Konferencje i eventy online - 3 powody, dla których warto brać w nich udział | G2A Arena
1404, 2020

Samodoskonalenie, zdobywanie wiedzy i nabywanie nowych umiejętności to jedna z najcenniejszych rzeczy, jaką możemy sobie oferować. Jednym słowem inwestycja w siebie to najlepsza inwestycja! W dobie Internetukażdy z łatwością znajdzie dziedzinę, czy hobby, w którym może się rozwijać. Czasami jednak wiedza z książek, e-booków czy poradników nie wystarcza. Co wtedy? Jak działać, by rozwijać siebie, swoje kompetencje, czy biznes?Jak zauważać efekty i jednocześnie nie mieć poczucia straconego czasu? Odpowiedzią na to są konferencje szkoleniowe online.

Jedną z form samodoskonalenia są konferencje, kongresy i różnego rodzaju eventy. Ta praktyka znana jest od lat. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń, profesjonaliści, łatwość nawiązania nowych znajomości, ciekawe i unikatowe wystąpienia, które często nie są dostępne nigdzie indziej, tylko podczas konkretnego eventu.

Rzeczywistość związana z pandemią koronawirusa, w której aktualnie się znajdujemy, wymusza nowe rozwiązania. Dziś, to wydarzenia online są alternatywą dla spotkań. Co więcej, ta forma zyskuje na popularności. Dlaczego? Bo uczestnictwo w nich wnosi wiele wartościowej wiedzy i daje szereg dodatkowych korzyści.

 

Po pierwsze: nowa wiedza, umiejętności i uznani eksperci

Kongresy czy konferencje biznesowe lub branżowe, które z łatwością można zorganizować w sieci to doskonałe miejsce i najłatwiejszy sposób na podniesienie swoich kompetencji w danej dziedzinie. Dawka wiedzy zdobyta podczas udziału w wydarzeniu online może równać się tej, spędzonej na wielogodzinnej analizie informacji zawartych w książkach czy magazynach. Co więcej, internetowe konferencje stwarzają doskonałą przestrzeń dla poszukiwania nowych inspiracji, ponieważ możemy uczestniczyć w wydarzeniach z całego świata i słuchać osób, które są autorytetami w danej branży nie tylko w skali regionalnej czy krajowej, ale przede wszystkim globalnej. Przykładowo G2A Arena, przymierzając się do uruchomienia kanału G2A Arena Online, postawiła sobie za cel, aby w jednym z cyklów konferencji – BWL Online gośćmi były osoby działające w biznesie, kulturze i sztuce, pochodzące z całego świata.

 

Po drugie: wydarzenia online to platforma wymiany doświadczeń

Nic tak nie wpływa na zdolność zapamiętywania przydatnej wiedzy, jak popieranie jej konkretnymi przykładami. To one wpływają na naszą wyobraźnię, dzięki czemu łatwiejsze jest przyswojenie wiedzy i zapamiętanie jej na dłużej. Kultura obrazkowa czy interaktywne wideo, tworzące wzorce komunikacji zarówno biznesowej, jak i społecznej umożliwiają natychmiastową interakcję z prelegentami – co nie jest możliwe podczas tradycyjnej konferencji, gdzie dopiero po prelekcjach jest czas na sesje pytań. W Internecie każdy uczestnik może skomentować konkretną myśl i tezę. Może się z nią zgodzić lub nie. Może podać swoje przykłady i tym zainspirować innych. Po części każdy uczestnik, dzięki praktycznie natychmiastowej interakcji z prelegentami i innymi uczestnikami, tworzy scenariusz konferencji i realnie wpływa na jej przebieg.

 

Po trzecie: bonusy

Wartością dodaną udziału w wydarzeniach są różne bonusy, jak np. starterpack’i czy gadżety. Często są to zbędne rzeczy, które odkładamy na półkę lub wyrzucamy do kosza. W przypadku bonusów, które otrzymujemy, biorąc udział w webinarach, konferencjach online, a nawet kongresach online liczy się przede wszystkim praktyczność. Dlatego też nie otrzymamy kolejnego długopisu czy notesu, a nową dawkę wiedzy. Organizatorzy onlinowych eventów często oferują e-booki, audiobooki, artykuły premium czy filmy instruktażowo-szkoleniowe, co z pewnością przyda się w dalszym samodoskonaleniu.  Możliwości jest wiele. Przykładowo w ramach konferencji online Dieta i tryb życia – profilaktyka chorób cywilizacyjnych organizowanej w ramach Choroby Cywilizacyjne XXI wieku – Konferencje Medyczne Online uczestnicy otrzymali od jednej z prelegenteke-bookaTaką praktykę chcemy powielać przy kolejnych konferencjach z cyklu „Choroby Cywilizacyjne XXI wieku” czy „Biznes na czasie”.

 

Podsumowanie

Rozwój technologii, masowe korzystanie z Internetu i rzeczywistość, w której musimy funkcjonować, nabierają nowego znaczenia i wymiaru. Nowego znaczenia nabierają też eventy online. To nowa perspektywa i nowe korzyści. Każdego dnia z łatwością możemy doskonalić swoje umiejętności oraz pogłębiać wiedzę. Dzięki wydarzeniom online robimy to z taką łatwością jak nigdy dotąd – wystarczy mieć jedynie dostęp do Internetu, by uczestniczyć w dowolnym wydarzeniu. Dlatego  też wybierając event online, należy poszukać takiego, który będzie zgodny z naszymi zainteresowaniami, zainspiruje do działań, które zaowocują na przyszłość.

Komentarze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I ŚLEDŹ NASZE PROMOCJE!

Chcę otrzymywać newsletter na podany adres poczty elektronicznej.

Więcej informacji

Zapisz się do newslettera!