piętno w moich pracach, co zawdzięczam między innymi licznym podróżom. Szczególnie wymianie studenckiej do Portugalii w ramach programu Erasmus w latach 2016-2017 r. W mojej twórczości skupiam się głównie na grafice warsztatowej, fotografii którą wykorzystuję w swoich pracach graficznych oraz malarstwie.
Anna Stec, urodzona w Tarnobrzegu w 1990 roku. Z wykształcenia rzeźbiarz, ceramik w 2020 roku ukończyła z wyróżnieniem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uczestniczka między narodowych plenerów rzeźbiarskich. Organizatorka plenerów, wystaw, konkursów plastycznych. Przez wiele lat zajmowała się rozwojem plastycznym dzieci i młodzieży w różnych ośrodkach kultury. Aktualnie pracuje nad stworzeniem własnej pracowni, której głównymi działaniami będą ceramiczne rzeźby i formy użytkowe.
W swojej twórczości nawiązuje do biologii czego przykładem jest cykl lamp ceramicznych Konwersacje (dyplom artystyczny z 2020 roku). Inspirując się kształtem nasion, bulw i cebul kwiatowych, dokonała przekształceń odnosząc się tym samym do wrastania, dojrzewania i przekwitania, czyli do etapów życia człowieka. Konwersacje to lampy, które połączone w przypisane sobie pary, są prezentacją rozwoju biologicznego człowieka jak i relacji międzyludzkich. Są to formy rzeźbiarskie o znamionach użytkowości, a to dzięki nietuzinkowym kształtom, materiałowi jakim jest glina ceramiczna oraz wykorzystanego światła.
Motyw biologii jest również bardzo czytelny w umieszczonych na wystawie małych formach ceramicznych jakimi są Kapucha i Kapustka, a także bardzo użytkowych misach z florystycznymi motywami.
Na wystawie znajduje się również rzeźba ceramiczna Pidżotto, będąca pewnego rodzaju multiplikacją jednej z lamp Konwersacji. Jest to hołd dla gołębia, swego czasu zamieszkującego balkon w Rzeszowie. Pidżotto był słabszym z dwojga piskląt, właściciel wspominanego kwaterunku chcąc go uratować od zagłady podał rozmoczony chlebek, tak lubiany przez ten gatunek ptaków. Piżotto jednak nie posiadał umiaru i niestety po dwóch dniach oddał ducha. Rzeźba ta jest hołdem dla tego stworzonka, ale też symbolem jego tragizmu powstałego przez zachłanność.
Pracując w glinie, pielęgnuje swoją pierwotną więź z naturą oraz żywiołami, tak istotnymi w procesie powstawania ceramicznych dzieł. Wykorzystując zaś motywy biologiczne, dokonując ich interpretacji stara się ukazywać relacje, nie tylko między ludzkie, ale także pomiędzy każdą żywą istotą a światem.
Zajmuje się doradztwem biznesowym oraz prawnym dla firm od blisko 10 lat. Zarządza kilkuosobowym zespołem specjalistów. Jego specjalizacja to doradztwo dla nowych firm / projektów zarówno startupów technologicznych jak i podmiotów zajmujących się tradycyjnymi usługami czy produkcją. Pomaga poukładać firmę pod kątem modelu biznesowego, kwestii prawnych oraz przy uzyskaniu finansowania na jej rozwój. Brał udział w pracach nad ponad 200 biznesplanami dla firm z całej Polski, różnych branż jak i przy kilku projektach międzynarodowych. Jego firma zajmuje się także identyfikacją możliwości uzyskania finansowania i pośrednictwem. Współpracują z inwestorami prywatnymi (anioły biznesu, fundusze VC), ale pozyskują także standardowe finansowanie bankowe (kredyty) czy dotacje. Z wykształcenia jest prawnikiem (studia dzienne na Uniwersytecie Warszawskim, ukończone w 2013r.).
Dr inż. arch. kraj. Marta Pisarek, nauczyciel akademicki w PWSZ w Krośnie, szkoleniowiec,
kierownik kursów doskonalących. Od lat zajmuje się problematyką ochrony roślin jadalnych i
ozdobnych oraz zrównoważonym projektowaniem przestrzeni niezurbanizowanej.
Z zamiłowania grafik komputerowy.
Absolwentka wydziału Socjologii Collegium Civitas oraz jedynej w Europie szkoły kształcącej pszczelarzy w Pszczelej Woli.
Propagatorka zrównoważonego i odpowiedzialnego stylu życia. Wolontariuszka Stowarzyszenia Przyjaciół S.O.S. współtworząca projekt Pasieki Edukacyjnej. Od lat prowadząca własną pasiekę i łącząca praktykę pszczelarską z działalnością edukacyjną.
Wykształcenie
Uniwersytet Śląski WPiA – doktor prawa
Akademia Ekonomiczna Poznań – Podyplomowe – ubezpieczenia
Uniwersytet Śląski WPiA – magister prawa 1992
Specjalizacja
odpowiedzialność cywilna
ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządzających (D&O)
inne ubezpieczenia majątkowe i życiowe
likwidacja szkód ubezpieczeniowych
prawo konsumenckie
prawo cywilne
zawieranie i wykonywanie umów
Doświadczenie zawodowe
2016 – obecnie – Europa-Universität Viadrina, Frankfurt (Oder) – Asystent
2016 – obecnie – Uniwersytet Zielonogórski – Katedra Prawa Cywilnego, Postępowania Cywilnego oraz Komparatystyki Prawa Prywatnego – Adiunkt
2013 – obecnie – President Electronics Poland Sp z o.o. – Doradca Zarządu
2012 – 2013 – Akademia im Jana Długosza w Częstochowie – wykładowca, członek Zespołu Badawczego ds. Europejskiego Prawa Prywatnego oraz Porównawczego
2009 – 2013 – President Medical Polska Sp.z o.o. – Doradca Zarządu, Dyrektor Zarządzający
2003 – 2009 – PTU S.A. (Gothaer) – Dyrektor Oddziału w Częstochowie
1997 – 2003 – T.U. Compensa S.A. – Dyrektor – Oddział w Częstochowie
1995 – 1997 – Modus – Właściciel – Biuro Pośrednictwa Obrotu Nieruchomości (Częstochowa)
1993 – 1995 – Marketingassistent – w CP Firmengruppe Monchengladbach (Niemcy)
1992 – 1993 – PRINZ S.A. – Tłumacz, as. Dyrektora – Zweigniederlassung Senftenberg (Niemcy)
DOŚWIADCZENIE TRENERSKIE – 20 lat szkoleń, wykładów, kursów itp.
Nazywam się Piotr Adamkiewicz. Mam 44 lata. Od blisko 7 lat rozwijam multiagencję ubezpieczeniową dla klientów firmowych. W branży ubezpieczeniowej jestem obecny od ponad 13 lat. Wcześniej pracowałem jako szef segmentu w Banku oraz dyrektor sprzedaży w ERGO Hestii gdzie odpowiadałem za rozwój i wyniki sieci agencyjnej.
Specjalizuje się w obsłudze klientów firmowych każdego rodzaju. Pisze dwa blogi: ubezpieczeniadlafirm.pl oraz ubezpieczeniapuls.pl oraz od kilku miesięcy prowadzę kanał na You Tube pod nazwą „Adamkiewicz wyjaśnia ubezpieczenia”. W swojej codziennej pracy głównie doradzam jak i aktywnie sprzedaje ubezpieczenia dla klientów firmowych. Postawiłem sobie za cel edukację moich klientów oraz krzewienie wiedzy ubezpieczeniowej wśród nowych przedsiębiorców.
Michał Horubała – ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży bezpieczeństwa IT. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zaawansowanymi atakami cybernetycznymi oraz projektowaniem i organizacją jednostek SOC. Zajmował się wdrożeniami i nadzorowaniem systemów bezpieczeństwa oraz świadczył usługi doradcze dla firm z sektora enterprise w Polsce i Europie Zachodniej.
Tomasz Szymański
Ekspert bezpieczeństwa informacji w grupie 4Prime. Zajmuje się audytem, doradztwem, oceną ryzyka, podatności i prawidłowości reakcji na incydenty; posiada także umiejętności z zakresu technologii sieciowych i ich ochrony. Swoje zawodowe doświadczenie zdobywał m.in. w warszawskim oddziale The Royal Bank of Scotland S.A, a jego kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty takie jak CISM, CISA,
Andrzej Krawczyk
Prezes zarządu Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił pracę magisterską na temat rozwoju franchisingu w Polsce. Ukończył także specjalistyczne kursy z zakresu franchisingu prowadzone przez prof. Martina Mendelsohna na Middlesex University Business School w Londynie.
Robert Kovacs
Prawnik, przedsiębiorca, praktyk. Zajmuje się kompleksowym budowaniem sieci franczyzowych. Właściciel Zrobfranczyze.pl, katalogu Franczyzowo.pl i telewizji FranczyzaTV.
Piotr Kawczyński
Zajmuję się szeroko pojętym bezpieczeństwem informacji od 2004 roku. Posiadam wieloletnie doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa informacji poparte praktyką i kompetencjami m.in.: Audytora Wiodącego i Audytora Wewnętrznego a także licznych certyfikacji takich jak Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Technology Specialist i innych. Posiadam upoważnienie dostępu do informacji niejawnych z klauzulą „poufne”.
Jestem odpowiedzialny za nawiązywanie współpracy oraz obsługę klientów, zarządzanie działalnością Spółki, a także za nadzór nad wdrożeniami systemów ochrony danych osobowych, jak również proces przygotowania i certyfikacji systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Pełnię funkcję Inspektora Ochrony Danych w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Biorę udział w licznych wydarzeniach branżowych związanych z tematyką bezpieczeństwa informacji jako prelegent oraz trener szkoleń (m.in.: Akademia BECK, Centrum Promocji Informatyki).
W latach 2013 – 2016 byłem wykładowcą na Podyplomowym Studium Ochrony Danych Osobowych, organizowanym przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego pod patronatem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz ABW. Ukończyłem Podyplomowe Studium Ochrony Danych Osobowych, organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowe Studia Cyberbezpieczeństwo prowadzone przez Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni.
Jestem członkiem założycielem Związku Firm Ochrony Danych Osobowych, członkiem Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych oraz członkiem grupy roboczej ds. ochrony danych osobowych w Ministerstwie Cyfryzacji.
Pasjonuję się projektowaniem procesów przetwarzania danych osobowych oraz zagadnieniami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Wolne chwile spędzam uprawiając jazdę na rowerze szosowym, trekking, podróżując i mobilnie fotografując.
Wybrane publikacje branżowe:
Ochrona danych osobowych medycznych
data publikacji: 1 wrz 2016 opis publikacji: CH Beck
opis publikacji: Rozdział IV. Zabezpieczenie danych osobowych medycznych
Polska i europejska reforma ochrony danych osobowych
data publikacji: 27 lip 2016 opis publikacji: Wolters Kluwer SA
opis publikacji: Cześć II Rozdział 5. Sprawdzenie i sprawozdanie przygotowywane przez administratora bezpieczeństwa informacji na wezwanie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Marcin Dojnik
Specjalista w zakresie działań pro-eksportowych z pozyskiwaniem funduszy UE włącznie oraz w zakresie nauczania specjalistycznego języka angielskiego dla branży lotniczej, motoryzacyjnej, elektromaszynowej. Obowiązki: usługi dla regionalnych przedsiębiorców w przedmiocie wspomagania i zwiększania ich zdolności i możliwości eksportowych w szczególności w zakresie: dostarczania polskim przedsiębiorcom informacji i danych pozwalających zidentyfikować rynek, sporządzanie baz danych potencjalnych partnerów handlowych, pomoc w dostosowaniu strategii marketingowej i eksportowej, udzielanie informacji odnośnie procedur i przepisów prawnych obowiązujących w krajach będących przedmiotem zainteresowania danego przedsiębiorcy, organizacja misji wyjazdowych i przyjazdowych dla firm z regionu (Polski) oraz dla firm zagranicznych, organizowanie spotkań b2b dla firm zagranicznych zainteresowanych znalezieniem dostawców w Polsce, uczestnictwo jako prelegent oraz organizacja konferencji i spotkań dot. tematyki pro-eksportowej.
W przedmiocie usługi pro-biz: organizacja wizyt inwestorów zagranicznych na terenie woj. Podkarpackiego, dotaczanie inwestorom potrzebnych danych i informacji dot. regionu, gospodarki itp., działania promocyjne w zakresie przyciągania BIZ na Podkarpacie oraz w zakresie zwiększania możliwości eksportowych firm z regionu (uczestnictwo w targach oraz imprezach o char. targowo-wystawienniczym na całym świecie).
Prawnik ze specjalizacją z zakresu ochrony danych osobowych, prawa administracyjnego i
prawa pracy. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Z
Kancelarią współpracuje od maja 2018 r. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe zdobywał na
praktykach realizowanych w kancelariach adwokackich oraz w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie.
W 2019 r. uzyskał certyfikat audytora wiodącego ISO/IEC 27001 – system zarządzania
bezpieczeństwem informacji. W październiku 2020 r. ukończył studia podyplomowe
“Wykonywanie funkcji inspektora ochrony danych”, realizowanych przez Instytut Nauk Prawnych
Polskiej Akademii Nauk.
Zajmuje się obsługa prawną podmiotów publicznych – urzędów gmin, ośrodków pomocy
społecznej, szkół i placówek oświatowych i zakładów gospodarki komunalnej oraz podmiotów
wykonujących działalność leczniczą.
Prywatnie miłośnik historii powszechnej.
Specjalista ds. bezpieczeństwa informacji
Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Informatyka o specjalizacji systemy i sieci komputerowe. Od 2018 roku audytor wewnętrzny systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem informacji.
W ramach wykonywanej praktyki zawodowej wykonuję:
Aneta Kuś – Prezes zarządu Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych (CNTSB) oraz koordynator Klastra Systemów Bezzałogowych. Sztandarową działalnością firmy jest prowadzenia Ośrodka Szkoleniowego dla operatorów bezzałogowych statków powietrznych do wszystkich kategorii uprawnień. W ramach w/w ośrodka realizowane są również szkolenia specjalistyczne: wykorzystanie dronów w leśnictwie i rolnictwie, poszukiwania przy użyciu drona, naloty fotogrametryczne przy użyciu drona. Ośrodek kierowany przez Anetę Kuś świadczy również usługi wspierania posiadaczy dronów w dopełnianiu obowiązków wynikających z polskiego prawa. CNTSB ma na koncie również organizację masowych imprez poświęconych tematyce dronów. Aneta Kuś jest również pracownikiem dydaktycznym na Politechnice Rzeszowskiej.
Grzegorz Łobodziński – właściciel firmy Fotoacc Grzegorz Łobodziński, Prezes Zarządu Centrum Usług Dronowych sp. z o.o. Swoją działalność rozpoczął od budowy bezzałogowych systemów latających. Firma funkcjonuje od 2013 roku, czyli od początku rozwoju branży w Polsce i tworzy urządzenia kompleksowo: od projektowania, przez konstruowanie, aż po testy. Jego autorskie rozwiązanie – Heksakopter X-01 zostało z powodzeniem wdrożony do działań Służb Mundurowych. Obecnie Firma zajmuje się szeroko pojętą inżynierią – buduje bezzałogowe rozwiązania latające, jeżdżące i inne. Obecnie, oprócz wdrażania rozwiązań dronowych w rolnictwie, Fotoacc skupia się
na dopracowaniu kompleksowego rozwiązania do pomiarów powietrza przy użyciu dronów – zarówno pod względem pyłowym jak i chemicznym. Grzegorz aktualnie realizuje wiele projektów, m.in. bezzałogowy robot jeżdżący do pobierania próbek skażonej gleby, wytwarzanie oprogramowania do analizy danych z kamer multispektralnych (Centrum Usług Dronowych), wytwarzanie innowacyjnych łączników do rur o przekroju eliptycznym czy opracowanie innowacyjnego wózka dla górskich służb ratowniczych o znacząco poprawionych właściwościach użytkowych i funkcjonalnych. Szeroka gama projektów potwierdza możliwości projektowe całego zespołu firm oraz ich lidera.
Daniel Panek, Prawnik / Audytor – Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku prawo oraz na kierunku audyt wewnętrzny (studia podyplomowe). Od 2012 roku certyfikowany (przez Polski Komitet Normalizacyjny) audytor wewnętrzny Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji: PN ISO-IEC 27001, a od roku 2015 certyfikowany (przez Professional Evaluation and Certification Board) Risk Manager: PN ISO-IEC 31000. Stały konsultant w obszarze bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem i ochrony danych osobowych w Federal-Mogul BIMET S.A., Federal-Mogul Gorzyce Sp.z o. o., Federal-Mogul Financial Services Poland Sp. z o. o. oraz VanPur S.A. z siedzibą w Warszawie.
W ramach wykonywanej praktyki zawodowej koncentruje się na obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów bezpieczeństwa informacji, zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa informacji oraz ochrony danych osobowych, w tym zagadnień związanych z unijną reformą RODO/GDPR.
Wybrane zrealizowane lub będące w tracie realizacji projekty:
Łukasz Cywiński – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwent University of Central Lancashire oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Nauczyciel akademicki w Katedrze Ekonomii i Finansów WSIiZ oraz specjalista ds. badań w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się głównie na efektach zewnętrznych z bezpośrednich inwestycji zagranicznych.
CIMESMAK
Historia firmy splata się z historią naszej rodziny. Wszystko zaczęło się prawie 30 lat temu w Brzeźnicy, w moim rodzinnym domu. Na poczatku zaadaptowaliśmy kilka pomieszczeń gospodarczych u rodziców . Opracowując recepturę, odtworzyłam smak i zapach żuru przygotowywanego przez moją mamę i babcię.
Naszymi wiodącymi wyrobami są żurki i barszcze w wersji klasycznej i bardziej nietypowe np. żurek owsiany. W ofercie znajdują się też ogórki kiszone, kapusta kiszona i ocet.
Produkty biorące udział w konkursie to klasyczny żurek biały oraz barszcz biały kiszony na mące żytniej, płatkach owsianych i otrębach pszennych.
Od poczatku osobiście dbam o jakość i powtarzalność naszych wyrobów. Jesteśmy firmą rodzinna z Podkarpacia , ten region jest naszym domem od pokoleń i jest nam bardzo bliski. Konkursowi towarzyszą podobne wartości, dlatego certyfikat Smaczne Bo Podkarpackie jest ważny dla nas i naszych klientów.
Ocieka-Tuszyma
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wenta
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wenta organizator sieci „ Zielony Koszyk” powstało 5 kwietnia 1990 r. jako Sp. Z o.o. z siedzibą we Frysztaku. Od początku zajmowało się handlem hurtowym i detalicznym oraz importem produktów spożywczych. W 1996 roku zostały otwarte pierwsze sklepy samoobsługowe we Frysztaku i Strzyżowie. W chwili obecnej posiadamy na terenie województwa podkarpackiego 31 sklepów ogólnospożywczych oraz hurtownię w Krośnie. 10 z placówek to sklepy franczyzowe, pozostałe to sklepy własne.
Priorytetem jest najwyższa jakość sprzedawanych produktów. W naszej ofercie znajdują się owoce i warzywa, mięso i wędliny, pieczywo, oraz nabiał pochodzące od sprawdzonych podkarpackich producentów. Oprócz najbardziej rozpoznawalnych marek z branży spożywczej, stawiamy w dużej mierze na produkty lokalne.
Jesteśmy na rynku detalicznym 30 lat więc jesteśmy stabilnym i wiarygodnym partner w handlu.. Prowadzone przez firmę sklepy pod nazwą Zielony Koszyk na stałe wpisały się w krajobraz jednostek handlowych w województwie podkarpackim.
Piekarnia-Cukiernia “Szelców”
Piekarnia-Cukiernia “Szelców” z Leska jest rodzinną firmą z tradycjami. Została założona w 1970 roku. Opiera się na własnych recepturach, które są od lat sprawdzone. Działalność swoją rozpoczęła od produkcji wyrobów cukierniczych i lodów, ale z czasem rozpoczęto również produkcję pieczywa. Chleb i bułki wypiekane są z zgodnie z wieloletnią tradycją według sprawdzonych receptur.
Do programu ‘’Smaczne bo podkarpackie ‘’zgłosiliśmy dwa produkty : chleb staropolski jest to chleb żytnio- pszenny oraz tartę jabłkowo- wiśniową z kruszonką migdałową jest to ciasto kruche z owocami z posypką migdałową.
Naszą firmę dlatego warto wybrać , gdyż do produkcji używamy naturalnych składników ze sprawdzonych źródeł. Nasi piekarze i cukiernicy z wieloletnim stażem dokładają wszelkich starań aby zapewnić niepowtarzalny smak wypiekom.
W programie Smaczne bo Podkarpackie bierzemy udział , ponieważ chcemy promować nasze wyroby oraz zachęcać klientów do zakupu wyrobów regionalnych. W ten sposób wspieramy lokalny budżet. Nasze zamiłowanie i pełne zaangażowanie w to co robimy powoduje, że tworzymy z wysokiej jakości pieczywo i wyroby cukiernicze, z którym chcemy z Państwem się podzielić. Nasze słodkie firmowe produkty znane są w całych Bieszczadach i nie tylko. Zachęcamy aby nas odwiedzić i zasmakować naszych wyrobów.
Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Szarek” Andrzej Szarek
Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Szarek” to firma rodzinna. Siedziba Zakładu znajduje się na Widnej Górze k. Jarosławia. Od prawie 30 lat tworzymy dla naszych klientów najwyższej jakości wędliny, oferujemy świeże mięso i smaczne dania kuchni polskiej. W ofercie firmy znajduje się ok. 100 produktów. Wędzenie odbywa się w tradycyjnej wędzarni, co gwarantuje wyjątkowy wygląd i smak wyrobów. Nasz udziec pieczony z kością jest wpisany na listę produktów tradycyjnych. Zakład spełnia wszystkie wymogi UE, funkcjonuje z zasadami systemu HACCP i jest pod stałym nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej.
Gołąbki, to bardzo popularne i lubiane – nie tylko na Podkarpaciu – danie kuchni polskiej. Dlatego też, aby zachwycić kogoś smakiem gołąbków, należy posiadać zupełnie wyjątkową recepturę na ich przygotowanie. Według takiej właśnie specjalnej, niepowtarzalnej receptury tworzymy gołąbki w ZPM „Szarek”.
Tradycja kulinarna Podkarpacia jest dla nas szczególnie ważna, a certyfikat „Smaczne bo Podkarpackie”, który uzyskało szereg produktów z naszej oferty, jest dla naszych klientów gwarancją jakości i dobrego smaku tworzonych przez nas wyrobów.
Zakład Mięsny SMAK GÓRNO
Zakład mięsny Smak Górno to średniej wielkości przedsiębiorstwo wytwarzające wyroby mięsne w oparciu o tradycyjne receptury. Firma w swojej ofercie posiada aż 12 wyrobów wypisanych na Listę Produktów Tradycyjnych. W ostatnich latach dzięki modernizacji i inwestycjom w nowoczesne technologie zakład wyspecjalizował się w produkcji konserw w słojach.
Wyjątkowa oferta produktów słoikowych obejmuje tradycyjne konserwy mięsne PODKARPACKIE SKARBY, linia certyfikowanych ekologicznych produktów czy dania gotowe -bez konserwantów.
Udział w programie SMACZNE BO PODKARPACKIE pozwala na skuteczną promocję oraz wyróżnienie . W obecnej edycji programu zgłoszona została linia smalczyków smakowych w słoikach. Są to produkty wytworzone na bazie polskiego surowca bez użycia konserwantów oznaczone znakiem PRODUKT POLSKI.
Piekarnia Roztoczynski
Piekarnia Roztoczynski z 200 letnią tradycją piekarnictwa znajduje się w Dębicy przy ul. Rzeszowskiej 17. Jesteśmy producentem slynnych Podplomykow Milenijnych które cieszą się dużą popularnością w całej Polsce .USA i Kanadzie. Jest to pieczywo kruche , cienkie,parowate wypiekane z ciasta. Smakuje na słodko i na ostro. Największą zaletą jest to że nie posiada żadnych konserwantów. W programie Smaczne bo podkarpackie bierzemy udział od 2008 roku jesteśmy dumni że możemy wraz z Państwa pomocą pokazać i degustowac nasz produkt. Dużą zaletą jest to że produkt nasz badany jest i sprawdzony przez Państwa.
OSM Jasienica Rosielska
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej jest firmą z ponad 90-letnią tradycją oferując produkty nabiałowe.
Wyroby z Jasienicy Rosielnej znane są w całej Polsce i całym kraju, które cieszą się dużym uznaniem konsumentów. Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem produkowanych wyrobów, opracowujemy również produkty o wysokich walorach dietetycznych. Produkcja odbywa się na nowoczesnych liniach technologicznych.
Spółdzielnia posiada także własny transport, stację paliw, stację napraw, wodociągi i oczyszczalnię.
W swojej ofercie posiada ponad 40 różnego rodzaju wyrobów mlecznych sporządzonych według receptur jako produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne. Produkty powstają z surowców najwyższej jakości, z naturalnych składników i są to wyroby z czystą etykietą,
na które każdy konsument powinien zwracać uwagę przy zakupie produktów.
Mleko Podkarpackie z Jasienicy Rosielnej pochodzi z Podkarpacia
–najczystszego regionu Polski. Odgrywa podstawową rolę w odżywianiu i ma wielkie znaczenie dla zdrowia człowieka.
Jest dobrym źródłem wysokowartościowych białek, łatwo przyswajalnego tłuszczu, ważnych dla organizmu soli mineralnych
( w tym wapnia i fosforu), witaminy A i witamin z grupy B.
W programie ,,Smaczne bo Podkarpackie’’ bierzemy udział, ponieważ jest to konkurs w którym wyroby są oceniane przez Kapitułę i wynik oceny tych wyrobów pozwala na dobrą promocję wśród konsumentów co daje nam możliwość pozyskania coraz to szerszego grona konsumentów.
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ”Mateo” Stanisław Cabaj
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ”Mateo” Stanisław Cabaj istnieje na rynku już ponad 27 lat. PHU Mateo jest firmą rodzinną, szanującą swoje korzenie. Sekretem naszych klasycznych dań są tradycyjne receptury oparte na naturalnych składnikach oraz zaangażowanie zespołu w tworzenie wysokiej jakości potraw. Wszystkie nasze dania są świeżo przygotowane i poddane procedurze głębokiego mrożenia w temperaturze od -30 do -35 stopni przez około 30 minut. Dzięki temu żaden składnik nie traci świeżości ani smaku. Zależy nam na tym żeby każdy niezależnie od diety mógł poznać smak naszych pierogów . W swojej ofercie, oprócz tradycyjnych wyrobów, posiadamy produkty dla dzieci, wegan oraz wegetarian. Firma PHU Mateo, jako jedyna w Polsce, a nawet w europie wprowadziła do produkcji przemysłowej pierogi bezglutenowe.
W tym roku powróciliśmy do naszych pierwszych i jednych z najlepiej sprzedających się produktów, dlatego w konkursie wystawiliśmy pierogi ruskie. Pierogi wykonane są w niezmiennie od lat w tej samej recepturze, co dostrzegają i chwalą nasi klienci. W programie „Smaczne bo Podkarpackie” firma PHU Mateo bierze udział od lat. Nasza firma zawsze uczestniczy w konkursach których celem jest promowanie wysoko jakościowej produkcji wykonywanej przez podkarpackich producentów.
Masarnia Kurek
Manufaktura Nalewek Sp. z o.o.
Manufaktura Nalewek Sp. z o.o. jest firmą rodzinną, która kontynuuje w profesjonalny sposób wieloletnią amatorską pasję kultywowaną w zaciszu domowym. Cały proces produkcyjny opiera się na pracy ręcznej. Nalewki powstają wyłącznie z owoców, polskiego spirytusu oraz cukru. Nie używa się tu “ulepszaczy” takich jak aromaty czy barwniki, nie zawierają konserwantów. To w 100 % naturalny produkt. W naszej ofercie znajdują się dwie linie nalewek – tradycyjne, skoncentrowane, mocniejsze nalewki (ok. 30%) oraz nowoczesna linia lekka (ok. 18%). Nalewki zgłoszone do konkursu wybraliśmy z linii lekkiej i następujące smaki: malina, wiśnia, agrest oraz czarna porzeczka. .Poprzez udział w programie „Smaczne bo Podkarpackie” chcemy z naszymi nalewkami dołączyć do grona wielu innych podkarpackich firm, które dzięki swoim produktom przyczyniają się do promocji naszego województwa. Chcemy zaprezentować nasze nalewki szerszemu gronu odbiorców, a także dążymy do wypromowania ich, by więcej osób odkryło smaki tradycji.
PSH Lewiatan
Jako PSH Lewiatan od 26 lat tworzymy i rozwijamy bliskie, przyjazne sklepy dopasowane do potrzeb lokalnych klientów. Dziś Lewiatan to 2100 przedsiębiorców i 3200 sklepów, które każdego dnia odwiedza ok. 2 mln klientów. Jesteśmy 7. pracodawcą w kraju, który zatrudnia obecnie 30 tys pracowników.
Blisko współpracujemy z ponad 10 000 polskich dostawców, którzy każdego dnia dostarczają do naszych sklepów świeże owoce, warzywa, pieczywo, nabiał, mięsa i wędliny. Od lat z sukcesami rozwijamy portfolio marki własnej Lewiatan, które liczy już ponad 500 produktów z różnych kategorii.
Lokalność i dopasowanie do klienta są w naszym DNA. Naszym wyróżnikiem są nie tylko wysokiej jakości lokalne produkty, ale również bliskie relacje z przedsiębiorcami i klientami.
W codziennym działaniu kierujemy się zasadami współtworzenia, współdecydowania i współodpowiedzialności, które gwarantują przedsiębiorcom bardzo dobre warunki do rozwoju biznesu. Lewiatan zapewnia przy tym niezależność i decyzyjność oraz korzystne warunki handlowe nieosiągalne dla pojedynczych detalistów.
KOS
Jesteśmy firmą z ponad 20 letnim doświadczeniem w produkcji garmażeryjnej. Specjalizujemy się w produkcji najwyższej jakości galaretek mięsnych. W produkcie nie stosujemy żadnych środków konserwujących. Technologia produkcji jest bardzo podobna do domowego wyrobu galaretek – dlatego smak i jakość dorównują wyrobom domowym. Niepowtarzalny smak i zapach galaretka zawdzięcza wysokiej jakości surowcom, tradycyjnej recepturze oraz unikalnemu procesowi produkcji i pasteryzacji. Taki sposób produkcji wyklucza stosowanie jakichkolwiek konserwantów, gdyż konserwacja zachodzi w sposób naturalny. Z sygnałów płynących od naszych konsumentów
wynika, że nasze wyroby cieszą się dużym uznaniem. Otrzymany Certyfikat jest informacją dla konsumentów, że towary ze znakiem „Smaczne bo Podkarpackie” spełniają wszystkie wymagania najwyższej jakości handlowej, sanitarnej i zdrowotnej.
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sieniawie
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Sieniawie to firma z wieloletnią tradycją działająca na lokalnym rynku od 1947 roku. Nasza siedziba mieści się w malowniczej Sieniawie
o bogatej historii w powiecie przeworskim. Chociaż dominującą działalnością spółdzielni jest handel detaliczny – prowadzimy dziesięć sklepów pod szyldem polskiej sieci franczyzowej Lewiatan – to od zawsze oczkiem w głowie kolejnych zarządów była produkcja pieczywa o najwyższej jakości. Nasze pieczywo produkujemy według tych samych tradycyjnych receptur przekazywanych już od kilku pokoleń piekarzy. W odróżnieniu od dużych „przemysłowych” piekarni stosujemy metodę dwufazową prowadzenia ciasta, na naturalnym zakwasie, co z jednej strony wydłuża proces produkcji, ale znacząco wpływa na walory smakowe a także odżywcze produkowanego pieczywa.
Prezentowany w tegorocznej edycji programu „Smaczne bo Podkarpackie” Obwarzanek Sieniawski to produkt ręcznie robiony, tworzony z pasją w oparciu o tradycyjną recepturę. Produkcja
i wypiek obwarzanka z surowców najwyższej jakości sprawia, że jego skórka jest niezwykle aromatyczna i chrupiąca. Dlatego aby cieszyć się pysznym śniadaniem wystarczy lekkie muśnięcie masłem. W takim połączeniu obwarzanek sieniawski zadowoli najbardziej wymagające podniebienia zarówno dorosłych jak i dzieci.
W naszej działalności piekarniczej cały czas dążymy do doskonałości, a uzyskanie certyfikatu
„Smaczne bo Podkarpackie” daje potwierdzenie zarówno nam jak i naszym klientom gwarancji smaku i jakości naszego produktu. Certyfikat jest również ważną dla nas aprobatą obranego kierunku rozwoju naszej piekarni.
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Sędziszowie Małopolskim
Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Sędziszowie Małopolskim w roku bieżącym obchodzi Jubileusz 75-lecia powstania. Spółdzielnia działa na rynku lokalnym prowadząc 7 sklepów samoobsługowych spożywczo-przemysłowych oraz działalność produkcyjną w piekarni.
Spółdzielnia produkuje w piekarni wyroby piekarnicze ponad 40 asortymentów i ciągle dostosowujemy się do potrzeb i oczekiwań klientów ale z zachowaniem tradycji i wysokiej jakości.
Kilka słów o naszym chlebie swojskim, najpierw przygotowujemy rozczyn z maki żytniej, który kisi się w kącie bo…musi. Następnego dnia wyrabiamy z sercem i mąką żytnio- pszenną okrągły bochen chleba o tradycyjnym smaku. Produkt nasz powstaje z naturalnych składników. Produkt biorący udział w Konkursie to powrót do tradycji a Klienci coraz częściej sięgają po takie wyroby.
Spółdzielnia wyróżniana była kilkakrotnie jako Solidna Firma powiatu ropczycko-sędziszowskiego, Gepardami Biznesu oraz najwyższym Spółdzielczym wyróżnieniem Prymusa Spółdzielczości.
Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Głogowie Małopolskim posiada 75-letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności handlowej. Obecnie Spółdzielnia prowadzi 10 placówek detalicznych oraz Piekarnię w której tradycyjnymi metodami produkuje się wyroby na naturalnych składnikach. Piekarnia piecze chleby zwykłe i smakowe, bułki, rogale, bagietki oraz całą gamę wyrobów słodkich od ciasteczek suchych, po serniki, makowce i pierniki. Nowym wyrobem są Paluchy Głogowskie w pięciu smakach: z kminkiem, makiem, czarnuszką, czosnkiem i ziołami prowansalskimi. Receptura Paluchów opracowana została według starego przepisu Babci i zawiera wyłącznie naturalne składniki. Paluchy Głogowskie są „pyszną” przekąską która smakuje bez żadnych dodatków lub w zestawie z barszczykiem, sosami, napojami czy miodem. Wyroby z Piekarni GS cieszą się dużym uznaniem wśród konsumentów, są dostarczane do szkół i przedszkoli oraz przekazywane potrzebującym organizacjom pozarządowym. Dobre produkty należy promować, stąd decyzja o uczestnictwie w Programie „Smaczne bo Podkarpackie”.
Kon-bit Sp. z o.o.
Kon-bit Sp. z o.o. to spólka należaca do sieci FRAC. Frac to Sieć Polskich sklepów spożywczych wywodząca się z Podkarpacia licząca 22 lokalizacje. Swoje sklepy rozlokowane ma na terenie województwa Podkarpackiego oraz Mazowieckiego.
Frack wędiny z własnej wędzarni – to linie wędlin oraz wyrobów z najlepszych jakościowo surowców oraz przypraw, produkowana w jednej z naszych społek KON-BIT Sp. Z o.o. Produkowana ręcznie, wyłącznie dla sieci sklepów Frac. To prawdziwe wędliny.
Salceson powstaje z mięsa wieprzowego pochodzącego z golonki.Doprawiony tradycyjnie pieprzem, czosnkiem oraz kminkem. Na przekroju widoczne są duże kawałki mięsa zalane rosołem.
Frac to firma ze 100% polskim kapitałem, firma rodzinna wspierająca polski handel oraz lokalnych dostawców. Stawiamy na szeroko rozumianą jakość. Dzięki temu zostaliśmy uhonorowani prestiżową nagrodą branżową przez Wydawnictwo: wiadomości handlowe- Market Roku.
Pragniemy aby w naszej ofercie były wyjątkowe lokalne produkty, by nasi klienci mogli sięgać po nie na co dzień.
Dr. Gurgul
Fabryka została założona w 1887 r. przez pradziadka obecnego Prezesa Zarządu Pani Anety Gurgul. Firma zajmuje się produkcją biszkoptów podłużnych i okrągłych, które produkowane są niezmiennie według receptury sprzed ponad stu lat, przy użyciu naturalnych składników. Biszkopty wyrabiane i formowane są tradycyjną metodą ręczną. Biszkopty to lekkie ciastka o podłużnym kształcie, kruchej konsystencji i jednolitej, złocistej barwie. Ulegają łatwemu i całkowitemu strawieniu, polecane są dzieciom, matkom karmiącym, osobom starszym, rekonwalescentom i jako element zdrowej diety. Wybierając produkty naszej firmy mają Państwo pewność, że są to produkty najwyższej jakości bez sztucznych dodatków. Udział w programie „Smaczne bo Podkarpackie” jest potwierdzeniem, że nasze produkty należą do najlepszych w regionie i spełniają najwyższe wymagania jakościowe.
Dobrowolscy
Marka Dobrowolscy od prawie trzech dekad przywodzi na myśl wyśmienity smak, który łączy przy stołach pokolenia zarówno na co dzień jak i od święta. Dobrowolscy to w 100% polskie, rodzinne przedsiębiorstwo. Bazując na wiedzy i 30-letnim doświadczeniu firma potrafi łączyć nowoczesne technologie z wiernością tradycji.
To przywiązanie do „tradycji” znajduje swoje odbicie we wszystkich markach należących do portfolio firmy takich jak: Polskie Rarytasy, Tradycyjnie Wędzone, Bracia Dobrowolscy, Podkarpackie Specjały, Kukuryku. Produkty te zapewniają konsumentom wysoką jakość produktów z segmentu premium.
Do konkursu zostały zgłoszone dwa produkty z linii Tradycyjnie wędzone – SZYNKA I POLĘDWICA Z WADOWIC. Są to doskonałe wędliny Premium, które swój smak zawdzięczają tradycyjnemu wędzeniu w prawdziwej wędzarni, dokładnie tak, jak robili to nasi dziadkowie.
Bardzo ważną kwestią jest dla nas komunikacja o korzeniach pochodzenia i jakości produktów tradycyjnych. Certyfikat “Smaczne bo Podkarpackie” jest doskonałą wizytówką dla naszych produktów i potwierdzeniem ich jakości – regionalnych wędlin z podkarpacia.
Pracownia Cukiernicza Wiktor
Pracownia Cukiernicza powstała jako rodzinna firma w 1995 r. Założył ją ojciec i syn z zawodu cukiernik.
Na dzień dzisiejszy nasza oferta liczy około 100 różnych ciast, ciasteczek , tortów i tart.
Nasz produkt konkursowy to po raz kolejny Makowiec Dębicki.To rolada makowa pieczona od lat według tradycyjnego , rodzinnego przepisu. Ciasto drożdżowe z ogromną ilością pysznego maku i bakalii to duma naszej cukierni. Makowiec jest jednym z najbardziej upragnionych wypieków naszych klientów .
Nasza firma od lat stawia na tradycję , domowe smaki i naturalne składniki Grono wiernych, stałych klientów, oraz rzesza nowych dają nam przekonanie ,że to co robimy , jest doceniane . Tworzymy wszystko dla Was z pasji, jaką jest cukiernictwo.
Udział w „Smaczne bo Podkarpackie” to dla nas niezwykłe wyróżnienie i zaszczyt. To możliwość zaprezentowania naszej firmy szerszemu odbiorcy. To oczywiście, również forma promocji Naszej Pracowni i przede wszystkim przedstawienie Wam naszego Makowca Dębickiego oraz całej Naszej oferty.Serdecznie zapraszamy.
Cukiernia Pokusa
Przemysław Król – Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego
Ratownik medyczny od 15 lat czynny zawodowo. Pracuje w zespołach wyjazdowych Specjalistycznych i Podstawowych. Koordynator ds. szkoleń w Podkarpackim Centrum Ratownictwa Medycznego.
Alina Woźnica absolwentka Uniwersytetu w Poznaniu, wydział Technologia Żywności. Długoletni pracownik w pionie Higieny Żywności i Żywienia w Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ukończyła między innymi specjalizacje mające zastosowanie w ochronie zdrowia: I stopnia w dziedzinie Higiena i epidemiologia i w dziedzinie Zdrowie publiczne uzyskując tytuł specjalisty.
Od 18 lat właściciel prężnie działającej firmy deweloperskiej Szklane Tarasy oraz od 4 lat Hotelu Bacówka Radawa & SPA****, prelegent wielu spotkań i konferencji. Twórca wielokrotnie nagradzanych i rozpoznawalnych w całym Rzeszowie obiektów takich jak ST Tower, Zig Zak House czy ST 55, które charakteryzują się niebanalną architekturą oraz ciekawymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Pomysłodawca oraz główny prelegent szkoleń i warsztatów deweloperskich „Zostań Deweloperem” oraz „Flip na Działce”. Inwestor i analityk, z wykształcenia ekonomista.
Adam Adamczyk
Bussines Solution Architect w SAP Polska.
Blisko 20 lat doświadczenia we projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych systemów informatycznych w zakresie logistyki oraz produkcji.
Swoją kariere zawodową rozpoczynał w IBM jako Konsultant, po czym dołączył do SAP SE jako Bussines Solution Architect.
Prowadził projekty m in w Volkswagen, DHL, CMC, Orlen, Eurocash oraz Żabka. Jako pracownik SAP nadzoruje oraz audytuje wdrożenia systemów w Europie. Wykładał na uczelniach Koźmiński, Łazarski oraz Technische Universitaet Darmstadt. Leader zespołu Industry 4.0 w SAP CEE. Autor wielu publikacji na temat nowoczesnych metod organizacji produkcji oraz logistyki.
Bartłomiej Cieszyński – Z-ca Dyrektora CSP, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Menedżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w firmach polskich i międzynarodowych, m.in. Pioneer, Netia, Allianz. Nabył praktyczne doświadczenia w zarządzaniu zespołami ludzkimi, od kilku do kilkuset osobowych, w branży ubezpieczeniowej, bankowej, telekomunikacyjnej i rynku mediów. Brał udział jako konsultant lub jako zarządzający w procesach restrukturyzacji firm i wdrożeniach zespołów pracowniczych do nowych sytuacji organizacyjnych. Wprowadzał na polski rynek oddziały firm zagranicznych oraz w tworzył i przygotowywał do sprzedaży produkty finansowe. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (filologia romańska), Uniwersytetu Warwick (MBA) i Uniwersytetu Sztokholm (Bankowość i Finanse) oraz uczestnik licznych kursów w Polsce i za granicą z zarządzania zespołami ludzkimi. Od 2013 r. związany z Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania. Prowadzi zajęcia z zarządzania zespołami ludzkimi, zarządzania zmianą, coachingu, motywacji pracowników, sprzedaży, negocjacji i skutecznej komunikacji międzyludzkiej. Jest autorem kursów e- learningowych z zakresu zarządzania, negocjacji i sprzedaży, organizatorem i prelegentem konferencji z dziedziny zarządzania i coachingu. Jest także opiekunem merytorycznym studiów podyplomowych MBA oraz Zarządzanie Sprzedażą i Marketingiem na WSIiZ w Rzeszowie.
Niezależny ekspert finansowy, przedsiębiorca, freelancer. MB Premium, to zespół młodych i energicznych osób. Na co dzień zajmują się obsługą przedsiębiorców pod względem finansowym, dostarczając najkorzystniejsze rozwiązania zaczynając od środków na kapitał obrotowy, inwestycyjny aż po leasing.
Trener z dużym doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń dla pracowników administracyjnych i firm. Przez ostatnie siedem lat prowadził kilka przedsiębiorstw związanych z bezpieczeństwem, energetyką solarną oraz produkcją żywności. Swoje doświadczenia zawodowe wykorzystuje w uczeniu innych. Najwięcej satysfakcji dają mu zadowoleni uczestnicy szkoleń, którzy w praktyce wykorzystują nabyte umiejętności. Po godzinach pracuje z młodzieżą i dziećmi w zakresie edukacji ekologicznej i nauki języków. W wolnych chwilach eksperymentuje kulinarnie, tworząc nowe przepisy na dania kuchni fusion i montuje drony zasilane na baterie słoneczne.
Konrad Nieboj, Territory Channel Manager – Azure
W Microsoft odpowiada za rozwój partnerów w zakresie technologii Azure. Od przeszło ośmiu lat zajmuje się usługami chmurowymi najpierw pracując w firmie partnerskiej, a od dwóch lat właśnie w Microsoft pomagając polskim firmom informatycznym w skutecznym promowaniu, oferowaniu i sprzedaży Azure.
Mirosław Herbut, Microsoft 365 Consultant
Specjalizuje się w obszarze Usług Chmurowych, w szczególności Microsoft 365.
Pomaga przygotować proces migracji firmy do “chmury”, aby dostęp do danych firmowych z każdego miejsca i urządzenia był jeszcze łatwiejszy.
Doradza jak zwiększyć bezpieczeństwo informatyczne przedsiębiorstw, minimalizując ryzyko zagrożeń płynących z Internetu,
dzięki zastosowaniu najlepszych mechanizmów bezpieczeństwa.
Dba, aby klienci uzyskali możliwie największy zwrot z inwestycji w efektywne narzędzia informatyczne takie jak: Microsoft 365 zawierające m.in.: Microsoft Exchange,
SharePoint, Teams, OneDrive, Power Automation.
Absolwent Politechniki Rzeszowskiej i Katholieke Hogeschool Zuid-West-Vlaanderen KATHO w Belgi.
Pasjonat sportu, podróży i chmury 🙂
Ekonomista, ekspert z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Posiada wszystkie cztery stopnie certyfikacji zawodu księgowego, włącznie z certyfikatem „Dyplomowany księgowy” wydanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Obecnie realizuje kolejne etapy niezbędne do uzyskania uprawnień biegłego rewidenta. Posiada ponad 14 lat doświadczenia zawodowego w działach finansowych oraz księgowości. Przez ostatnie 9 lat zajmowała w spółkach kapitałowych (spółki z o.o., spółki akcyjne) stanowiska głównego księgowego, dyrektora finansowego lub stanowiska łączące te funkcje. W trakcie swej pracy zawodowej zajmowała się również aspektami podatkowymi takich zagadnień jak: przekształcenie przedsiębiorców w spółki prawa handlowego, przekształcenie spółek z o.o. w akcyjne oraz wyprowadzanie podmiotów gospodarczych z problemów ekonomicznych – głównie spółek prawa handlowego. Od 2013 r. piastowała stanowisko Dyrektora zarządzającego, a od 2015 roku Prezesa zarządu Optimum Consulting Group, gdzie odpowiada między innymi za: nadzór nad procesami restrukturyzacyjnymi w zakresie wykonania audytu finansowego, jego analizy i przedstawionych wniosków, realizację procesów przekształceniowych klientów w zakresie aportu majątku i utworzenia polityki finansowej tworzonego przedsiębiorstwa. Prowadzi nadzór nad działalnością biura rachunkowego, nadzoruje organizację szkoleń i kursów zawodowych organizowanych w ramach Placówki Oświatowej Centrum Kształcenia Kadr OPTIMUM CG oraz osobiście prowadzi doradztwo i wykłady w ramach kursów zawodowych, szkoleń i sympozjów. Absolwentka Wydziału Ekonomii, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie gdzie uzyskała tytuł licencjata oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej; specjalność Rachunkowość w Zarządzaniu finansami Przedsiębiorstw, gdzie uzyskała tytuł magistra. Posiada przygotowanie pedagogiczne dla wykładowców pozaszkolnych form nauczania.
Prawnik / Współnik Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Lewandowski. Prokurent Grupy OCG.
Prawnik, specjalista z zakresu prawa obrotu gospodarczego. Praktykę w tym obszarze prowadzi od 1998 roku. Obecnie Partner Zarządzający Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners i prokurent Grupy OCG realizujących obsługę inwestycji zagranicznych inwestorów zagranicznych w Polsce i polskie inwestycje na Ukrainie. Przekształcenia podmiotów prawa handlowego, procesy naprawcze, restrukturyzacyjne, przygotowanie i sprzedaż spółek handlowych oraz obsługę prawną firm. Od roku 2010 jest zaangażowany w zacieśnienie wymiany handlowej z Ukrainą, W roku 2015 został dyrektorem przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Rzeszowie, a od grudnia 2017 roku piastuje stanowisko Dyrektora Centrum Analiz Rynkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.
W 2015 roku wyróżniony przez Bank Światowy dyplomem uznania za wkład w rozwój przedsiębiorczości, a w 2018 roku wyróżniony przez PUIG Polsko Ukraińską Buławą Gospodarczą za wyjątkowy wkład pracy w rozwój polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej.
Jako doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS prowadzi badania naukowe nad zagadnieniami prawa obrotu gospodarczego. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie, gdzie ukończył studia jednolite na kierunku: Prawo. Ukończył studia podyplomowe – Prawo gospodarcze na Katedrze Prawa Cywilnego i Gospodarczego wydziału Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uzyskał tytuł magistra zarządzania realizując specjalność Rachunkowość w Zarządzaniu finansami Przedsiębiorstw na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz tytuł licencjata Europeistyki na Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ukończył studia pierwszego stopnia: Współczesne Stosunki Międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku.
Dodatkowo od 2012 roku zajmuje się problematyką prawną szeroko rozumianej ekonomii społecznej. Pełni funkcje doradcze na rzecz podmiotów ekonomii społecznej oraz jest doradcą OWES i Lustratorem Spółdzielni. Od 2014 roku wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych w Warszawie.
Autor szeregu prawniczych publikacji w obszarze prawa obrotu gospodarczego, spółek kapitałowych oraz spółdzielni socjalnych. Uczestnik i prelegent konferencji krajowych i międzynarodowych.”
Jestem absolwentem Politechniki Rzeszowskiej – specjalność zarządzanie w przemyśle.
Byłem wieloletnim Dyrektorem Regionalnym firmy Żagiel, założycielem i Dyrektorem Oddziału firmy Pramerica, Radnym UMiG Błażowa, w Zarządzie Towarzystwa Rolno-Przemysłowego Dolina Strugu, Członkiem Rady Programowej PKB. Obecnie jestem wiceprezesem stowarzyszenia pod Skrzydłem Anioła, członkiem MDRT, Prezesem TKP Consulting sp. zoo oraz specjalizuję się w ubezpieczeniach na życie ze szczególnym uwzględnieniem szacowania ryzyk w biznesie. Wieloletnie doświadczenia były inspiracją do napisania Przewodnika dla Biznesu ”ABC dziedziczenia firmy”.
Waldemar Jakubus, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Dobrowolscy sp. z o.o.
W 30 letniej historii firmy Dobrowolscy, przez 26 lat swojej pracy, aktywnie uczestniczył w szybkim rozwoju firmy.
Obecnie jest odpowiedzialny za rozwój sprzedaży oraz działania marketingowe. Swoim wieloletnim doświadczeniem, zebranym na wielu poziomach i działach w firmie, przewodniczy i dzieli się wiedzą z zespołami w wielu wprowadzanych nowych projektach.
Ewa Mazur, radca prawny, Lider Praktyki Nowoczesnych Technologii i Prawa Własności Intelektualnej w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych sp. p. z siedzibą w Rzeszowie.
Współpracuje z Kancelarią od 2014 r. Zajmuje się zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego, prawa nowoczesnych technologii, prawa telekomunikacyjnego oraz prawem umów w obrocie gospodarczym. Specjalizuje się także w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych oraz własności intelektualnej.
Wojciech Polan – Dyrektor ds. Marek Własnych i Eksportu Europa, Van Pur S.A.
Menedżer sprzedaży, specjalista ds. handlu zagranicznego z dużym doświadczeniem we wdrażaniu strategii eksportowych polskich przedsiębiorstw. W latach 2004-2006 pracował na stanowisku Specjalisty ds. Zaopatrzenia i Eksportu w firmie Roleski. Następnie, do roku 2008, zatrudniony jako Regionalny Kierownik Sprzedaży w dziale eksportu firmy Foodcare. Od 12 lat związany z firmą browarnicza Van Pur. Obecnie piastuje tu stanowisko Dyrektora ds. Marek Własnych i Eksportu Europa. W Polsce współpracuje m.in. z Biedronka i Lidlem.
Od grudnia 2018 roku Doktor Nauk Ekonomicznych UEK. Jest również politologiem i specjalistą ds. stosunków międzynarodowych. Jest autorem licznych publikacji i wystąpień na konferencjach naukowych z zakresu handlu międzynarodowego i dyplomacji gospodarczej. Absolwent wydziału Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Instytutu Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Od kilkunastu lat szczęśliwy mąż Eweliny. Tata 14-letnigo Jasia i 12-letniej Julii. Zbudował dom, posadził drzewo i napisał w 2007 roku jedyną w Polsce książkę o dyplomacji gospodarczej.
Mariusz Kwolek, radca prawny, Partner w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych sp. p. z siedzibą w Rzeszowie.
Radca prawny wykonujący zawód od 2011 roku, po zakończeniu studiów w latach 2005-2008 odbył aplikację sądową, ukończoną egzaminem sędziowskim.
Współpracuje z kancelarią od 2008 roku. Specjalizuje się w obsłudze klientów z rynku FMCG, w szczególności w prawie umów w obrocie gospodarczym, rozwiązywaniu sporów z zakresu prawa cywilnego i administracyjnego, a także w prawie telekomunikacyjnym
i antymonopolowym.
Pełni funkcję Prezesa Ośrodka Mediacji przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie.
Agnieszka Peret, Dyrektor Ekonomiczno – Finansowy , Wiceprezes Zarządu Spółki Dobrowolscy Sp. z o.o. z siedzibą w Wadowicach Górnych.
Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora do spraw Ekonomiczno – Finansowych Spółki Dobrowolscy Sp. z o.o. Posiada szeroką wiedzę oraz bogate doświadczenie w zakresie zarządzania bieżącą działalnością Społki pod kątem finansowo-administracyjnym. Posiada również doświadczenie w zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków UE.
Doświadczenie w zarządzaniu i administracji zdobywała w spółce Dobrowolscy już od 1997 r. Od tamtego czasu pracowała kolejno jako Specjalista ds. księgowości, Specjalista Controller, Kierownik Działu Controllingu, a obecnie jako Dyrektor Ekonomiczno – Finansowy.
Bartosz Piziak
Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach geografia oraz zarządzanie w turystyce. Na tym uniwersytecie obronił także pracę doktorską pt. Turystyka na pograniczu polsko-słowackim – stan i perspektywy rozwoju oraz przez szereg lat pracował jako wykładowca. Aktualnie pracuje w Instytucie Rozwoju Miast i Regionów, w którym m.in. koordynuje pilotażowy projekt wdrożenia urban labów w polskich miastach. Przez ponad 15 lat związany z branżą turystyczną, m.in. jako pilot wycieczek, organizator wyjazdów motywacyjnych oraz ekspert rynku lotniczego. Odwiedził ok. 80 krajów świata na 5 kontynentach. Jako dziennikarz publikował m.in. w „National Geographic Traveler”, „Poznaj Świat”, „Witaj w podróży”. Współautor programu podróżniczego „Między Biegunami” emitowanego co sobotę na antenie Radia Kraków. Pomysłodawca i organizator licznych festiwali podróżniczych, m.in. Travenalia, Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy. Pełni funkcję prezesa zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia na Rzecz Przedsiębiorczości, Promocji i Rozwoju Turystyki PRO-TUR.
Krzysztof Staszewski, ur. 22.01.1963r. w Rzeszowie
Z wykształcenia historyk. Własną działalność gospodarczą założył już w 1991r. Członek Rad Nadzorczych m.in. Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Parku Przemysłowego „Stare Miasto” w Leżajsku, Podkarpackiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. W swojej karierze zajmował się Funduszami Unijnymi na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Stowarzyszeniu “PRO CARPATHIA”, w którym pełnił również funkcję Prezesa Zarządu. Pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Prezesa Zarządu w Podkarpackim Funduszu Poręczeń Kredytowych. W 2017 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu w Podkarpackim Funduszu Rozwoju w Rzeszowie.
Ryszard Skotniczny
Z biznesem związany od 1991 roku. Obecnie współwłaściciel rodzinnej firmy RSF SP. z o. o, prowadzącej Dwór Kombornia Hotel & SPA****, Wine Garden Hotel***, Salon Win Karpackich oraz markę czekolad Choco Wine i Polish Flavors. Fundator Fundacji ENO Carpathian oraz Fundacji Hotele Historyczne Polska. Od czerwca 2015 wiceprezes zarządu Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Od lat aktywnie wspiera i angażuje się w akcję charytatywną Opłatek Maltański, organizowaną przez Zakon Maltański w Polsce. Jako wielbiciel muzyki klasycznej promuje kulturę wysoką poprzez organizację Festiwalu Karpackiego – Wieczory Muzyczne w Dworze Kombornia, który na stałe zagościł w kalendarzu imprez kulturalnych regionu.
Zainteresowanie podróżami i turystyką wpłynęło na decyzję o powołaniu do życia Fundacji SlowBeskid w roku 2016, promującej region Beskid Niski i Pogórze, której jest prezesem.
Członek Społecznej Rady Turystyki przy Ministrze Sportu i Turystyki.
Do najważniejszych osiągnięć zawodowych należy zaliczyć realizację kontraktów na budowę infrastruktury teleinformatycznej największych sieci komputerowych w Polsce jako współwłaściciel firmy Solidex do 2006 roku, a także kompleksową renowację zabytkowego zespołu parkowo-dworskiego w Komborni wraz z uruchomieniem drugiego na Podkarpaciu hotelu 4* w 2009 roku.
Specjalizuje się w obszarze postępowań podatkowych, planowania podatkowego, rynków kapitałowych i spraw międzynarodowych
Przed rozpoczęciem pracy w AXELO zdobywał doświadczenie w kancelariach o profilu procesowym oraz biznesowym gdzie był odpowiedzialny za doradztwo oraz reprezentowanie klientów w negocjacji międzynarodowych projektów handlowych. Członek i koordynator zespołów przeprowadzających badania prawne (due diligence) oraz procesy z zakresu fuzji i przejęć. Z AXELO związany jest od jej powstania.
Jest autorem publikacji z zakresu prawa podatkowego, handlowego oraz prawa rynku kapitałowego.
Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie a także Studia Podyplomowe na kierunku Prawo i ekonomia rynku kapitałowego prowadzone w Szkole Głównej Handlowej. Zawód radcy prawnego wykonuje od 2016 r.
Pasjonuje się sportem oraz historią.
Dr hab. Tomasz Bernat, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, były prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz kierownik Katedry Mikroekonomii. Kierownik wielu grantów naukowych i organizacyjnych finansowanych ze źródeł krajowych i międzynarodowych. Autor ponad 200 publikacji. Aktualnie obszary pracy naukowej i organizacyjnej zawierają się w ekonomii i przedsiębiorczości.
Biznesowo założyciel i wiceprezes Allegen Sp. z o.o. przedsiębiorstwa działającego w obszarze biotechnologii, zajmującego się badaniami sportowców pod kątem relacji ich genotypu i osiągnięć sportowych. Doradca Zarządu ds. Badań i Rozwoju firmy AG Serwis sp. z o.o. zajmującej się produkcją i serwisowaniem ubrań roboczych.
www.usz.edu.pl
www.allegen.eu
www.ag-serwis.pl
Barbara Zych, PhD.
CEO Employer Branding Institute, na co dzień zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem strategii pozyskiwania oraz retencji pracowników dla największych pracodawców w Polsce opartych o dane; Autorka narzędzi z obszaru analityki talentów (ebnavi.com) i angażowania pracowników w procesy biznesowe (pepperto.com). Wykładowca akademicki, autorka książek z obszaru HR. Na co dzień przekonuje Polaków do tego, że można być szczęśliwym w pracy w ramach akcji pracujebolubie.pl.
Więcej na www.barbarazych.com
CEO w HRM Institute; doświadczony strateg i ekspert w obszarze employer branding, kształtowania i optymalizacji środowiska pracy, zarządzania talentami i marketingu HR. Konsultant, szkoleniowiec, trener i wykładowca. Autorka publikacji na temat budowania wizerunku pracodawcy, marketingu HR pracodawcy, storytellingu w employer brandingu, pokolenia Y/Millenium czy EVP. Organizatorka konferencji, szkoleń i warsztatów z obszaru zewnętrznego i wewnętrznego wizerunku pracodawcy.
Najnowsze dwie publikacje to e-book i narzędziownik o EVP, to: #kursoksiążka EVP bez tajemnic, oraz strategiczna książka dostępna od 10 września EB bez tajemnic.
Od wielu lat zajmuje się tematyką wizerunku pracodawcy i komunikacji HR pracodawcy. Współpracuje z wieloma firmami w zakresie tworzenia i wdrażania strategii employer branding.
HRM Institute od 2012 roku prowadzi badanie Employer Branding w Polsce. Jest to ogólnopolskie badanie przeprowadzane wśród polskich pracodawców na temat działań employer brandingowych jakie realizują. Wyniki badania są prezentowane podczas konferencji Employer Branding Summit (www.ebsummit.pl). Konferencja od kilku lat gromadzi specjalistów i ekspertów employer branding z całej Polski, którzy mają szansę podjęcia inspirujących dyskusji i wymiany własnych doświadczeń.
Jednym z celów działalności HRM Institute jest poszukiwanie i wyróżnianie najlepszych praktyk employer brandingowych w Polsce. Dlatego od kilku lat, także podczas konferencji zostają przyznawane nagrody Employer Branding Excellence Awards, promujące najlepsze praktyki employer brandingowe w Polsce.
Przedsiębiorca, współwłaściciel kilkunastu spółek, ekspert od innowacji i skalowania biznesu,
Pokazuje, jak dzięki sile pędu idzie przez życie biznesowe skutecznie i mocno do przodu. Prelegent, mentor, wykładowca. Autor książki „ Siła Pędu”
Laureat rankingu 50. najbardziej kreatywnych w biznesie magazynu “Brief”.
Otrzymał główną nagrodę w kategorii Wzór Przedsiębiorczości od Studenckiego Forum Business Center Club. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich start-upowców.
Rekruter, headhunter i trener. Właścicielka firmy „Robię HR”, w której rekrutuje specjalistów z różnych branż, szkoli firmy i klientów indywidualnych z nowoczesnej rekrutacji, LinkedIna i budowania marki osobistej. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiowała politykę społeczną, neurokognitywistykę, seksuologię oraz psychologię. Prowadzi bloga www.robiehr.pl, na którym dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami. Jest prelegentem na konferencjach i wydarzeniach branżowych. LinkedIn jest jej głównym narzędziem pracy i doskonale wykorzystuje jego potencjał. Została uznana za jeden z najbardziej wpływowych głosów LinkedIn 2018 roku w plebiscycie „TOP 10 głosów polskiego LinkedIn” organizowanego przez magazyn
Doświadczony konsultantka HR i ekspertka Employer Brandingu. Wspiera pracodawców w budowaniu relacji z przyszłymi, obecnymi oraz przeszłymi pracownikami. Łączy marketing z HR, komunikacją, personal brandingiem liderów. Specjalizuję się w motywacjach millenialsów oraz w wydarzeniach łączących pokolenia. Prelegentka konferencji I love Marketing, Linkedin Local, Sales Angels. Doradza w obszarze marketingu rekrutacyjnego. Organizuję warsztaty, moderuje prace zespołów. Wcześniej członek zarządu firmy BIGRAM. Przez ponad 14 lat rozwijała w Polsce dwa międzynarodowe programy łączące świat młodych talentów z pracodawcami (konkurs GMC Poland oraz program Enactus). Pisze bloga na www.PaulinaMazur.com
Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej (Energetyka, Wydział Energetyki i Paliw), od początku kariery zawodowej związany z energetyką odnawialną. W ciągu ostatnich 7 lat w Columbus Energy rozwija i zarządza Pion Techniczno Inwestycyjny. Odpowiedzialny za realizację inwestycji, rozwój nowych produktów oraz wprowadzanie nowych technologii.
Autor bloga whysosocial.pl poświęconego zagadnieniom marketingu internetowego oraz social media. Autor książki „Zrozumieć social media” wydanej przez wydawnictwo Onepress.
Posiadam 10 lat doświadczenia w pracy w agencjach reklamowych oraz czołowych polskich wydawnictwach mediowych (Onet-RAS, Edipresse). Pracowałem z takimi markami jak IBM, Whirlpool, Cisco, Netsprint, Żubr, Castorama.